реклама
Кредит готівкою
реклама
На Черкащині не вистачає робочих рук. Чи помічали ви раніше таку кількість оголошень щодо праце влаштувань, як сьогодні? Лише в центрі Черкас мало не в кожному закладі громадського харчування можна побачити оголошення про пошук касирів, офіціанток, прибиральниць тощо. І у супермаркетах не все гладко. Там шукають крім того ще й вантажників та охоронців.

1497862701_136857

Щойно виїхав за кордон на заробітки один з моїх колег-журналістів. До цього в Польщу поїхала інші колега. Обоє планували працювати не за фахом, аби лиш заробити кошти. Не відкидали і можливість еміграції. Одна знайома днями розповідала історію про свого друга-підприємця, який відкрив автомийку, проте ніяк не може знайти достатню кількість працівників. Підприємець змушений сам обслуговувати автомобілі, та це заважає розвивати бізнес. Він навіть намагався домовитися зі знайомими хлопцями, що платитиме їм також немалі гроші, майже як за кордоном, але ті не погодилися. І справа, як зазначили, не лише в грошах. Покидати на певний час родини і їхати за кордон їх, мовляв, тягне відчуття там свободи і законності, без чого тут згадані заробітчани вже не відчувають комфорту.

«На їжі і одягу в Польщі не економлю»

14591797_620214131483174_7989112693012521267_n Днями поїхав з Черкас на заробітки до Польщі журналіст Артем Ківак.

– Чому слід їхати? Перше і логічне - гроші, точніше багато грошей. У нас ти у середньому можеш отримувати 100-200 доларів зарплати на місяць і оплата праці не ділиться на дні або ж години, а в Польщі ти отримуєш зарплату погодинно. Скільки платять? Звичайний різноробочий, тобто людина без спеціальної робітничої професії, може заробляти по 10 злотих на годину у результаті виходить приблизно 500-600 доларів на місяць. Їж скільки влізе. На харчуванні в Польщі ніхто не економить. Можна на 500 злотих спокійно прожити місяць ні у чому собі не відмовляючи. Не відмовляючи ні в чому - кожен день смачний йогурт, ковбаса, м'ясо, риба, різні лимонади і пиво, –розповідає Артем.

Йому також дешевше вдягатися за кордоном, ніж удома. Крім того, відзначає комфортність та європейську затишність проживання в Польщі.

– Хочеться тут жити, бо доступна і їжа, і якісний одяг. Зарплата звичайного працівника - нормальний рівень європейського життя А у нас вічне виживання. Плюсом для мене також є велодоріжки. Це дуже зручно, – каже Артем.

22007586_787138918124027_8853553082616381601_n

За даними, які надійшли від роботодавців області, що мають відповідну ліцензію і займаються працевлаштуванням наших співвітчизників за кордон, минулого року, лише за офіційними даними, що надійшли до обласної служби зайнятості, 247 мешканців Черкащини були працевлаштовані за кордон. Серед країн переважають Польща (60% всіх працевлаштованих), Чехія (27 %) та США (13 %). Про це розповідає директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

1430139937_dendemarchenko Але це неповна інформація, адже багато людей знаходить роботу через фірми посередники, які зареєстровані в інших регіонах, найчастіше в м. Києві.

Серед тих, хто працевлаштовується за кордоном, переважають чоловіки - майже 60 %,  три чверті з них - це молоді люди у віці до 35 років, в основному це високваліфіковані робітники або фахівці. Адже дві третини з тих, хто офіційно виїхав минулого року на заробітки мають вищу або професійно- технічну освіту. Виїжджають, в основному, не на тривалий час: майже половина на строк до 6-ти місяців, решта до 2-х років.

За професійними групами більше половини (55 %) становлять професіонали, фахівці, працівники сфери торгівлі та послуг, кваліфіковані робітники з інструментом, решту становлять найпростіші професії.

– Якщо говорити за підприємства, на які були працевлаштовані минулого року, люди, що виїхали за кордон, то тут переважають підприємства торгівлі (25%), сільського господарства, промисловості, будівництва, заклади освіти та охорони здоров’я. Для багатьох країн наші люди є основним джерелом поповнення робочої сили. Але, як кажуть, «святе місце порожнє не буває» - до нас їдуть представники Південно-Східної Азії і Центральної Африки, – розповідає Григорій Дендемарченко.

Знайти в Черкасах робітників нелегко

– У теперішніх умовах вимоги до кандидатів мінімальні - бажання працювати та придатність до роботи за медичною комісією», – каже заступник Голови Правління ПРАТ «БМУ-3» Ірина Гончаренко.

