реклама

реклама

Після того, як влада та міліція за три дні так і не оприлюднили жодного рішення для нормалізації ситуації на Черкащині, генерал міліції, колишній начальник Управління МВС у Черкаській області та в. о. начальника УСБУ регіону Микола Каплій «почав діяти». Про це він повідомив у коментарі «Прочерку».

За словами Каплія, учора після обіду він почав оприлюднювати у ЗМІ «правду про те, що відбулося 23 січня під час так званого захоплення обласної державної адміністрації». Він зазначив, що про події в ОДА йому розповіли міліціонери, які були присутні на місці подій.

– За багато годин до того, як розпочався штурм, в Черкаську ОДА було заведено близько 30 невідомих людей, оснащених гумовими кийками американського зразка (таких на озброєнні в міліції нема), захисними шоломами, балончиками зі сльозогінним газом та іншими захисним речами. Вони були розміщені на першому, другому, третьому поверхах. Їх там годували, поїли, горілку давали… – почав розповідати Микола Васильович.

Опісля, за його інформацією, в ОДА прибув сам начальник УМВС у Черкаській області Володимир Ліпандін.

– Він завів туди певну кількість міліціонерів особового складу. Мало хто з них був оснащений кийками та балончиками. За шоломи навіть говорити не доводиться. Тобто кинули: як було, так і йдіть. Пан Ліпандін особисто у фойє провів інструктаж, на якому заявив: «Ми маємо показати жорсткість. Маємо показати всій Україні приклад, як треба боротися з цими… (знаєте, як їх називають)», – зазначив Каплій.

Він запевнив, що «міліціонерів там тримали довго, без води та їжі».

– Було затримано міліцією при штурмі 58 осіб. Але з них в приміщенні лише одиниці затримали. Знову ж таки команда Ліпандіна, Іващенка. Вони поставили оточення в районі музучилища, «Сільпо» по кварталу від того, де відбувалися події, і сказали: «Хапати всіх і везти у Соснівський відділок». Так от мені міліціонери, які там стояли, розповіли, що не знали, чи затримані діти справді були при штурмі чи ні. Їх тупо «відловлювали». Більшість тих, кого затримали, до цієї події ніяк не причетні. Про це мені теж міліціонери розповіли. Їх ще й підганяли, що «малувато позатримували», – каже Каплій. – На наше 280-тисячне місто і 58 затриманих… Дійсно, Ліпандін по цьому показнику вийшов на перше місце в державі.

Наостанок Микола Каплій запевнив, що має план дій, що складається з чотирьох пунктів. Першим з них і було розповсюдження правди про події в ніч з 23 на 24 січня. Також Микола Васильович написав звернення до міліції, яке розповсюдив у ЗМІ. У ньому він просить міліціонерів переходити на бік народу.

«Керівники приходять і йдуть геть. Вам жити тут, на своїй землі, зі своїми родинами, дивитися їм в очі, тож я звертаюся до вас: не виконуйте злочинні накази, захищайте людей, проявіть мужність, перейдіть на бік народу», – резюмує у своєму зверненні Каплій.

– Ми будемо діяти виключно в межах закону, ніяких захоплень приміщень, погромів. Про це не може бути й мови. Я знаю, як діяти, щоб влада з судами не могла заборонити людям збиратися, – заінтригував Каплій. – Після моєї заяви у ЗМІ про те, що я готовий вивести 10 тисяч людей мені подзвонили знайомі міліціонери і повідомили, що буквально через півдоби після мого звернення у Черкаси на територію однієї з частин приїхало три автобуси «Беркуту» з інших областей. Я радий, що такими діями хоч 90 осіб, але від Києва відтягнув.

реклама

Коментарі  

 
0 #27 полковник Паша 15.02.2014 11:20
Внимательно слежу за событиями в Черкассах. Моя уважуха Каплию, Булатецкому, Доманскому. Чукчу, Изю, Хому приглашаю за свой счет на ужин. Ресторан "Велес" под Золотоношей. Дальше будем писать вместе.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #26 Хома 13.02.2014 15:53
Мы обо всём этом догадывались, но важно, что человек, который был в той системе, официально подтвердил.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #25 Слава Україні 12.02.2014 21:28
«Керівники приходять і йдуть геть. Вам жити тут, на своїй землі, зі своїми родинами, дивитися їм в очі, тож я звертаюся до вас: не виконуйте злочинні накази, захищайте людей, проявіть мужність, перейдіть на бік народу», – резюмує у своєму зверненні Каплій.

