Віддавати шану Великому Кобзареві не лише в знакові свята – одна із традицій народного депутата України Богдана Губського. Коли б він не перебував з робочою поїздкою на Черкащині, обов’язково знаходить час для відвідання могили Тараса Шевченка, музею - заповідника та спілкування з його працівниками. Тож чергова робоча поїздка Богдана Губського на Черкащину розпочалася з вшанування пам’яті Тараса Шевченка та покладання квітів на його могилу.
Принагідно народний обранець поспілкувався з керівництвом та працівниками музею – Фонд, очолюваний нардепом, кілька років поспіль тісно співпрацює з музеєм в Шевченківським заповідником в напрямку повернення цінних експонатів, пов’язаних з Шевченком та поповненням музейної експозиції – навесні Богдан Губський презентував музеєві цінний раритет – прижиттєвий портрет Шевченка, виконаний художником Гутовським.
У рамках своєї культурологічної програми Богдан Губський того ж дня відвідав й інший музей, пов’язаний з життям і творчістю Шевченка – музей «Кобзаря» в Черкасах. Народний депутат з цікавістю оглянув експозицію музею – рідкісні видання книг Шевченка. Як справжній поціновувач його творчості, Богдан Володимирович передав музеєві антикварний примірник другого тому віршів Шевченка виданий в період українізації 1926 року видавництвом «Час».
- Ми давно «полюємо» за цією книгою, вона, по суті, є унікальною, –- коментує подарунок народного депутата завідувачка музею «Кобзаря» Ольга Шарапа. - Перший том вийшов 1925 року, і не є такий рідкісний, а от саме цей, другий, справді раритет, який поповнить і прикрасить нашу експозицію – свого часу саме цей том вийшов обмеженим тиражем і тому навіть не всі знають про його існування… Річ унікальна, тим більше, що збереглася «рідна» обкладинка з ілюстрацією українського народного килиму, адже це був час українізації. Ці сторінки гортало сотні тисяч людей, і тому коли береш цю книгу до рук, то відчуваєш її енергетику - вона як намолена ікона. Ми дуже вдячні і щасливі, що маємо завдяки Богдану Губському таке надбання.
- Я давно захоплююсь не лише поезією Тараса Шевченка, а й усім, що пов’язано з його життям. І тому, натрапивши на цю книгу, не зміг не подарувати її саме черкаському музеєві, адже на Черкащині працюю давно, і вже, як то кажуть, приріс до неї серцем, - говорить народний депутат Богдан Губський. – Вважаю, сьогодні треба зберігати та примножувати ті речі, які пов’язані з нашою культурою, історією, мовою, а надто - з Шевченком, адже його постать для українців – особлива. Він – творець української державницької ідеї та один з основоположників сучасної української літературної мови.
Відповідаючи на можливі закиди стосовно того, чи це не пов’язано з майбутніми виборами до парламенту, нардеп акцентував, що музей не входить до його виборчого округу, як і багато інших закладів, якими він традиційно опікується.
З музеєм «Кобзаря» в народного обранця ще багато планів на подальшу співпрацю - нардеп продовжує реалізувати свої історико–культурні проекти на Черкащині, інформує прес-служба народного депутата.
реклама
Коментарі
Між іншим, Губський, на відміну від конярів та спортсменів - інтелектуал, людина з інтелігентної сім'ї, через те, можливо, і від бабусі дістався Кобзар.
Підозрювати - це основні функціональні обов'язки правоохоронних органів, а пану Губському даний Кобзар дістався у спадщину від бабусі
Стрічка RSS коментарів цього запису