Це підприємство зараз має такі актуальні вакансії: електрозварник ручного зварювання та монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій з розміром заробітної плати у 8 тисяч гривень.

Проте знайти робітників нелегко. За словами Ірини Вікторівни, одна із причин — низька заробітна плата в нашій державі. Навіть після підвищення вона не є конкурентоспроможною на ринку праці сусідніх держав.

– Тому молоді люди до 40 років їдуть на заробітки в Польщу, Чехію, Данію, Литву, інші держави Євросоюзу та навіть Росію. У нашій державі заробітна плата мала, житло придбати нереально, а молодим людям, які вирішили будувати свою сім’ю, немає за що жити, ось і виїжджають за кордон працювати, щоб заробити на життя, а якщо пощастить то на житло, – каже Ірина Гончаренко.

Підприємство нині співпрацює з учбовими профільними закладами з метою залучення молодих спеціалістів на роботу, з центрами зайнятості для проходження стажування, перекваліфікації та навчання безробітних іншим спеціальностям за замовленням з подальшим їх працевлаштуванням.

За словами пані Ірини, гостра проблема стала в минулому році, молоді працездатні спеціалісти виїжджають за кордон, а залишаються або непридані по здоров'ю, робітники передпенсійного віку або небажаючі працювати.

Про інтерес черкащан до закордону свідчить і кількість оформлених паспортів

5666

Нині на підприємстві мотивують працівників вищими зарплатами. Однак не завжди це стримує українців. Так, черкаська студентка Тетяна Яньшіна після закордонних поїздок планує у майбутньому виїхати з України. Вона вже пробувала себе у сфері обслуговування в Черкасах. Минулого року під час літніх канікул працювала офіціанткою в одному з черкаських ресторанів. Цього ж року вирішила поїхати на заробітки за кордон – у Болгарію.

В одному із курортних містечок Тетяна працювала в готелі. Серед її обов’язків було вчасно накривати шведський стіл, натирати прибори, прибирати посуд, слідкувати за чистотою приміщення, доглядати текстильні тканини.

«У Болгарії навантаження було трохи більше, а зарплата – в рази більша!»

За словами Тетяни, організувала поїздку для неї одна з відповідних фірм. Ця ж фірма допомогла і з оформленням візи. Коштувало це для студентки 250 євро.

21850364_158065348110421_358548451_n

– До цього в Черкасах я працювала в компанії з організації свят і змогла накопичити гроші та поїхати на роботу закордон. У цю суму – 250 євро, увійшли квитки в обидва боки та оформлення візи. Працює це так: роботодавці з різних країн зв’язуються з агентством, потім по скайпу проводять співбесіду. Загалом, вітається англійська мова, але як для Болгарії, то нам дозволялось говорити російською. Там, після прибуття, ми підписали трудовий договір, оформили трудову книжку, яка діє лише на території Болгарії. Також нам зробили банківські картки. Зарплата надходила кожного місяця у визначений день без запізнень – рівно о 2 годині. А коли нам потрібно було вже їхати з країни, ми попросили, щоб зарплату нам дали раніше і готівкою, бо при обміні валюти в Україні втратили б велику суму. Роботодавець пішов на зустріч, - переповідає Тетяна.

Вона також порівнює роботу офіціанткою в Черкасах та у Болгарії.

- Якщо порівнювати, то у нас для студентів трохи менше навантаження і значно менша зарплата. Там же навантаження трохи більше, але зарплатня в рази більша.

Тетяна не приховує, після поїздки закордон «загорілась» ідеєю вивчити англійську мову, з якою там набагато легше жити і працювати, та в майбутньому виїхати з України.

18882276_120195108564112_2002621831209366250_n

Кого потребує Черкащина?

За словами директора центру зайнятості Григорія Дендемарченка, для ринку праці Черкащини, як і для України в цілому, на сьогодні основною проблемою є не питання безробіття, а питання забезпечення економіки області необхідними робітничими кадрами.

Протягом січня-серпня 2017 року до центрів зайнятості Черкаської області надійшло 32,5 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії – 60%, друге місце посіли службовці – 20% і 20% – це вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.

