реклама
Привітання від міського голови
реклама

Михайлу Лавринюку за п’ятдесят і він має багато клопотів по господарству, які добре відомі всім, хто живе на селі, попри те, чоловік не відмовився, коли однокласник запропонував йому створити пожежну команду для Центру безпеки. З Жашкова в новостворену Бузівську ОТГ саме пригнали старий пошарпаний пожежний автомобіль, який потребував капітального ремонту. Михайло Лавринюк каже, що на пожежну машину деталі зносило все село і врешті автомобіль полагодили. Тепер він обслуговує два села, що входять до ОТГ: саму Бузівку і Зелений Ріг.

IMG_20180913_131440 – Створили пожежну команду, маємо автомобіль. Виїжджали вже 4 рази гасити сміттєзвалище, що підпалював хтось безвідповідальний. Ще до створення Центру безпеки у селі були випадки, коли декілька хат згоріли від пожежі. Сподіваюся, більше такого не буде, – каже чоловік.

Ми зустрічаємо його біля сільського магазину, куди він приїхав на велосипеді купити запашного хліба. Кілограмовий «керпичик» місцевого виробництва коштує 12 гривень. Михайло Лавринюк каже, що кращого хліба немає.

IMG_20180913_125842

Загалом у Центрі безпеки планують розмістити пожежне депо, кабінет дільничого офіцера поліції та амбулаторія. Це комплексний підхід, який дасть змогу убезпечити життя 3622 жителів – мешканців громади та суміжних сіл. Для добровольців пожежної частини передбачені пільги по сплаті за землю.

Зараз пожежна машина знаходиться в гаражі школи. Коли Центр безпеки запрацює повноцінно, будівля буде облаштована в іншому місці. Крім того, коли облаштують Центр безпеки, то планують отримати від волонтерських організацій і реанімобіль.

– Люди часто хворіють й інколи час є визначальним для того, щоб швидко добратися до лікарні. Тому нам просто необхідно такий автомобіль. говорить депутат сільради, голова ГО «Об’єднання бузівчан» Дмитро Шилюк.

Герб за тисячу гривень

Виконуюча обов'язки старости села Зелений Ріг Оксана Єршова розповідає, що з 14 до складу депутатського корпусу від села увійшло лише три депутати. І щоб щось реалізувати, треба працювати з депутатським корпусом.

IMG_20180913_121637

– Основна наша робота донести пропозиції і незадоволення громади до депутатів сільради і реалізовувати наші проекти. Але депутатський корпус мені подобається, люди налаштовані до нас, тому зміни є. Це наша дорога, яка була болем. Також встановили дитячий майданчик як біля сільради, так і біля дитсадка, що є в селі (відвідує садок 17 діток і народжуються ще). Проводимо в ФАПі ремонт. Крім того, плануємо біля сільради облаштувати парк відпочинку для односельчан. У планах – освітлення, продовження ремонту доріг, – розповідає Оксана Григорівна.

IMG_20180913_121555

З великих проектів села Зелений Ріг – це переобладнання і ремонт закритої школи для інших потреб. Велике двоповерхове приміщення може бути і для розміщення садочку. У великому спортзалі можна проводити змагання, а в актовій залі – свята. Врешті, це може бути об’єднаний центр дозвілля. Таким є побажання громади. Але райрада досі не передала школу на баланс селу.

Над сільрадою в Зеленому Розі майорять три прапори: державний прапор, прапор ЄС та з символікою ОТГ. Оксана Григорівна роз’яснює, що розробити герб громади вирішили одразу після її утворення. Тоді ж провели серед школярів конкурс і школярці, яка виграла, було виплачено тисячу гривень. Прапор ОТГ зображений у вигляді двох кольорів – бузкового та зеленого. На гербі зображені лелеки (благополуччя), ріг достатку та букет бузку, а зверху колосся пшениці (родючість)

IMG_20180913_121717

Головним викликом була дорога

– Процес утворення ОТГ розпочався 16 серпня 2017 року, були вибори, а 9 листопада ми приступили до роботи. Поряд зі мною було 7 кандидатів, та люди довірили роботу мені. Тож вже 10 місяців працюємо, – каже Олександр Фуркало, який чи не наймолодший керівник громади, бо має лише 30 років.

Голова Бузівської ОТГ розповідає: йшов на вибори з командою однодумців і хоч пройшли не всі, проте люди знаходять час, збираються через певні проміжки часу і радяться щодо тих чи інших питань розвитку громади.

