реклама

реклама

На 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі, який триватиме до 20 липня, відбулася світова прем'єра фільму «U311 Черкаси» режисера Тимура Ященка. Драма про українських моряків у часи анексії Криму Росією представлена у Національній конкурсній програмі.
image

Про це повідомляє «НВ Style».

Стрічці про подвиг екіпажу тральщика Черкаси глядачі Одеського кінофестивалю влаштували кількахвилинну овацію. Коли виявилося, що в залі присутні командир Черкас Юрій Федаш та троє моряків – хвиля оплесків здійнялася знов.

image

Фільму та присутнім морякам влаштували кількахвилинну овацію. Фото: repor.to

Цікаво, що деякі члени екіпажу навіть знялися у фільмі «U311 Черкаси» поруч з професійними акторами, виконавцями головних ролей Дмитром Совою, Євгеном Ламахом, Романом Семисалом.

Сюжет стрічки розповідає про героїчну сторінку в історії ВМС України через історію двох друзів з українського села, Мишка та Лева, які з різних причин опиняються на кораблі «Черкаси», що дислокувався у порту кримського озера Донузлав. Через події в Україні – початок і завершення Революції гідності, втечу тодішнього президента Віктора Януковича та силове захопленням українського Криму Росією – корабель та екіпаж опиняються заблокованими в Донузлаві та отримують ультиматум від російських військових.

За словами режисера Тимура Ященка, ідея зняти це кіно-притчу виникла в нього у 2014 році, коли він побачив у YouTube ролик, де українські моряки співають пісню «Воины света» на кораблі «Констянтин Ольшанський». «Мене це відео дуже зачепило. Ці хлопці з палками були готові до битви. Це стало для мене дуже великим натхненням. Я відчув, що це саме та історія, яка заслуговує на те, щоб бути зафіксованою в часі», – пригадав він.

image2

Режисер фільму Тимур Ященко (другий зліва) та капітан Черкас Юрій Федаш (другий справа). Фото: repor.to

Як зізнався після прем'єри, яка водночас стала і українською, і світовою, капітан II рангу ВМС ЗС України Юрій Федаш, зрештою він змирився з тим, що реальну історію його корабля довелося перемежувати художніми прийомами, без яких кіно неможливе.

«Фон, на якому відбуваються ці події, він правдивий. Окрім епізодів з «Ольшанського», де «Воїни світла». Я ще тоді давав коментар, що в нас не було часу пісні співати і таке інше робити. Воно з’явилося з помилковим підписом в YouTube, і я наполягав, щоб цього не було в кіно. Але мене режисер, як завжди, не послухав. Інший момент – це коли заливали бетон у головні двигуни. Цього також не було, і режисер знов мене не послухав. У кіно показано екіпаж, який менш згуртований, який почав бути дисциплінованим лише коли побачили, що країна в небезпеці. Насправді екіпаж з самого початку був підготований. Яке там куріння в каютах?..» – розповів Федаш.

image3

Юрій Федаш. Фото: repor.to

«З часом мені довели, що це потрібно, бо це кіно. І так потрібно заради мистецтва. Тому на деякі речі я закривав очі», – додав капітан Черкас, який виступав консультантом на зйомках, а його колишні підлеглі-моряки запевнили, що увесь фільм і гра акторів та діалоги були настільки переконливими, що вони наче повертались на корабель.

Зйомки фільму проходили за підтримки Держкіно та ВМС ЗС України в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. Неймовірну музику до стрічки Черкаси створили Катя Chilly та Антон Байбаков.

Стрічка, яку критики уже встигли порівняти з картиною «Броненосець Потьомкін» та «Дюнкерк», вийде на великі екрани у лютому 2020 року.

Нагадаємо, у березні 2014 року 48 моряків тральщика ВМС України «Черкаси» впродовж трьох тижнів тримали оборону на озері Донузлав. Команда корабля відмовилася спускати український прапор навіть після того, як його захопили російські військові. Окупанти опустили прапор після того, як з «Черкас» зійшов останній український моряк.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100