Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА по Черкаській області Захар Колісніченко.
Для порівняння, на позачергових виборах Президента у 2014 році активність виборців на Черкащині становила 65,5% (по країні 59,48%), у 2010 році під час першого туру – 63,97% (по країні 66,76%), у 2004 році під час першого туру – 75,62 % (по країні – 74,92%). 1999 року під час першого туру –75,58 % (по країні 70,19 %).
За словами експерта, системних і грубих порушень під час голосування не було. Дещо гірше йшли справи під час підрахунку голосів на рівні окружних виборчих комісій – під час передачі виборчих документів з дільничних комісій частина протоколів були не підписані, без печаток, а бюлетені – неналежним чином упаковані. Усувати ці порушення представники дільничних комісій намагалися прямо на місці, і голови ОВК їм у цьому іноді потурали, хоча закон цього не дозволяє.
– Головною причиною цих порушень, на нашу думку, була некомпетентність представників дільничних і виборчих комісій, а також брак ресурсів (у принтері закінчився картридж, з’їздити назад у дільничну комісію бракувало бензину тощо). Крім того, після важного дня і напруженої ночі люди були дуже втомлені. На мій погляд, у будь-якому разі про масове фальшування волевиявлення громадян говорити не можна, – сказав Захар Колісніченко.
Громадський омбудсмен ОПОРИ Тарас Щербатюк під час прес-конференції знов нагадав про погану доступність багатьох місць для голосування для маломобільних груп населення – людей з інвалідністю, літніх людей тощо. Частина дільниць розміщена на другому поверсі, не обладнана пандусами. За словами Тараса Олександровича, ОПОРА наполягатиме на усуненні цих недоліків до наступних парламентських виборів.
реклама
Коментарі
та я молоді якраз і бачив щось забагато на своїй виборчій дільниці-к-р Україна.....
Цитую ченчик:
На вибори не ходить молодь. Вона не ниє, бо живе ще за рахунок батьків.
Стрічка RSS коментарів цього запису