Десятирічний Олександр Новодран, пацієнт онкодиспансеру, одним із перших стає за інструмент. Хлопець бореться із лімфобластним лейкозом. Для нашої знімальної групи імпровізує.
Зі слів психологині онкодиспансеру Надії Азаматової, пацієнти закладу проходять тривале лікування, часто безперервне, тому відвідування музшколи – неможливе. Тепер для охочих помузикувати у відділенні буде власний інструмент.
«Позитивні емоції позитивно впливають на хід лікування, тому це досить корисно і цікаво, діти відволікаються, це ресурс для подолання хвороби».
Між майстер-класом гри на синтезаторі і танцями волонтери влаштували солодкий стіл. Смакує тортом і сімнадцятирічний Максим Нагайчук. В дитинстві у хлопця виявили гострий лімфобластний лейкоз. Сьогодні приїхав для повторних аналізів.
«Аналізи не так падають, хімія легше капається, коли усе на позитиві, немає негативних думок. Такі моменти дійсно мають бути. Лежав у 2005 все, що я чекав, це коли до нас прийде Дід Мороз і Святий Миколай».
Ідея організувати музичний день у волонтерки-одинадцятикласниці Марії Новікової виникла під час попередніх відвідин мед закладу. Серед друзів повідомила про збір коштів на інструмент, охочі відгукнулися.
«А раптом у цієї дитини реально талант до музики, може ніколи його не відкрити, тому що банально не може мати інструменту, наша задача не дивлячись на те, скільки ця дитинка буде у відділені, без доступу до навколишнього світу, вона все ще матиме інструменти, іграшки, людей, які будуть допомагати».
У планах Марії Новікової, навчити кожного пацієнта грати на синтезаторі, не гірше, ніж вона.
«Хочемо до Нового року зробити, щоб кожен навчився грати Щедрик, це не складно, щоб кожен долучався, може у сучасній обробці».
реклама