Серед вакансій, в яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату: головний інженер (близько 10,0 тис.грн.), директор виконавчий (9,5 тис.грн.), головний агроном (8,0 тис.грн.), кухар (7,8 тис.грн.), головний бухгалтер (близько 7,5 тис.грн.), водій автотранспортних засобів (7,3 тис.грн.), маляр (7,3 тис.грн.), менеджер (управитель) із збуту (7,2 тис.грн.), верстатник деревообробних верстатів (7,1 тис.грн.), електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах (7,0 тис.грн.), інженер (близько 6,9 тис.грн.), економіст (близько 6,7 тис.грн.), водій навантажувача (6,7 тис.грн.), бухгалтер (6,7 тис.грн.), елетрогазозварник (6,5 тис.грн.), механік (близько 6,5 тис.грн.),

агроном (6,4 тис.грн.).

У вимогах до претендентів роботодавці все частіше зазначають, що хочуть бачити спеціалістів, які володіють суміжними професіями, мобільні та здатні до швидкого перенавчання.

Дехто за допомогою центру зайнятості змінює професію, демонструючи таким чином альтернативу проти виїзду за кордон.

Так, Сергій Кахчі, який був поранений під час бойових дій в антитерористичній операції, внаслідок чого отримав ІІ групу інвалідності. Маючи досвід роботи водія автотранспортних засобів, чоловік тривалий час проводив самостійний пошук роботи, який ускладнювався через стан здоров’я. Тому Сергій вирішив звернутися за допомогою у працевлаштуванні до Черкаського міського центру зайнятості.

ca24e76de3df40f6ea6e1511b3a56116

Фахівці, спираючись на рекомендації лікарів, запропонували йому  отримати нову професію - водія навантажувача. Чоловік успішно пройшов навчання та працевлаштувався за новою професією на ТОВ «Пономар». На сьогоднішній день Сергій працює в Україні, черкащанин Артем – шукає себе у Польщі, а Тетяна живе з думкою про виїзд за кордон. Двох останніх не можна засуджувати ,адже трудова міграція – цілком нормальне явище у світі. Проте зростання популярності закордонних – це відтік активної молоді, яка б за кращих умов успішно працювала і розвивала нашу країну.

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-11 #95 монголшуудан 25.10.2017 17:41
Цитую CОЛДАТ:
[quote name="Забий на ватного!"][quote name="СОЛДАТ"].Прощавай. ;-)

Черкаським солдатам.... зробили сюрприз в ефірі центрального телеканалу.Бездомнi тварини вже кілька років мешкають біля одного з перехресть
Черкас та «стежать» за рухом автомобілів і пішоходів,гавка я на них.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #94 CОЛДАТ 20.10.2017 18:24
Цитую Забий на ватного!:
Цитую СОЛДАТ:
Ніщо так не піднімає настрій як потуги цього "пісатєля" з засРашки.Нехай пише - хоч посміємся з недолугого.Це ж "клініка" в абсолюті. :lol:

Та клініка то клініка, тільки ти ж так підгодовуєш троляку запорєбрікового ! Хай він вже здохне у цій темі.
Краще сперечайся з ним у темах про арештованих агітаторів "руццкого міра", про чергові маразми пукіна чи мединського і т.д. Невже ти не бачиш,...

Олєнєвод Чойбалсанович!В ід поважних коментаторів з "Прочерку" надходять пропозиціі щоб я послав тебе приблизно десь туди, де зараз і так знаходишся.Будучи людиною ввічливою і навіть (не побоюсь цього слова) вихованою, пропоную тобі припинити писати те безглуздя,яке ти тут пописуєш.Повір - ти навіки залишишся в наших серцях як еталон "скрепного свободомыслия" и "ватного безумия".Прощавай. ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #93 Забий на ватного! 20.10.2017 15:29
Цитую СОЛДАТ:
Ніщо так не піднімає настрій як потуги цього "пісатєля" з засРашки.Нехай пише - хоч посміємся з недолугого.Це ж "клініка" в абсолюті. :lol:

Та клініка то клініка, тільки ти ж так підгодовуєш троляку запорєбрікового ! Хай він вже здохне у цій темі.
Краще сперечайся з ним у темах про арештованих агітаторів "руццкого міра", про чергові маразми пукіна чи мединського і т.д. Невже ти не бачиш, що він свідомо провокує тебе (вже більш ніж 90 коментів) в одній-єдиній темі, яка вигідна хасапам у плані підігрівання інтересу до неї?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #92 СОЛДАТ 20.10.2017 12:27
Цитую Черкас:
Цитую СОЛДАТ:
У тебя бред "ватан".Срочно обратись к ветеринару. :lol:

Перестань, Солдате, реагувать на висери цього ублюдка. Єдина його мета - постійно витягувати "на горА" тему еміграції з України - така сучасна установка для кремлівських інтернет-ботів - щоб постійно наголошувати, типу "усьо прапало в Украінє, нада бєжать".
Забий на подонка у цій темі - не відповідай, хай просто вдавиться своєю жовчю ватний!

