Майже весь особовий склад батальйону "Черкаси" написав рапорти про відмову виконувати бойове завдання і висуватися на передову.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Україна" з посиланням на заяви самих бійців.

Військові, які зараз стоять під Волновахою Донецької області, повідомили, що їм наказали відправитися на блокпост під Донецьком відбивати атаки ворожої артилерії та бронетехніки, озброївши лише стрілецькою зброєю та надавши старі автобуси і вантажівки.

За даними каналу, про відмову повідомили більше 400 військових. За їх словами, у наявності батальйону є лише один БТР, кілька зеніток та РПГ.

Вони наполягають, що не відмовляються служити, але просять надати їм для цього відповідне озброєння.

"Або (ставити перед нами) задачі, які ми можемо виконувати з нашим озброєнням, або (надати нам) озброєння для виконання тих задач, які перед нами ставляться", – заявив каналу заступник комбата "Черкас" Володимир Мельник.


У свою чергу прес-секретар АТО Олексій Дмитрашківський у розмові з "Українською правдою" назвав бійців батальйону боягузами, які злякалися війни і не хочуть продовжувати службу.

Він переконаний, що військовослужбовці "Черкас" виявилися морально не готовими до бойових дій і за це повинен нести відповідальність військовий комісар, який формував батальйон.

За словами Дмитрашківського, звернувшись до преси, бійці порушили закон і розповсюдили військову таємницю, зокрема – про місце свого перебування, місце призначення та наявну військову техніку.

"Вони порушили всі вимоги статуту", – сказав речник АТО.

Дмитрашківський також пояснив, що людей поки не встигли забезпечити військовою технікою, оскільки вони лише прибули на місце розташування.

Також він стверджує, що наразі оголошене перемир’я, тому рішення про відправлення батальйону на передову не було.

"Мова йде про припинення вогню. Мови про наступ вестися не могло", – сказав він.

Також речник АТО запевнив, що рапорт написали не понад 400 бійців, як про це повідомляють ЗМІ, а лише одна рота.

"Дві інші роти залишаються і готові нести службу", – додав Дмитрашківський.

За його словами, тими, хто відмовився служити, наразі займається прокуратура.

Також один з бійців Володимир Мамалига поширив у "Фейсбуці" відео від батальйону.

Увага - ненормативна лексика.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #42 Владимир 11.09.2014 19:44
Цитую Юра:
Цитую Богдан:
Молодцы ребята ,не будьте пушным мясом у олигархической иноземной масти ! Остановить надо эту иностранную "киевскую власть" .Хватит дурить народ .А Украина как была так и будет единой ,если убрать тех кто ее начал делить .Слава Украине !

ЗГОДЕН В ВАМИ !

100 % !
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #41 Черкащанка 3 11.09.2014 16:42
Цитую УЖАСТЬ:
Минусы мне лепят :lol:
Оно и понятно, только научились скакать на месте под "хто не скаче той москаль"
А тут еще москаля не увидели, а штаны дерьма под завязку
Херои-кизяки :-x

Ну ти ж і собака паршива.От би ти попалося мені на дорозі десь.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #40 Черкащанка 3 11.09.2014 16:38
Цитую SMS:
Цитую Vlad:
И правильно сделали. Токмо смущает присутствие Мамалыги там :-*


Походу мамалыга подбурювач, он в этом мастак

Якого біса ви вчепилися за цього МАМАЛИГУ? Кому він потрібний?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #39 Черкащанка 3 11.09.2014 16:37
Цитую УЖАСТЬ:
Цитую Черкащанка 3:
[quote name="громадянин"]Хза яку голосував і я - мабуть мертвими.

Шановні Черкащани!Той хто ставить мінус цьому коментарю пошліть будь-ласка туди свого сина, чоловіка, брата, батька, діда.А тоді будете думати головою. А що якби там була ваша кровинка? Щоб ви робили?


