реклама
Привітання від міського голови
реклама
День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні та кожному обласному центрі в четверту суботу листопада. Нинішнього року ця пам’ятна дата припадає на 24 листопада. Цього дня в Черкасах о 15-00 у Соборному парку (з боку вул. Смілянської біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів) розпочнеться молебень, після чого відбудеться спільна хода до Соборної площі, де о 16-00 пройде загальноміська акція «Запали свічку пам’яті» та будуть запалені лампадки та свічки.

Svichka1 Про це інформують у Черкаській міськраді.

Також о цій годині в знак пам’яті на одну хвилину в місті буде зупинено рух транспорту.

Сьогодні в процесі спільного обговорення міської влади  з Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв голодомору, науковцями, митцями та громадськістю міста, присутні дійшли думки щодо необхідності присвятити цій темі тиждень з метою ширшого донесення інформації про цю трагічну сторінку нашої історії.

Тож, починаючи з 18 листопада, в освітніх, культурних, установах соціального значення Черкас будуть організовані пізнавальні лекції, бесіди, тематичні виставки із залученням істориків та науковців. Приміром, у Черкаському національному університеті відбудеться засідання «круглого столу» щодо цієї теми.

Долучитись до організації пам’ятних заходів з вшанування в Черкасах Дня пам’яті жертв голодоморів може кожен небайдужий громадянин, висловивши власні пропозиції та взявши безпосередню участь.

До 15 листопада зазначені пропозиції збиратиме відділ організаційної роботи та інформаційного забезпечення Черкаської міської ради за телефонами: 36-01-92 та 36-01-60.

Головуючий на засіданні – заступник міського голови Ігор Волошин запросив усіх містян до такого публічного діалогу, а також – спільно вшанувати пам’ять померлих в роки голодоморів.

Від імені Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв голодомору Любов Майборода зауважила, що у кожній українській родині, на жаль, є такі трагедії – закатовані голодом родичі. І кожен з них заслуговує на пам’ять та вшанування його нащадками.

– За часів радянської влади про Голодомор взагалі заборонено було згадувати. Оскільки тоді це була свідома державна політика з геноциду українців, внаслідок якої понад 4 мільйона людей померли від голоду, – наголосила Любов Володимирівна.

На знак скорботи за померлими в роки голодоморів у Черкасах 24 листопада будуть приспущені державні та прапори міста, а також – обмежено проведення розважальних заходів.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, Міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

Спочатку Указом Президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указу від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, включивши у назві та тексті слова "та політічніх репресій".

Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада.

реклама

Коментарі  

 
0 #3 Свобода за інтерфаш 08.11.2018 16:43
Цитую Олег Стогнієнко:
Голодомор - геноцид- найстрашніша трагедія в історії України. Організований більшовитською партією цілеспямовано був направлений на знищення власника - українського селянина. Духовні наслідки Голодомору не менш страшні, ніж фізичні. Байдужі, знесилені українці до цього часу не можуть відновити генофонд.

Міська влада дала дозвіл встановити БМП інтернаціональн их-фа***тів, ось як святкують Геноцид
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Сергій 08.11.2018 15:26
О 15-00 24 листопада організуйте музичний супровід роковин. Нехай люди почують пісню Білозір "Свіча".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Олег Стогнієнко 08.11.2018 13:51
Голодомор - геноцид- найстрашніша трагедія в історії України. Організований більшовитською партією цілеспямовано був направлений на знищення власника - українського селянина. Духовні наслідки Голодомору не менш страшні, ніж фізичні. Байдужі, знесилені українці до цього часу не можуть відновити генофонд.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама