У Черкаському обласному краєзнавчому музеї діє авторська виставка ”Від традиції до сучасного стилю” майстринь, членкинь Національної Спілки майстрів народного мистецтва Катерини Миронюк та Наталії Крамної – Таран.

DSC_2716

Майже два роки вони готувалися до її відкриття. У тісній співпраці з відділом етнології їм вдалося опрацювати фондову етноколекцію та на її основі створити чудові репліки традиційного одягу, крайок та поясів різних технік плетіння, жіночих та дівочих головних уборів, торбинок та сумок з елементами рушникових традиційних узорів Середньої Наддніпрянщини, а ще аксесуарів в етностилі.

Відкриття виставки перетворилось на святкове інтерактивне дійство, приурочене святу Варвари-вишивальниці. І хоча його ще варто зачекати, але майстрині народного мистецтва Варвару особливо шанують, бо за легендою саме вона Іссусу ризи вишивала і всіх майстринь-вишивальниць цього уміння навчила. В системі зимових свят, що наближаються, святу Варвару шанували й обрядами та звичаями, саме тому музейні співробітники обіграли та нагадали про втрачені традиції нашого краю.

DSC_2688

Колориту й святкової атмосфери додало виконання колядок, задля розучування, Галини Качор – викладача Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського, викладача кафедри історії та теорії музики Дніпропетровської академії музики ім. М. Лисенка. Автори виставки подякували присутнім та запросили на закриття у день святої Варвари 17 грудня на майстер-клас із вишивки й ткацтва та круглий стіл за темою ”Традиційна вишивка, ткацтво та одяг нашого краю: шляхи його популяризації і збереження”.

Про це повідомляють на сайті Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100