Кредити, які збирається брати надалі міський голова Черкас Сергій Одарич, накладають боргові зобов’язання на наступні покоління черкащан. На цьому сьогодні під час сесії Черкаської міської ради наголосив депутат Олександр Радуцький.

За його словами, місто може перетворитися на Детройт, якщо продовжувати брати кредити.

– У Детройті міський голова набрав кредитів, потім місто залишилося у фінансовому колапсі. Я не хочу, щоб з моїм містом таке відбулося. В умовах потужного кредитного навантаження на місто бажання Сергія Одарича далі позичати кошти можна вважати злочином проти жителів Черкас. Такий менеджмент накладає боргові зобов’язання на наступні покоління жителів Черкас. Варто нагадати, що нині обласний центр має борги, які віддаватимуть до 2025 року, – розповів очільник «Дирекції парків».

Депутат наголосив, що випуск облігацій та кредити двох комунальних підприємств «Черкасиводоканал» та «Теплокомуненерго» в гривні за нинішнім курсом сягають близько 447 млн.

– Варто пам’ятати, що кредити будуть повертатися з бюджету розвитку та загального фонду. А останній, тобто загальний фонд – це захищені статті, такі як зарплати бюджетників – учителі, лікарі. Ще кілька років тому з підрахунків фахівців було відомо, що такі великі кредити в умовах української економіки є непосильними для міста. Тому багато обласних центів по Україні відмовлялися від кредитів, розуміючи, що це – непідйомна складова економіки. Сьогодні ситуація ускладнилася через підвищення курсу валюти. КП «Черкаситеплокомуненерго» отримало кредити в сумі 10,7 млн євро, а повернути необхідно 13,5 млн євро. У КП «Черкасиводоканал» кредит на 10,8 млн доларів, необхідно віддати 11,2 млн доларів. У 2016-му році, за підрахунками, місто має повернути майже 102 млн грн. Враховуючи вищевикладене, вважаю неприпустимим подальше втягування міста в боргову кабалу, – розповів Олександр Радуцький.

Також він наголосив на потребі запровадження відповідальності за ухваленні рішення, які стосуються кредитування і пообіцяв на наступну сесію підготувати антикризову пропозицію щодо виходу з боргового колапсу.

реклама

Коментарі  

 
0 #11 Правда 30.07.2014 22:16
Цитую Алена:
Радуцкий, где ж ты был, когда новая власть,( пришедшая после снятия Одарыча и с твоей помощью тоже), когда разбазаривались те миллионы, оставленные экс-мэром на ремонт дорог, на ремонт Крещатика, на развитие города??? Чтож ты, как Му-Му, молчал и со всем соглашался? А теперь что, взялся войну вести? А не пора ли тебе сдуться?

Чиста правда. Забрехався Радуцький
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #10 потрібно визнати 28.06.2014 10:25
Цитую Правда:
Хоч Радуцький і г., але він говорить у даному випадку правильні речі. Невже ми - Черкасці не розуміємо, що цей шлях, який обрав Одарич для міста, це провалля. Перші декілька років усе буде нормально, а через 5 років не буде ні тих комунальних підприємств, ні коштів у ьюджеті міста


Просто Одар вже готується до виборів 2015. А якщо програє, - то віддавати вже не йому. Вииииигідно!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #9 Бульба 28.06.2014 02:09
Цитую Правда:
Хоч Радуцький і г., але він говорить у даному випадку правильні речі. Невже ми - Черкасці не розуміємо, що цей шлях, який обрав Одарич для міста, це провалля. Перші декілька років усе буде нормально, а через 5 років не буде ні тих комунальних підприємств, ні коштів у ьюджеті міста

Так, Правдонько, через п'ять років у Черкасах не буде й Одарича! Він у нас і прописуватись не бажає...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #8 адекватный 28.06.2014 01:25
Цитую Алена:
Радуцкий, где ж ты был, когда новая власть,( пришедшая после снятия Одарыча и с твоей помощью тоже), когда разбазаривались те миллионы, оставленные экс-мэром на ремонт дорог, на ремонт Крещатика, на развитие города??? Чтож ты, как Му-Му, молчал и со всем соглашался? А теперь что, взялся войну вести? А не пора ли тебе сдуться?

Ой оленко не бреіть тільки про мільони на дороги бо казначейство вжебільш ніж 7 місяців на такі дрниці грошей не пропускає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #7 Алена 27.06.2014 19:41
Радуцкий, где ж ты был, когда новая власть,( пришедшая после снятия Одарыча и с твоей помощью тоже), когда разбазаривались те миллионы, оставленные экс-мэром на ремонт дорог, на ремонт Крещатика, на развитие города??? Чтож ты, как Му-Му, молчал и со всем соглашался? А теперь что, взялся войну вести? А не пора ли тебе сдуться?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 адекватный 27.06.2014 18:35
Цитую ПРУ-РИГИ:
ЗАБЕРІТЬ КЛОУНА ЗІ СЦЕНИ !!! ЙОМУ ГУСЕЙ ПАСТИ,А НЕ ПРО ДЕТРОЙТИ БАЗІКАТИ,НЕУК І НЕВІГЛАС.МІСТО МАЄ РОЗВИВАТИСЬ,ВДО СКОНАЛЮВАТИ СИСТЕМУ ОПАЛЮВАННЯ І ГОРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ.ТІЛЬКИ ЦЕ УНЕМОЖЛИВИТЬ МАРНІ ВТРАТИ ЕНЕРГІЇ І ГРОШІ СПОЖИВАЧИВ.ДЛЯ ЦОГО ТРЕБА ПОЗИКИ..

Неадекватний коментар ригика. Радуцький підняв зруін нші парки, а більше в місті ніхто нічим похвастатись і не може.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #5 Правда 27.06.2014 18:13
Хоч Радуцький і г., але він говорить у даному випадку правильні речі. Невже ми - Черкасці не розуміємо, що цей шлях, який обрав Одарич для міста, це провалля. Перші декілька років усе буде нормально, а через 5 років не буде ні тих комунальних підприємств, ні коштів у ьюджеті міста
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 стабилизец 27.06.2014 17:56
Радуцкий оптимист, однако. С заданными темпами раскрадалова, инфляции и обнищания к 2025 г. не останется не только водоканала и ЧТКЭ, но и самих чуркас, которые и в лучшие свои времена были гораздо скромнее Детройта.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #3 ПРУ-РИГИ 27.06.2014 15:27
ЗАБЕРІТЬ КЛОУНА ЗІ СЦЕНИ !!! ЙОМУ ГУСЕЙ ПАСТИ,А НЕ ПРО ДЕТРОЙТИ БАЗІКАТИ,НЕУК І НЕВІГЛАС.МІСТО МАЄ РОЗВИВАТИСЬ,ВДО СКОНАЛЮВАТИ СИСТЕМУ ОПАЛЮВАННЯ І ГОРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ.ТІЛЬКИ ЦЕ УНЕМОЖЛИВИТЬ МАРНІ ВТРАТИ ЕНЕРГІЇ І ГРОШІ СПОЖИВАЧИВ.ДЛЯ ЦОГО ТРЕБА ПОЗИКИ..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #2   27.06.2014 14:50
Це й є корінь всих його поневірянь. Досить молодий, а вже не хоче.