Справа Олександра Дрошнєва, вочевидь, стане черговою сторінкою в уже доволі значній історії більш або менш удалих спроб рейдерського захоплення майна на Черкащині. Жертвами мудрувань із залученням нечистих на руку нотаріусів і суддів на Черкащині вже стали десятки людей – від відомих бізнесменів до простих пенсіонерок.
– У Реєстрі юридичних осіб ми дізналися, що 23 травня Бабушкінський районний суд міста Дніпра, жодним чином не повідомивши нас, «Іменем України» ухвалив заочне рішення й забрав у нас підприємство, – розповів Олександр Дрошнєв.
Олександр Миколайович продемонстрував журналістам роздруківку судового рішення із Єдиного реєстру судових рішень. Із цього документу випливає, що Бабушкінський районний суд постановив визнати право на 75% статутного капіталу ТОВ «Ватутінський комбінат будівельних матеріалів» («ВКБМ») за таким собі ТОВ «Кометус». Власниками «Кометуса» є, зокрема, житель Рівненщини Володимир Масюк та його родичі. Крім того, ще 25% статутного капіталу «ВКБМ» належить жителю Закарпаття Василеві Малешу.
За словами Володимира Масюка, всі вони на «ВКБМ» – не випадкові люди й у різний час мали стосунок до підприємства.
Хоч усі вони, переставши бути засновниками, все належне вже отримали по суду, тепер «вирішили повернутися». Старих же власників – Олександра Дрошнєва і ТОВ «Спецбудтех» – із реєстру виключено.
– Зверніть увагу, як це було зроблено, – каже Олександр Дрошнєв. – Бабушкінський суд визнав чинним якийсь договір, який ми нібито уклали з «Кометусом» 12 квітня 2005 року. Але найцікавіше те, що станом на цю дату ми ще не придбали комбінат, а отже не могли укладати ніяких договорів! Ми його придбали тільки у жовтні 2005 року!
На думку Дрошнєва, залишається загадкою, звідки взявся цей не зареєстрований нотаріально «договір», визнаний Бабушкінським судом за дійсний.
– Ясна річ, ми відразу написали заяву до поліції; було розпочато кримінальне провадження, – розповідає Олександр Дрошнєв. – За клопотанням слідства Звенигородський районний суд виніс постанову про заборону вносити будь-які зміни до реєстру власності щодо Ватутінського комбінату будівельних матеріалів. Також ми оскаржили рішення Бабушкінського районного суду. Але 18 серпня в місті Дніпрі така собі нотаріус Павловська, посилаючись на нібито скасування Звенигородським районним судом свого рішення (як з’ясувалося, такого скасування насправді не було), все-таки внесла зміни в реєстр, позбавивши нас права власності на комбінат. Ми негайно звернулися до поліції міста Дніпра. Але наряд, який виїхав у нотаріальну контору, наштовхнувся на замкнені двері... Чистісінький кримінал!
Олександр Дрошнєв також повідомив, що минулої п’ятниці Бабушкінський суд міста Дніпро скасував своє рішення, на підставі якого внесено зміни в реєстр. Тепер залишилося тільки повернути в реєстр старих власників.
– «Хепі енд» цієї історії наближається, але залишилися серйозні питання до тих людей, які зробили аферу можливою. Тобто, до судді в Бабушкінському суді Дніпра і до нотаріуса, – підсумовує Олександр Дрошнєв. – Річ у тім, що крутійство із власністю на підприємство так чи інакше відбивається на його роботі.
Зміна власника у державному реєстрі й справді дуже суттєво ускладнила роботу підприємства.
– Ми не можемо реєструвати податкові накладні. Це створює погані умови праці як для нас, так і для підприємств, з якими ми працюємо, – наголошує бухгалтер ТОВ «ВКБМ» Галина Стоколяс.
Схвильовані й робітники.
– Зараз наша робота стала стабільною. Зменшується відсоток ручної праці, відбувається модернізація виробництва. Підприємство стає на ноги. Зарплата, аванс, премія – все вчасно. У разі потреби – матеріальна допомога, – розповідає майстер зміни Костянтин Богунець. – Тому-то зміни власника нам, трудовому колективу, геть не потрібні.
У керівництві міста також занепокоєні ситуацією, що склалася.
– На «Ватутінському комбінаті будівельних матеріалів» сталася спроба рейдерського захоплення, – констатував у коментарі журналістам міський голова Ватутіного Олександр Лисюк.
За його словами, для маленького міста Ватутіне це суттєва проблема, адже на сьогодні «ВКБМ» – дієве бюджетоутворююче підприємство.
– Не дивно, що цей «ласий шматок» викликав в когось такий «інтерес». На жаль, неузгодженість наших законів дає таку можливість, – підсумував міський голова.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису