Всеукраїнський благодійний фестиваль Тараса Шевченка Ше.Fest відбувся у рідному селі Кобзаря – Моринцях – на Черкащині цими вихідними – 22-23 серпня. Відвідали Моринці близько 3-4 тисяч гостей з різних куточків України.
У рамках фестивалю діяли просвітницька галявина та галявина художника, кінопоказ та театральна сцена, ярмарка, майстер-класи народних ремесел та Велика музична сцена.
Зокрема, на просвітницьку галявину завітали знаний казкар Сашко Лірник, земляк Тараса Шевченка (народився у селі Ганжалівка Лисянського району), автор ряду бестселерів, письменник Василь Шкляр, художник, автор серії «Хрещені Вогнем» Михайло Дяченко, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, поет та телеведучий Дмитро Лазуткін, реп-гурт «Апокриф» з проектом «ПоРЕПаний Кобзар» тощо.
Варто зауважити, що з Сашком Лірником та Василем Шклярем перефотографувалися чи не всі гості галявини. Сашко Лірник, як завжди, втішав моринчан та гостей села своїми казками, зокрема «Про Гандрея і яничарський скарб», «Чорта і кріпака», «Про дівчинку Варочку і козака із запроданою душею» та новою казкою до Дня Незалежності «Квітка душі».
«Тут публіка підготовлена, сюди приїжджають ті, хто хоче це почути, побачити і таке враження, що я вдома і мені легко. Часу не вистачає, мені треба більше виступати, бо люди хочуть, після концерту навіть не відпускають, на шмаття рвуть, так і має бути», - говорить Лірник.
Василь Шкляр на фестивалі у Моринцях, також представив новий твір, а саме зачитав публіці розділ з нової книги «Чорне сонце» про участь добровольчого батальйону «Азов» в російсько-українські війні.
«Вона про бійців полку «Азов», називається «Чорне сонце». «Чорне сонце» - це певний наш магічний знак, є на емблемі азовців..Це перший мій твір, де не змінено жодного імені, жодного позивного, все так , як є», - розповів Шкляр.
Відвідувачі фестивалю могли легко повчитися художній майстерності. На галявині художника працювали майстри з Черкас, Ватутіно Черкаської області, Вишгороду Київської області.
Цікаву історію розповіла художниця з Вижгороду Ксенія Ковальова. Жінка розпочала малювати у 40 років. До цього була успішною бізнес-леді. «Вирішила, що буду малювати..я поступила в університет мистецтв, зараз навчаюся на третьому курсі образотворчого мистецтва», - сказала вона. Тепер жінка має картинну галею і дитячу школу мистецтв у Вишгороді. А на Ше.Festi жінка дарувала чудові емоції відвідувачам та картини, що вони самі ж намалювали.
Також в рамках фестивалю діяла театральна сцена («РеінкарНАЦІЯ Тараса», моновистава «Варнак», «Катерина») та нічний кінозал про трагічні сторінки українського народу («Поводир», «Хайтарма», «Добровольці Божої чоти»).
Та справжня спека і танці під запальні ритми українських folk та рок-гуртів розпочалися з Великої музичної сцени, де на слова Шевченка співали “Хочу Ще!”, “Колір Ночі”, «Друже Музико», «Тінь Сонця», «Вій», «Тінь Сонця», «Фліт», «ДримбаДаДзига», Merva, «Веремій», «Фіолет» та ін.
Нагадаємо, фестиваль – благодійний. У рамках проведенного аукціону картин заслуженного художника України Валерія Франчука та молодого художника Андрія Куцаченка, продажу книг, наданих Українською видавничою спілкою імені Юрія Липи, та збору коштів було зібрано близько 9 тисяч гривень, що будуть передані на підтримку українських військових.
Про це інформують організатори.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису