реклама

реклама

4 грудня в Києві Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса» провела черговий З’їзд. З’їзду передувала міжнародна наукова конференція «Сила безсилих?»: явище дисидентства у творенні незалежної України».

10922644_855735414476713_7379486239941732532_n

На конференції розглянули низку тем, що стосуються дисидентства як соціального та культурологічного явища, персонального виміру руху та впливу дисидентства на сучасну Україну, а також класифікацію руху опору, та етичні засади правозахисного руху в 1960-1980-х роках.На З’їзді затверджено звіт про діяльність організації упродовж останніх чотирьох років, а також проведено перевибори голови «Меморіалу», повідомляє «Козацький край».

Організацію вдруге очолив віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

47319733_1816091698513418_1463742919109246976_n-1-300x205 «Ми хочемо зазначити, що ці чотири роки були надзвичайно насичені важливими подіями для України та конкретно для «Меморіалу». Без перебільшення, у ці роки наша організація не стояла осторонь загальнодержавних подій та процесів. Ми реалізували низку проектів, спрямованих на збереження історичної пам’яті. Переконаний, що ми і надалі будемо продовжувати роботу у цьому напрямі», – розповів під час звітування Степан Кубів.

За словами Юрія Баланюка, заступника голови ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», майбутнє «Меморіалу» – в активному функціонуванні розгалуженої мережі осередків по всій території України. На сьогодні організація має понад 640 активних членів, а також приблизно 1200 волонтерів, які допомагають у різних проектах. Це як громадяни України, так і українці з інших країн світу.

Зокрема, у списку тих, хто допоміг у діяльності «Меморіалу» найбільше, названий Юрій Ткаченко, який ще донедавна очолював Черкаську облдержадміністрацію. Андрій Кравець, який ще донедавна був його радником, обраний до складу Ради Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал». Не посади визначають любов до України та її історії…

Черкащанин Андрій Кравець передав через Степана Кубіва дарунок столичним музейникам - плакат ручної роботи, мальований майже три десятиліття тому в'язнем радянських концтаборів Олександром Мальованим з Ватутіного. Плакат зберіг до наших днів ветеран РУХу Володимир Шиятий

реклама

Коментарі  

 
+3 #4 Екс 09.12.2018 17:42
Судити про людей за якимись формальними ознаками - убого. Але головою такої організації як Меморіал за визначенням мала б бути людина, яка зазнала переслідувань з боку влади і відчула це на собі, а не теоретично.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #3 істОрик - не істЕрик 09.12.2018 16:17
Цитую NATO:
сьогодні в Москві померла Людмила Алєєксєва. Важко уявити, щоб в тоталітарній Росії служка бариг і колишній гбіст комсомолець став головою правозахисної організації.

Згадана тобою Людмила Алєксєєва очолювала комсомольську ячейку будівельників станції метро "Сталінська" у Москві, а під час навчання на історичному факультеті МГУ - була комсоргом факультету, правда недовго, бо потім її змінили на фронтовика.
І Алєксєєвій, і Кубіву, перебування у комсомолі не завадило бути патріотами і противниками тоталітарної совкової системи.
А ось ти, ватан з дивним ніком "НАТО", чомусь до цього строчив пропутінські коменти, а тут вирішив погавкати на Кубіва і Фаріон. Спрацював умовний рефлекс собачки Павлова - просто побачив львівські прізвища? ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 ченчик 09.12.2018 14:13
У нас було багато мужніх борців з тоталітарним режимом, дехто дожив і до сьогоднішніх днів. Але всі вони були політиками, а от економістів серед них не було. Загальні фрази про економіку з їх боку привели до розбазарювання економічних надбань на початку 90-х. Цим скористалися люди підприємливі і маємо зараз розвалену економіку, яка хоч і гордиться 70 млн т . зібраного зерна, але населення при цьому краще жити не стане. А економічні реформи зараз хто курирує? Правильно, той кого вибрали Головою Меморіалу.......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 NATO 09.12.2018 13:40
Комсомольская бригада назвалась программой Взгляд. Безсмертні слова Ігоря Талькова. С.І. Кубів був комсоргом Львівського національного університету, саме він надавав рекомендацію для вступу в КПРС Ірині Фаріон. Це було саме в ті часи, коли у мордовських таборах помирав Василь Стус. А Кубів служив в КДБ (очевидно комсорг провідного вишу Західної України це номенклатура КДБ). Обрання бравого комсомольця (який очевидно купив цю посаду) головою правозахисного руху це кінтесенція барижної влади, її суть... Це кінець українського правозахисного руху....Сумно, бо сьогодні в Москві померла Людмила Алєєксєва. Важко уявити, щоб в тоталітарній Росії служка бариг і колишній гбіст комсомолець став головою правозахисної організації.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100