– У нас важлива ініціативність громади. Тому багато чого робиться не за рахунок бюджету. За цей рік назбирали до мільйона спонсорських коштів. Це те що обіцяють і те що вже дали насамперед чотири потужні сільгоспподарства. Також допомагають одноосібники, бо в громаді десь 70-80 ФОПів. Це досить багато. Люди вирощують квіти, огірки, помідори, свиней, рибу, роблять макарони, хліб, крупи, – каже Олександр Фуркало.

IMG_20180913_120545

За освітою він юрист, раніше працював у дитячому таборі, був депутатом райради. Тепер опановує нову роботу керівника ОТГ. Серед здобутків, насамперед, ремонт дороги між Бузівкою і Зеленим Рогом. Ремонт зроблений на відрізку 580 метрів. Зараз там встановлюють бордюрний камінь. Всього на дорогу витралити 1 мільйон 799 тисяч гривень (інфраструктурна субвенція, місцевий бюджет, обласний бюджет, спонсори). Інший виклик для громади – це водогін у Бузівці. Свердловину обіцяють зробити спонсори. Також державних коштів нам направлено з 412 тисяч - це інфраструктурна субвенція.

– По дорозі були проблеми, бо вона обласного значення. І в ОДА ми повинні були брати дозвіл, щоб нам дозволили цю дорогу ремонтувати. А це було вкрай наболіле питання. Тут шість разів за день їздить шкільний автобус і дорога була розбита, – каже Олександр Фуркало.

IMG_20180913_115931

У перспективі до ОТГ планують приєднатися Сабадаш та Безпечна.

- Діти з Зеленого Рогу їздять до Бузівки. Туди ж їздять діти з двох сіл, що можуть приєднатися до нас. але їх сільські ради поки зволікають. Хоч ми їздили туди на загальні зроби, говорили з людьми. вигода від об’єднання є. Так, Зелений Ріг має от цю дорогу, мають дитячий майданчик, - каже Фуркало.

Голова об’єднаної тергромади показує нам сільрадою невелику клумбу. Тут встановлено три камені. Центральний – це Бузівка. Інші два – Зелений Ріг та перспективи.

10

У Бузівській ОТГ є дві церкви і дві громади – православна і баптистська. Фуркало належить до останньої. Саме з командою від цієї громади і входив до влади. Але, як стверджує, для нього немає різниці, якого людина віросповідання.

IMG_20180913_125720

- Якщо людина адекватна і хоче змінювати життя громади на краще, - то, звичайно, працюватиму з такою особою. А як інакше? Адже наші діти тут живуть, нові народжуються і є молоді родини, які після навчання повернулися в село. Тож тільки від нас залежить його благополуччя. І важливим є фактор громадськості. У нас чотири громадські організації. Люди активно працюють. Ви бачили мій кабінет. Він потребує ремонту, але поки не до того, бо насамперед командою вирішили зробити щось в селі, а потім собі ремонти. Та я там і не буваю. От з 48 робочих днів 22 дні це були поїздки. Їздив по роботі і в Черкаси, і в Київ. У відрядженні був в Запоріжжя, набирався досвіду навіть в Польщі, - розповідає голова ОТГ.

Прикладом ініціативності громади може бути встановлення лавочок у селі. Люди назбирали яблук, здали їх, а за виручені кошти купили в лісництва дошки, які тепер підуть на лавочки, а їх залишки на вказівники по селу. Крім того, з подачі людей, сільський голова таки випросив у банку банкомат, який користується попитом.

IMG_20180913_125240

Дозвілля для всіх

Вже з 1 жовтня в ОТГ планують створити проект, щоб для всіх верст населення було організоване дозвілля. Для цього поділили дозвілля на три напрямки: спорт, культуру і власне дозвілля. Голова ОТГ довго говорить на цю тему, ілюструючи розповідь слайдами, де чітко показана вікова структура Бузівської ОТГ, щоб кожна категорія населення була охоплена: від гуртків малювання до хорів і співів.

– Визначили. що найкраще робити заходи під людину. Бо якщо немає організатора, то нічого не вдасться. У нас є людина, яка організовує спортивні заходи. Маємо вже міні-футбол, волейбол, теніс, бадмінтон, робимо кімнату для боксу. У нас є людина, яка живе хореографією. організовуємо шахи, шахмати… У громаді є два духові оркестри. Дитячий зайняв гран-прі в області! Також маємо народний аматорський хор, є аеробіка. По освіті запускаємо молодіжний клуб та багато інших гуртків.

