Ініціатор поїздки, перший заступник голови Черкаської обласної держадміністрації Тарас Миколайович Висоцький після обстеження ділянки берега висловився, що на його думку ситуація не є надзвичайно критичною.
У своїх міркуваннях він намагався переконати присутніх обрати найбільш раціональний шлях вирішення проблеми, з огляду на дефіцит фінансових ресурсів.
– Треба визначити один із двох варіантів вирішення: або реконструкція діючих очисних споруд, яка на сьогодні також є досить актуальною, або кріплення берега, що прилягає до території очисних споруд, – зазначає Т. М. Висоцький.
На думку заступника губернатора, в даній ситуації необхідно було б мати деякий прогноз щодо процесів берегоруйнування і моделювання їх можливих наслідків.
За словами начальника відділу водних відносин, техногенно-екологічної безпеки та басейнової взаємодії Черкаського РУВР Д.Г. Міхельсона, виходячи з результатів обстеження, розмив берегів протягом останнього року не був інтенсивним, але в одному критичному місці від берегової лінії до краю полів фільтрації залишилося лише 40 метрів.
За пропозицією Висоцького, Управління екології і природних ресурсів спільно з Черкаським РУВР має підготувати проект листа до інституту „Гідропроект” ім. С.Я Жука (м. Харків) з проханням долучитися до вирішення проблеми, надати прогнозні дані та змоделювати подальші можливі наслідки берегоруйнування на зазначеній ділянці берега.
Для вирішення проблеми потрібно близько 100 млн гривень, яких на разі в бюджеті немає.
Інна Лесич
реклама