реклама

реклама

Черкаси знову в заручниках політичних протистоянь. Під загрозою опинилися міський благоустрій та навіть… безпека людей. На межі зриву закупівля ліків для важких хворих, придбання сучасного медичного обладнання, поточний та капітальний ремонти вулиць, зимове утримання доріг, оновлення тролейбусного парку, а ще – підготовка шкіл та садочків до опалювального сезону. Усе це – наслідки ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 24 вересня за позовом одного із обранців: нею призупинено дію низки рішень, прийнятих місяць тому депутатами.

1501663733_1450957602-177

– Такі судді своїми діями ганьблять нашу правосудну систему. Я б назвав його новітнім Кіреєвим черкаського походження. Виключне право призупиняти рішення про бюджет має тільки голова обласної державної адміністрації (в частині трансфертів), – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко. – Невже нам потрібно тепер забрати пільги в АТОвців, відмовити хворим у безкоштовних ліках? Це рішення позбавлене логіки й не враховує інтереси територіальної громади.

На думку депутата обласної ради чотирьох скликань, головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Любові Майбороди, рішення, за які депутати проголосували на сесії 22 серпня, дозволили нормально функціонувати комунальним службам міста.

– Відповідно до статті 42 закону «Про місцеве самоврядування в Україні», саме на сільських, селищних та міських головах, а не на будь-якій іншій посадовій особі, лежить персональна відповідальність за життєдіяльність ради, – прокоментувала вона. – На той час, у ситуації колапсу й фактично блокади частиною депутатів, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко був зобов’язаний зібрати сесію. Заборони проводити її в іншому місці немає. Мер взяв на себе відповідальність за ухвалені рішення, які врятували місто від припинення життєдіяльності багатьох галузей.

Вона переконана: у жодному разі зволікати з ухваленням більшості прийнятих тоді рішень було не можна. Для прикладу, за її словами, під час позачергового засідання 22 серпня рада спрямувала 1,5 млн грн на медикаменти для пільгових категорій. Без них на межі смерті опиняється майже 5,5 тисяч пацієнтів (серед яких – люди з інвалідністю та хворі на хронічні захворювання).

Більше з тим – низка черкаських родин може лишитися без заробітної плати. Через судову ухвалу й політичний підтекст із резонансними викликами доведеться зіткнутися і комунальному підприємству «Черкасиелектротранс». За словами його керівника Петра Кучера, тут працює 420 осіб. Щодня пасажирів (із яких 129 тисяч пільговиків) перевозить 62-64 тролейбуси.

– Транспортні послуги, відповідно до договору, міська рада замовила нам на рік. Утім, передбачила фінансування лише на дев’ять місяців. Під час останньої сесії депутати спрямували до кінця року 15 млн. грн., аби розрахуватися з нашим підприємством, – прокоментував Петро Семенович. – Натомість призупинення цього рішення означає, що ми не в змозі виплатити заробітну плату, розрахуватися з податками й за спожиту електроенергію.

Станом на сьогодні фахівці КП «Черкасиелектротранс» подали заявку до «ПриватБанку» для закупівлі нового рухомого складу в лізинг. Чи є сенс продовжувати цю процедуру, тепер не зрозуміло.

Як бути з ремонтом вулиць та зимовим утриманням доріг, не знають і на КП «ЧЕЛУАШ». Тепер тут мають великі сумніви стосовно того, чи вдасться їм втілити в життя запланований обсяг робіт.

Для прикладу, під час позачергової сесії 22 серпня депутати спрямували близько 12,8 млн грн на проведення поточного ремонту вулично-дорожньої мережі. У випадку, коли фінансування призупинять, комунальники не зможуть продовжити ці роботи.

– Водночас, у нас будуть проблеми з придбанням асфальтобетону для аварійно-ямкового ремонту, який ми виконуємо силами підприємства, – коментує начальник одного з відділів КП «ЧЕЛУАШ» Юлія Собачко. – 300 тисяч гривень мали спрямували на облаштування «лежачих поліцейських» та знаків. Утім, тепер ми не зможемо їх закупити. І це при тому, що є потреба встановити ці засоби  примусового обмеження швидкості біля навчальних закладів. Торік ми почали цю роботу, а зараз мали б продовжить. Ще 500 тисяч гривень нам передбачали для нанесення розмітки, зокрема, «зебри».

Унеможливлюється і перевірка технічного стану мосту на проспекті Хіміків.

Для КП «ЧЕЛУАШ» обранці своїми останніми рішення передбачали 6,2 млн на зимове й літнє утримання шляхів. За ці кошти, як розповідає Юлія Миколаївна, мали б провести закупівлю паливно-мастильних матеріалів, сіль, пісок, орендувати вантажні автомобілі.

Ще на суму 13,5 млн грн підприємством оголошено міжнародний тендер на зимове утримання доріг.

