Український гімнаст Назар Чепурний став чемпіоном Всесвітньої Універсіади, яка триває у китайському місті Ченду. 20-річний спортсмен виборов "золото" в опорному стрибку, пише Суспільне

Чепурний повернувся до виступів на змаганнях наприкінці квітня на етапі Кубка світу в Каїрі. Перед цим український гімнаст пропускав турніри через травму руки, зокрема не виступив на чемпіонаті Європи-2023.

b7eba8395da16618

Після етапу у Каїрі Чепурний не мав великих міжнародних стартів. А у липні потрапив до заявки збірної України на Всесвітню Універсіаду, де, зокрема, розігрувалися медалі у спортивній гімнастиці.

Як виступив Назар Чепурний?

• Фінал за участі Чепурного став єдиним для України на Універсіаді у спортивній гімнастиці. Туди український спортсмен відібрався з найкращим результатом, отримавши середній бал за два стрибки 14.699 бала.
  • У фіналі Чепурний мав виконати два стрибки зі складністю 5.6 бала. Лише в одного гімнаста - представника Туреччини Адема Асіла - складність була вищою: 6.0 та 5.6 бала.
  • Чепурний в обох раундах стрибків виявився найкращим. Перший стрибок він виконав з оцінкою 14.866 бала, а у другому показав результат 14.900 бала.
  • Зрештою, Чепурний став чемпіоном Універсіади. Найближчого переслідувача - представника Китайського Тайбея Цзен Вей-Шена - українець випередив на 0.467 бала.

Що означає результат Чепурного?

• Друга медаль Чепурного у 2023 році. На етапі Кубка світу в Каїрі він здобув "срібло" в опорному стрибку.
  • Третій найкращий результат Чепурного у кар'єрі в опорному стрибку. Вищі оцінки він отримував лише на етапі Кубка світу в Баку (15.016 бала) та у кваліфікації Кубка світу в Досі (14.916) у 2022 році.
  • Єдина медаль України на Університетських іграх у Ченду у спортивній гімнастиці.
  • Нагорода Чепурного стала для України 11-ю на Університетських іграх (4 "золото" + 4 "срібло" + 3 "бронза"). З цим результом українці займають 10-е місце у медальному заліку турніру.

Хто такий Назар Чепурний

• Назар Чепурний – 20-річний атлет з Черкас.
  • У 2018 році Назар Чепурний став срібним призером Юнацьких Олімпійських ігор в опорному стрибку.
  • На рівні Кубка світу Назар Чепурний здобув п'ять нагород: два "золота" та три "срібла", усі – в опорному стрибку.
  • Чепурний потрапив до складу збірної України на етап Кубка світового виклику, що відбудеться у турецькому Мерсіні. На ньому ж до змагань повернеться й олімпійський чемпіон Олег Верняєв.