Ніщо так не піднімає настрій як потуги цього "пісатєля" з засРашки.Нехай пише - хоч посміємся з недолугого.Це ж "клініка" в абсолюті. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #91 ZNZ 20.10.2017 11:55
Цитую Черкас:
Перестань, Солдате, реагувать на висери цього ублюдка. Єдина його мета - постійно витягувати "на горА" тему еміграції з України - така сучасна установка для кремлівських інтернет-ботів - щоб постійно наголошувати, типу "усьо прапало в Украінє, нада бєжать".
Забий на подонка у цій темі - не відповідай, хай просто вдавиться своєю жовчю ватний!

Ухти! Нарешті є логічне пояснення того, чому ватний ушльопок одну-єдину статтю, написану ще місяць тому тягає постійно, як тупа свиня - фуфайку. Нах ватного і його коменти!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #90 Черкас 20.10.2017 11:04
Цитую СОЛДАТ:
У тебя бред "ватан".Срочно обратись к ветеринару. :lol:

Перестань, Солдате, реагувать на висери цього ублюдка. Єдина його мета - постійно витягувати "на горА" тему еміграції з України - така сучасна установка для кремлівських інтернет-ботів - щоб постійно наголошувати, типу "усьо прапало в Украінє, нада бєжать".
Забий на подонка у цій темі - не відповідай, хай просто вдавиться своєю жовчю ватний!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #89 СОЛДАТ 20.10.2017 10:45
Цитую Х.Ч.:
Цитую CОЛДАТ:
[quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Товмач"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"]Україна є лідером..Кізяк,ти сьогодні спізнишся на вечерю. Біжи
скоріше до корита,сьогодні UKR буде тебе шолупонь
годувати кізячними млинцями з лопати. Спізнишся,
будеш як пес шолудивий і голодний ночувати під забором.
Так мало сьогодні наклав верблюжих кізяків.що і одного
півника не зліпиш,втрачаєш продуктивність, виженуть
з дому як старого пса.
– Родные мои!
Подождите ещё чуть чуть, Вы скинете эту власть и заживёте как в сказке!

У тебя бред "ватан".Срочно обратись к ветеринару. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #88 Х.Ч. 20.10.2017 08:44
Цитую CОЛДАТ:
[quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Товмач"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"]Україна є лідером..Кізяк,ти сьогодні спізнишся на вечерю. Біжи
скоріше до корита,сьогодні UKR буде тебе шолупонь
годувати кізячними млинцями з лопати. Спізнишся,
будеш як пес шолудивий і голодний ночувати під забором.
Так мало сьогодні наклав верблюжих кізяків.що і одного
півника не зліпиш,втрачаєш продуктивність, виженуть
з дому як старого пса.
– Родные мои!
Подождите ещё чуть чуть, Вы скинете эту власть и заживёте как в сказке!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #87 CОЛДАТ 16.10.2017 18:50
Цитую Хорлогiйн Чойбалсан:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Хорлогiйн Чойбалсан:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Товмач:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Хорлогiйн Чойбалсан:
Україна є лідером..

І що далі? :-)

Тю, Солдате, що ж ...

Дебіл бля.... :lol:

Навіщо матюкатись а солдатка?
Ви ж маєте свiдоство про вищу...

Ну.скажемо, матюкаюсь не я,а :lol:

Эх солдат не быть тебе генералом...

Олєнєвод!-може розкажеш,що ти робив після того як закінчив 8 класів? ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #86 Хорлогiйн Чойбалсан 16.10.2017 15:23
Цитую Фельдмаршал:
[quote name="Хорлогiйн Чойбалсан"]Эх солдат не быть тебе генералом,а только понизят в звании до ефрейтора

Та не можна ж буть таким дрімучим у званнях, Чурбансай! Як це можна "понизити" з солдата до єфрейтора - ВИЩОГО на щабель звання? Та й немає єфрейторів в українській армії - прибрали це звання, на відміну від рашки.[/quote
Це для Вас генералiсiмус-солдат написано шо
знизять до єфрейтора бо була при радах така казка: краще вже дочка повiя а ніж солдат-єфрейтор.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
Театр