Про це кажуть всі дежслужбовці та міліціянти, їм мабуть зараз важче всіх, їти на перекор совісті, брати гріхна душу, відчувати докори друзів та родичів.
Це нашестя прийшло і піде, а нам тут жити і дивитися в очі один одному.
Не забувайте про родини тих хто на службі, для них це теж великий іспит вибору з ким і ким бути. Патріотами рідного краю чи колаборцціаніст ами....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #24 Чукча 12.02.2014 13:57
Цитую Изя:
Цитую Микола Булатецький:

Від старійшин Майдану

А хто роздає такі регалії ?


Растет Мыкола Иванович...вітаємооооо-о-о-оо

Микола Булатецький,
- депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини»,
- голова Черкаського регіонального комітету Центрального штабу - національного спротиву,
- член Ради опозиційних сил Черкащини,
- член комітету опору диктатурі,
- комендант мовного майдану,
- член черкаської міської Народної ради,
- старійшина майдану 2013-2014
- довірена особа В. Ющенка
- кум Володимира Олійника
- формувальник черкаського полку на Майдані
- розробник рецепту «Гарячих обідів» для народу
- розробник майки «юлі-волю»
- одиножди невизнаний депутат Верховної Ради,
- чотирижди кандидат у народні депутати Верховної ради,
- ходок Врадіївської ходи по Каневу,
- учасник прориву до знаку Центр Європи у Шполянському районі
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #23 Фотограф 12.02.2014 13:29
Цитую Микола Булатецький:
Критикам позиції генерала Каплія: переконаний, Микола Васильович сказав правду на 100 %. І ще скаже! Позакриватей р..ти, ш..стки режиму!
Від старійшин Майдану


Микола Іванович, поінформуйте громаду черкащини на якій стадії формування анонсованого Вами черкаського полку на Майдані. Хто командир полку, скільки вже бійців?

17.12.2013
(«Нам потрібна перемога України, а не особиста перемога Булатецького, – сказав опозиціонер «Газеті по-українськи». – Завтра я їду на Майдан і там формую черкаський полк. Сьогодні туди вже поїхав моя довірена особа Максим Поляков»)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #22 Изя 12.02.2014 13:04
Цитую Микола Булатецький:
Критикам позиції генерала Каплія: переконаний, Микола Васильович сказав правду на 100 %. І ще скаже! Позакриватей р..ти, ш..стки режиму!
Від старійшин Майдану

А хто роздає такі регалії ?
Критерії і хто у вас касир у наградному відділі ?
Якщо "вічний кандидат", то я не впевнений що все буде чікі-пікі .....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #21 Привет Булатецкому 12.02.2014 12:57
Цитую Микола Булатецький:
Критикам позиції генерала Каплія: переконаний, Микола Васильович сказав правду на 100 %. І ще скаже! Позакриватей р..ти, ш..стки режиму!
Від старійшин Майдану

Слышишь ты, старейшина, Гагарин долетался, а ты ...... Ото поехал в Киев, туда тебе и дорога, а наших детей ты подставлять под кийки беркута и потом чтоб они сидели в СИЗО за твои призывы и призывы твоих дружков и детей, а сам потом отсиживаешься в мусорном бачке, ты больше не будешь. ........
Брехня все это у Каплия. Спросите работников ОДА которые оставались в помещении на момент первого штурма и которых эвакуировали через окна, там было несколько ребят в штатском, в общем не более 15 человек! Бр..хло Вы генерал!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #20 Микола Булатецький 12.02.2014 12:09
Критикам позиції генерала Каплія: переконаний, Микола Васильович сказав правду на 100 %. І ще скаже! Позакриватей р..ти, ш..стки режиму!
Від старійшин Майдану
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #19 Nazareth 12.02.2014 10:38
Цитую Українець:
Питання до Каплія...чому Ви не прийшли 09.02.14 в неділю о 12.00 на Соборну площу куди з усих ЗМІ закликали приходити? А де ж подівались Ваші мінімум 10000 афганців та ментів на пенсії? Якось не гарно виходить...за базар треба відповідати.

А що відбувалося в неділю о 12-00 на Соборному майдані? Будьте уважними! Мова в ЗМІ йшлась про суботу, 8.02.14.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-15 #18 Костянтин 12.02.2014 10:26
Боже, генерал в отставке, а такую ф...ню говорит, стыдно должно быть... Какие 30 человек, с "кийками, протигазами та шоломами", на момент штурму, где я находился с самого начала, изначально находилось, человек 15 милиции, из которых 10 человек были в гражданской одежде, и 20-22 человека работников ОДА из которых, кроме двух парней были женщины, все больше там первый час никого не было!!! Пусть этот герой так званый успокоится и не набивает себе авторитет продажными и лживыми комментариями...