IMG_20180913_113243

У контексті облаштування дозвілля в ОТГ з’являється новий виклик: 42 дитини з 200 в Жашківській музичній школі – це бузівчани. Нових діток – 17 осіб – школа вже не може прийняти. Тож в ОТГ думають про створення власної музичної школи.

- Так було з освітою, коли ми думали, брати її собі, чи ні. Вагання були, але зараз, взявши, розуміємо, що зробили правильно, – каже Олексанрд Фуркало.

IMG_20180913_114333

Вже зараз Бузівська ОТГ чекає в гості волонтера Корпусу Миру США. Проект був поданий громадою ще в листопаді. А тепер є результат. Волонтер житиме в громаді і навчатиме діток англійської мови.

реклама

Коментарі  

 
0 #19 СОЛДАТ 05.10.2018 13:21
Цитую S and M:
Маєшь,маєшь!!!! !!!!!!!Сам писав тут шо у тебе там друзi, чи може у другом ведомстве другой страны?Мабуть я шось переплутав.

Слово "маєш" в украінській мові пишеться без м"якого знака.У тебе щось гугл-перекладач барахлить :lol: А в СБУ дійсно є кілька товаришів.Давніх.Ще з деякими познайомився в АТО.Ти нічого не переплутав ватан. :-) А про "ведомство другой страны" - ти напевно маєш на увазі "туристів з Солсбері"?.Ні - цих не знаю. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #18 S and M 05.10.2018 12:08
Маєшь,маєшь!!!! !!!!!!!Сам писав тут шо у тебе там друзi, чи може у другом ведомстве другой страны?Мабуть я шось переплутав.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #17 СОЛДАТ 04.10.2018 17:39
Цитую Sado & Mazo:
Слыш,.
А ты походу ревнуешь,рыба-прилипала.Каких же ты паразитов слизываешь со шкуры
солцеподобного "CОЛДАТА"?...
Могу дать те адрес почты его и заметь .ua

:lol: Ты мне явно льстишь странный внук странного маркиза(судя по нику).Не имею я отношения к тому унылому сооружения на улице Гоголя.Пару раз ,правда, пересекаться приходилось - но это дела давно минувших дней.Ты чего возбудился то так на вполне резонный коммент моего коллеги и, наверное, единомышленника ?На солнцеподобност ь ни я ни он вроде не претендуем.Пишем себе если настроение есть, а если нету-то и не пишем.А ты как-то странно себя ведешь-уходишь не прощаясь,прощая сь - не уходишь.Обидчивый какой-то стал когда по морде бьют.Неужели не привык до сих пор? :-) И вообще - слишком много ошибок "кадет".Могут уволить...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #16 Sado & Mazo 04.10.2018 15:57
Слыш,ПРОЧЕРКОВС КИЙ беженец,мне до сраки под каким ником пишит свои сумашедшие дописы хоть солдат,хоть сержант,хоть призывник,а может даже сам "ПОШЛИВЫ"
А ты походу ревнуешь,рыба-прилипала.Каких же ты паразитов слизываешь со шкуры
солцеподобного "CОЛДАТА"?Появляешся вслед за ним в дописах,возбуди вшись-предлагаешь взять у него интервью,заигры ваешь,прося на задних лапках адрес его почты,или в экстазе,пуская белых лебей на стену, кричишь"CОЛДАТ-ЭТО ЧТОТ ТО".
Могу дать те адрес почты его и заметь .ua
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #15 Що це було? 27.09.2018 14:11
Цитую Sado and Mazo:
Солдат,ты предсказуем как шар-(Ил,хор александрова,см ерть от боярышника и тд). никогда не будь предсказуемым. Предсказуемость — это первый признак твоего поражения.

Чуєш ти, "Задо-Маз" ватний! Та ти ж разів у -надцять більш передбачуваний, аніж "Солдат": постійно заграєш з ним, як латентний гомик - люди давно вже тебе за це затюкують. На місці "Солдата" я б з таким чмом, як ти, погидував би в дискусії вступать.
А ти, кретин, ще й по десять раз "прощаєшся" в темі, а потім все ніяк на *** піти з неї не можеш! Ще ж якби тобі й справді пукін за це платив - а то ж застряєш у коментах просто з-за старечої злобності і по причині банального "слабоумія"(((
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #14 СОЛДАТ 27.09.2018 13:56
Цитую Sado and Mazo:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Sado and Mazo:
Цитую СОЛДАТ:
[quote name="Sado and Mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="sado vs mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Sado and Mazo"]
Что...

да уж,...


