Пацієнтка третього черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Кумскова третій тиждень намагається потрапити до невропатолога.
За її словами, записатися до вузькопрофільних спеціалістів у закладі можна лише один раз на тиждень. Проте вже за пів години після відкриття реєстрації — вільних місць немає, пише Суспільне.
Кількість вузькопрофільних лікарів готові збільшувати, утім, проблема у нестачі кадрів, розповіла заступниця директора третього центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Горбик.
На годиннику восьма ранку. Запис до вузькопрофільних лікарів у третьому черкаському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги розпочали за 10 хвилин до восьмої — біля реєстрації утворилася черга. За підрахунками Суспільного, у ній 45 людей.
Прийшла за годину до відкриття медзакладу, аби записатися до невропатолога пацієнтка третього центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Кумскова. Додала, що протягом попередніх двох тижнів зробити це не вдалось.
"У мене вже все болить до такого ступеня, що я не можу вже без знеболювальних і хочу до невропатолога, а що в мене — я ж не знаю. Приходиш сюди — черга вже десь із шостої години точно є. Я вже сміялась, що треба подушку й ковдру брати, щоб займати чергу".
Дочекалась своєї черги, а в реєстратурі сказали: місць до ендокринолога немає, розповіла пацієнтка Наталія Шерстньова:
"Телефоном записатися неможливо, бо тут він міський. Через інтернет так само записатися неможливо і як до лікаря потрапити. Я ходжу до лікаря періодично, бо мені треба перевірятись. Наступного разу сюди не збираюсь їхати".
Остання в черзі пацієнтка Людмила Шелудько. Жінка прийшла за ліками для сина. За її словами, це третя спроба отримати рецепт від лікаря.
"Не факт, що талончиків вистачить, особливо до невропатолога. Я приходила вже три рази, але тоді я була в 9 годин, то вже нічого не було, так що я навіть не знаю чи отримаю".
Кожна година розписана на тиждень вперед, пояснила лікар-невролог Наталія Вегера. Додала, що прийняти пацієнтів більше, ніж це передбачає медична реформа, вони не можуть. У решту робочого часу, коли не ведеться приймання, пояснила лікарка, займаються оформленням документів для експертних комісій з оцінки стану здоров'я.
"Пацієнти приходять кожен день до нас на прийом, також нам додатково додали оформлення документів для МСЕКа вузьких спеціалістів. Все це створює навантаження на лікаря і черги в поліклініці".
Як розповіла заступниця директора третього центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Горбик, у закладі працює вісім вузькопрофільних лікарів.
"Кожен лікар приймає ту кількість пацієнтів, яку належить відповідно до того, як він працевлаштований. Тобто на «ставку» — це до 20 людей, на 0,75 ставки — це до 15 в день. Лікар фізично не може охопити всіх охочих, крім того, НСЗУ встановили нам норми вище яких, якщо буде лікар приймати пацієнта, то будуть нам фінансування зменшувати".
За словами Лариси Горбик, кількість вузькопрофільних лікарів вони готові збільшувати, утім проблема у нестачі кадрів. До кінця квітня графік запису пацієнтів не змінюватимуть, далі працюватимуть над покращенням послуг.
"Ми плануємо змінити, віддиференціювати трохи пацієнтів — ті хто потребує просто консультації і тих, хто потребує складання плану для інсуліну. Ми зараз активно займаємося сімейними лікарями, щоб навчити їх виписувати інсулін і це зніме велике навантаження".
Крім того, пані Лариса додала: якщо пацієнт не встиг записатися до вузькопрофільного спеціаліста у їхньому закладі, то за направленням сімейного лікаря, він може відвідати профільного фахівця в іншій поліклініці Черкас або області.
реклама