– Якщо ці гроші знімуть, нам доведеться анулювати торги, – говорить вона. – Нам виділили 9 млн грн для закупівлі нової техніки в лізинг. Ми запланували, зокрема, закупити 6 комбінованих дорожніх машин, які необхідні нам для зимового та літнього утримання доріг, та підмітально-прибиральну машину. Передбачали провести й ремонт трьох старих КДМ-ок.

Майже щодня до Черкаської міської ради надходять звернення стосовно облаштування нових зупинок. Аби комунальники могли реагувати на ці скарги, депутати передбачили близько 3 млн грн.

Натомість у галузі освіти призупинені рішення унеможливлюють підготовку шкіл і садочків до опалювального сезону, а разом із тим і ремонт санвузлів, мереж і покрівель.

Про це інфромує сайт міськради

реклама

Коментарі  

 
+4 #14 багатоскликана 28.09.2018 11:09
головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Любов Майборода нехай краще коментує причини отруєння дітей в школі №8 та чому в місті так смердить
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #13 ХХ 27.09.2018 19:51
Цитата: Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко був зобов’язаний зібрати сесію. Заборони проводити її в іншому місці немає. Схотілось провести сесію в Каневі, провели, а можна було на Марсі чи на місяці провести.Майборода, як депутат з великим стажем очевидно не знає, що Бондаренко як посадова особа має робити не те, що не заборонено, а лише те, що дозволено ст. 19 Конституції. То очевидно сам Бондаренко так хотів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #12 Тралік 27.09.2018 16:11
На рахунок виключного права зупинення рішення про бюджет губернатором толю лохонули його численні молоді "радники". Самому закони читать влом от і попався. Суд може зупинити любе незаконне рішення. Радік звичайно чмо ще те, але якщо правда що тролейбуси коштують 4 млн.800 тис. грн., а толя і його молода команда купують їх за 5 млн. 300 тис.грн. в надії, що піпл схаває то він навіть радіка переплюнув. :o :o :o
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #11 еколог 27.09.2018 12:58
Цитую Надія.:
Організовуючи сесію в Каневі Залізяка , в силу своїх розумових здібностей,- неміг щось передбачати наперед Не дано!

"Надія", Ти при повній відсутності мозгів плетеш ахінею - і нічого. Проносить...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #10 Надія. 27.09.2018 11:20
Організовуючи сесію в Каневі Залізяка , в силу своїх розумових здібностей,- неміг щось передбачати наперед Не дано!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #9 Шок 27.09.2018 10:51
Практично будь-яке рішення органу місцевого самоврядування містить порушення, а відтак може бути скасованим.
Але ж люди добрі, чи є тут чому радіти???? МИ СТАЄМО ЗАРУЧНИКАМИ РОЗПИСУ ПЕРА ОДНІЄЇ ЛЮДИНИ, КОТРА ПОЗБАВИЛА 300-тисячне МІСТО ЗАСОБІВ ІСНУВАННЯ.
ІНШИЙ СЛУГА НАРОДУ ІНІЦІЮЄ ТАКИЙ ПОЗОВ...БЛІН ДИВЕРСІЯ!!!
ТАКІ ДІЇ ІНІЦІАТОРА ПОЗОВУ І ГЕНІАЛЬНОГО СУДДІ СУПЕРЕЧАТЬ ЗДОРОВОМУ ГЛУЗД, і це на їх совісті.
БРАВО!
Показником законності дій мера стануть вибори,
А ВАМ, ПАНОВЕ ВАША ЧЕСТЬ І ШАНОВНИЙ ІНІЦІАТОРЕ ПОЗОВУ, ДОВІЧНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ОСУД.
БРИДКО БУТИ СУСІДОМ І СПІВВІТЧИЗНИКОМ ТАКИХ ЛЮДЕЙ.
Справжня ганьба.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #8 язон 27.09.2018 10:34
Цитую А если серьезно:
Чем хуже городу и Бондику тем лучше Радику и бандитам!!!

Бандиты там с обеих сторон. И город они грабили ВМЕСТЕ, пока не перегрызлись за долю ва награбленном.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #7 язон 27.09.2018 09:45
Идиоту не доходит, что суд не только не обязан, но и не имеет права учитывать при принятии решений чьи-то интересы. Суд руководствуется Законом. Если орган власти нарушает закон при принятии своих решений - суд ОБЯЗАН эти решения отменить. И ответственность за последствия - не на суде, защитившем Закон, а на чиновниках, допустивших беззаконие.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #6 Плагиат 27.09.2018 09:43
Вначале Олейник в Каневе устраивал заговор "каневской четверки" прикрываясь святынями Шевченка. Теперь городские власти уже по натоптанной, упрямо идут по тому же пути. Но Олейник хоть реальное образование получил и далеко не дурак. Поэтому его не бросили и пристроили. А нонешное поколение? За плечами "дипломы" Аблязова на госпрозрахунков ых умовах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #5 А если серьезно 27.09.2018 09:11
Чем хуже городу и Бондику тем лучше Радику и бандитам!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100