Турнір з міні-футболу і літературні читання, розпалювання Холодноярської ватри і ночі кіно, військово-патріотичні майстер-класи та політичні диспути-«гутірки», дитячі розваги і лекції фахівців Інституту національної пам’яті, хенд-мейд і виступи відомих гуртів – це далеко не все, що поєднав у собі всеукраїнський «Фестиваль нескореної нації – Холодний Яр», що проходить 1-3 липня у Грушківці на Кам’янщині.
– Цей фестиваль не є «розважальним». «Розважальний» фестиваль в час, коли йде війна, не на часі, – розповіла журналістам голова оргкомітету Зоя Бойченко. – Насправді це – інформаційно-просвітницький захід, своєрідний фронт боротьби за душі, за голови українців. Ми хочемо познайомити їх з сучасними українськими письменниками, українською музикою, українськими традиціями. Хочемо показати документальні фільми, відкрити незнані сторінки історії.
Український інститут національної пам’яті підготував для учасників фестивалю дві виставки – про історію УПА і про український вимір Другої світової війни. Також фахівці інституту влаштували цикл лекцій, присвячених маловідомим, але важливим сторінкам української історії.
Організація фестивалю зайняла близько 5 місяців. Серед ініціаторів – «Національний альянс», військово-спортивне товариство «Сокіл» (фактично, молодіжне крило ВО «Свобода»), черкаська «Самооборона Майдану», «Пласт». Підтримала проведення заходу обласна державна адміністрація.
– Важливо, що цей фестиваль набирає обертів, – розповів журналістам голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. – Ми долучилися як співорганізатори. На наступний рік ми запланували закупівлю сцени, сценічного обладнання, іншого устаткування, яке зробить проведення таких фестивалів зручнішими. Я вважаю, що ми маємо всі шанси, щоб цей фестиваль мав національний, а можливо – й міжнародний рівень, який дасть можливість залучати патріотів і популяризувати нашу Черкащину.
Цьогорічний Фестиваль нескореної нації – вже другий, перший відбувся торік у липні.
Кошти, зібрані на фестивалі, підуть на підтримку сімей загиблих героїв війни на сході України, передусім черкащан.
Фестиваль – безалкогольний. Безпеку учасників забезпечують поліція, рятувальна служба та служба екстреної медичної допомоги.
реклама
Коментарі
Одного "крутого дядька" Рудика звідти нагнали, обізвавши тушкою, Ткаченка теж хотіли нагнати, але потім вислухали. Діток там було багато, але досить адекватні, мажорів я там не бачив. Молодь явно приїхала туди не напитись пива. Гуртів музикальних за три дні було з 15, різного напрямку, кому що до вподоби, патріотичні фільми. Однозначно фестиваль має право на життя і рівень його потрібно підвищувати.
Стрічка RSS коментарів цього запису