Скучно солдат :lol:

Солдат,ты предсказуем как шар-(Ил,хор александрова,см ерть от боярышника и тд). никогда не будь предсказуемым. Предсказуемость — это первый признак твоего поражения.

"Дружище" - учить будешь свою бабушку основам теории предсказуемости .А я просто говорю с тобой на твоем же языке.Тебе то скучно становится, то тебя кидает в жар от упоминания хора александрова или того же Ила вместе с "вагнеровцами".Первый признак поражения - пренебрежение к противнику.Именно с пренебрежения ты и начал дискуссию свом первым "высером" под этой статьей.Получил по морде - теперь полез в геометрию со своим шаром.Сиди молча в своем болоте и не лезь в наши дела.Разберемся без сопливых. :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #13 Sado and Mazo 27.09.2018 13:02
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Sado and Mazo:
Цитую СОЛДАТ:
[quote name="Sado and Mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="sado vs mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Sado and Mazo"]
Что-то позднее зажигание у тебя петушок.Если тошнит - сходи сдай тест на беременность.Тебя путькин в животик не целовал случаем? Какой-то ты странный однако.На солоненькое тоже небось тянет? :-)

да уж,...


Скучно солдат :lol:

Солдат,ты предсказуем как шар-(Ил,хор александрова,см ерть от боярышника и тд). никогда не будь предсказуемым. Предсказуемость — это первый признак твоего поражения.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #12 СОЛДАТ 27.09.2018 10:21
Цитую Sado and Mazo:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Sado and Mazo:
[quote name="СОЛДАТ"][quote name="sado vs mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Sado and Mazo"]
Что-то позднее зажигание у тебя петушок.Если тошнит - сходи сдай тест на беременность.Тебя путькин в животик не целовал случаем? Какой-то ты странный однако.На солоненькое тоже небось тянет? :-)

да уж,...


Скучно солдат ,четвертый год одни лозунги и кудахтанье.Что сделано то серьезногот(тол ько не про суды в ГААГЕ).Продвигаете боевой гопак?Одна дремучая хуторянщина.Климкин спит на совбезе.Порошенко мечется по туалетам.Кизяки и жизнь Ваша кизячья.Прощай притрушенный.

Кстати о "Порошенко который мечется".Есть версия что Порох спутал туалет с комнатой, в которой лавров (унылая лошадь который) проводил с кем-то там переговоры.Видимо Петя на запах пошел.Из комнаты в которой сидел лавров туалетом, наверное ,несло. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #11 СОЛДАТ 27.09.2018 08:50
Цитую Sado and Mazo:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Sado and Mazo:
[quote name="СОЛДАТ"][quote name="sado vs mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Sado and Mazo"]
Что-то позднее зажигание у тебя петушок.Если тошнит - сходи сдай тест на беременность.Тебя путькин в животик не целовал случаем? Какой-то ты странный однако.На солоненькое тоже небось тянет? :-)

да уж,зато ты шустрый пблохасто-пернатый голубь.загадили славный город черкассы,.


Скучно солдат ,четвертый год одни лозунги и кудахтанье.Что сделано то серьезногот(тол ько не про суды в ГААГЕ).Продвигаете боевой гопак?Одна дремучая хуторянщина.Климкин спит на совбезе.Порошенко мечется по туалетам.Кизяки и жизнь Ваша кизячья.Прощай притрушенный.

Если скучно - садись в ИЛ-20 и лети в Сирию.Там развеселят.И тебе не хворать кацапчик. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #10 Sado and Mazo 27.09.2018 08:32
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Sado and Mazo:
[quote name="СОЛДАТ"][quote name="sado vs mazo"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Sado and Mazo"]
Что-то позднее зажигание у тебя петушок.Если тошнит - сходи сдай тест на беременность.Тебя путькин в животик не целовал случаем? Какой-то ты странный однако.На солоненькое тоже небось тянет? :-)

да уж,зато ты шустрый пблохасто-пернатый голубь.загадили славный город черкассы,площад ь ленина и вообще.Все гадите ,гадите отстреливать уже пора,а он все в суе вову поминает.ох наравиться тебе сей правитель,завид уешь черной завистью.может ты хочеш от него ребенка?так место занято алиной.уймись укушенный.


Скучно солдат ,четвертый год одни лозунги и кудахтанье.Что сделано то серьезногот(тол ько не про суды в ГААГЕ).Продвигаете боевой гопак?Одна дремучая хуторянщина.Климкин спит на совбезе.Порошенко мечется по туалетам.Кизяки и жизнь Ваша кизячья.Прощай притрушенный.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама