Про це пише Михайло Нечай у «Вістях Черкащини».
Відгукнувшись на запрошення тамтешньої української діаспори, звенигородці були єдиними, хто представив гру на цих давніх українських інструментах, а мелодії, виконані ними, викликали захоплення як всіх учасників фестивалю, так і досить вимогливого журі. Тож і до Звенигородки юні дарування повернулися з престижними нагородами. Зокрема, диплом першого ступеня вибороло тріо сопілкарів у складі Поліни Горобець, Анастасії Бондаренко та Артема Чепчура. Диплом першого ступеня вручено й особисто сопілкарю Артему Чепчурі, а сопілкарка Анастасія Бондаренко отримала гран-прі.
Дипломами другого ступеня нагороджені сопілкарка Вікторія Олійник та бандуристки Олена Дубова і Софія Микитенко. Дипломи лауреатів третього ступеня – в сопілкарки Поліни Горобець й дуету сопілкарів у складі Софії Калініченко та Вікторії Олійник.
Як розповідають викладачі школи мистецтв, поїздці на фестиваль і отриманій там перемозі, передувала чимала підготовча робота. Окрім всього іншого, потрібно було отримати закордонні паспорти, страхові поліси. Добре, що ці та деякі інші проблеми вдалося залагодити при допомозі організатора заходу – міжнародного продюсерського центру ВМС Stronq Solution та посольств Угорщини в Україні і Україні в Угорщині.
Важче було віднайти кошти на поїздку в Будапешт, оскільки районному відділу культури вдалося оплатити проїзд дітей лише до Києва і в зворотному напрямку. А ще, збираючись на міжнародний фестиваль, довелося довго перебирати зношені музичні інструменти, передусім бандури, аби вибрати з них біль-менш новіші. Тому будь-яка допомога благодійників у придбанні нових та реставрації наявних бандур є нині особливо доречною. А учні школи мистецтв не підведуть.
реклама