Гарний кейс з будівлями-близнюками Рига (музей) та Черкаси (Будинок торгівлі). Сотні тисяч черкащан пам’ятають світлі моменти свого життя під стінами Будинку торгівлі. Місце №1 для зустрічі в центрі. Власне він був і поки є «ментальним» центром міста.
Було б чудово, щоб власники будівлі зберегли автентичність фасаду при реконструкції. Між іншим, сам фасад був внесений у якості зразка до підручників з архітектури.
Більше того, сьогодні увага до архітектури часів Союзу (радянського модернізму/бруталізму/постмодернізму) – це загальносвітовий тренд! Подібні об’єкти, крім нас, більшість світу не будували, і в цьому наша унікальність та конкурентна перевага. Зараз сотні архітекторів з Європи та світу досліджують і захоплюються подібною архітектурою.
Сподіваюсь, ми зможемо зберегти свою автентичність…
Андрій Поліщук, начальник відділу реклами та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради
* Допис у «Фейсбуці».
реклама
Коментарі
То не "пропонується", а фото музею з Риги. https://uk.wikipedia.org/wiki/Музей_окупації_Латвії
для Тохи?
Шось цього вундеркінда не бентежать мафи-гадюшники, які ростуть як удобрений бурьян після дощу, чи такий автентичний тротуар перед цим же будинком торгівлі, чи Кооператором, чи біля історичного ЦНТІ, чи від Шевченка до ЗАГСу
Архітектура має бути поза політикою.
Який наївняк.
Тоді чому мери призначають чиновників без відповідної освіти ,або сумнівної кваліфікації на керівні архітектурні посади без всяких конкурсів і рекомендацій творчих спілок ?
Містянам набрид отой шанхай з реклами.
Поважати історію - це нормально!
Архітектура має бути поза політикою.
Треба вчитись зберігати те, що ми маємо і робити якісні нові речі.
Стрічка RSS коментарів цього запису