У ці хвилини в Черкасах біля Центру дитячої та юнацької творчості близько 30 міліціонерів перешкоджають показу фільму «Відкритий доступ». Одна з частин фільму оповідає про «Межигір’я» – маєток, де живе Президент України. Серед присутніх на показі фільму і активістка руху «Стоп цензурі» Наталя Соколенко.
Подивитися фільм прийшло близько сотні черкащан.
Заборону показу фільму правоохоронці пояснюють тим, що організатори Євромайдану неправильно оформили заявку на масовий захід. Мовляв, у них є дозвіл на збирання людей і встановлення наметів. Утім на показ фільму немає.
У ці хвилини виступає Наталія Соколенко, яка розповідає, про що йдеться в документальному альманасі, розповідає про держдачу та про те, як вона опинилася у власності Януковича. Також Соколенко розповідає про переваги Закону «Про доступ до публічної інформації».
На заході присутні керівники обласних партійних організацій «Батьківщини» та «УДАРу» Анатолій Бондаренко та Віталій Іляшенко відповідно.
Наталя Соколенко каже, що якщо не вдасться подивитися фільм біля ЦДЮТ, мітингувальники перейдуть в інше місце.
Щойно відбулася сутичка. Коли Віталій Іляшенко нас апаратуру для показу фільму, міліція взяла його в кільце. Люди почали його захищати і витягли з оточення. Проте міліція наполегливо перешкоджає встановленню апаратури. Організатори просять черкащан по можливості прийти на показ фільму, щоб їх переважаюча більшість зламала опір міліціонерів.
Нагадаємо, що у вересні 2013 року у черкаській будівлі, де знаходиться заклад «НеКафе», в якому показували альманах «Відкритий доступ», зникло світло. Це мало не призвело до зриву показу фільму. Міліціонери тоді обшуковували будівлю на наявність там вибухівки, про яку нібито повідомляв невідомий.
Засновник та керівник громадської організації «Центр UA», один з ініціаторів Громадської кампанії «Новий громадянин», екс-нардеп і екс-радник президента Олег Рибачук та екс-мер Черкас Сергій Одарич тоді висловили впевненість, що до провокації причетний голова Черкаської ОДА, головний регіонал області Сергій Тулуб.
«Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Кожен з них готовий протистояти бюрократії та корупції...
реклама
Коментарі
Цитую Ольга:
Невже славні Черкаси не спроможні хоча б на тисячу
"штиків"? Тоді б мєнтовська пацанва стояла збоку
і разом з людьми дивилася "кіно"!
— Все, хватит! — негодование мальчика, вероятно, достигло предела. — Почему же они терпят?!
— Ну, у принца Лимона большая охрана, армия… — мама рассудительно разглаживает страницу.
— Но ведь остальных больше! Их же много! — мальчик в отчаянии ударяет маленьким кулачком по книжке, и она захлопывается. — Чего ж они?!
Мама, слегка напуганная такой бурной реакцией сына, пытается подобрать успокаивающую реплику, когда мужчина напротив отрывается от своей газеты и, взглянув поверх очков на революционно настроенного мальчика, громко и отчетливо проговаривает:
— Потому что они овощи. Это про овощи сказка…
Ні.Ви не маєте рації.Це ПРосто"тупий,важкий ПРедмет".Це Тарас Чорновіл ще давно в І.-Франківську зауважив.
Пусть снимает побои и пишет заяву про то, что был избит сотрудниками правоохранитель ных органов.
Стрічка RSS коментарів цього запису