С Вами все понятно. В 1941 году всем нужно было не воевать с фашистами, зачем умирать. Пусть бы Вас насиловали фашисты, травили газом в концлагерях родителей, а детей отправили работать в Германию.
Скажите прямо, нужно отдать России все, если вы украинка. Тогда не нужно было голосовать за распад Союза. Но и при Союзе гибли в Афганистане и не только.

Ви мені цього не розказуйте якщо такі розумні вперед в АТО.Якщо є син бігом до воєнкомату.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #38 Черкащанка 3 11.09.2014 16:34
Цитую Черкаси:
ГАНЬБА, боягузи. Зараз перемиря і вони відмовились. А як же інші без тяжкого озброення воювали. НЕ давати учасників АТО. Губернатору і військовій прокуратурі треба розібратись. Схоже на дизертирство. Я особисто, поки не розберуться з цією ситуацією та ненакажуть винних, допомагати батальону "Черкаси" НЕ БУДУ.

І не допомагай, а вперед надівай труси бери фуфайку і дрючка і бігом в зону АТО.Ти хочеш жити, а хлопці що повинні голими руками відбиватися? Вони також хочуть жити.У них також є діти, батьки, матері, жінки.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #37 Не все ТАКИЕ 11.09.2014 14:19
Віктор Савчук воювати пішов добровольцем. Спочатку кілька разів ходив до військкомату, та там чомусь зволікали. Тоді він поїхав до Києва і вступив у другий батальойн Нацгвардії. він повернувся живий, Приїхав додому побачив дружину, дітей. Хотів навіть залишитись – навоювався. Але в останній день зібрав знову речі й назад: “Мене совість замучить, мої хлопці будуть там гинути, а я вдома сидітиму…”
Найбільша заслуга в тому, що він живий - товариша й земляка з Умані. Коли Віктор стікав кров’ю від поранень, саме Альоша з позивним “Альпініст” перев’язав його і став витягати з бою. Та тієї ж миті допомога була потрібна вже самому Альоші: пролунав черговий залп, і його зачепило
– Син мені казав: “Мамо, я цьому хлопцю життям завдячую. Я вже геть втрачав свідомість, “уходив”… Якби не він, не був би я живий”. Та сам Альоша загинув, його не змогли врятувати, як мого сина. Як його ховали в Умані, я їздила на похорон – подякувати
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #36 хохол 11.09.2014 14:02
Цитую УЖАСТЬ:
Цитую Ціквао:
Цитую УЖАСТЬ:


С Вами все понятно.


А Ваша хата не с краю? Почему Вы еще не воюете? Вы просто .........?

К Вашему сведению я бывший военный. Я не голосовал за распад Союза и независимость Украины. Имею государственные награды от Президиума Верховного Совета СССР и получил их в возрасте 28 лет, старшим лейтенантом. И когда показывал раньше удостоверение (сегодня немного поостыли) на льготы, таких как Вы аж до рвоты выворачивало - "льготников развелось".
Если для Вас слово Родина не существует, то пойдите хоть льготы заработайте с автоматом в руках.
Не буду писать о своем возрасте, но если придет черед таких как я, я не откажусь как местечковые хохлы-патриоты.
А вы и дальше волайте в кустах: Украина - понад усэ


Приятно и честь, что в нашем городе живут такие люди, полностью Вас поддерживаю!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #35 хохол 11.09.2014 14:01
Цитую УЖАСТЬ:
Минусы мне лепят :lol:
Оно и понятно, только научились скакать на месте под "хто не скаче той москаль"
А тут еще москаля не увидели, а штаны дерьма под завязку
Херои-кизяки :-x



100% поддерживаю!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #34 Бульба 11.09.2014 13:54
Ужасть, таки придется тебя вычислить и заткнуть х....ло, давно просишься.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #33 УЖАСТЬ 11.09.2014 13:49
Минусы мне лепят :lol:
Оно и понятно, только научились скакать на месте под "хто не скаче той москаль"
А тут еще москаля не увидели, а штаны дерьма под завязку
Херои-кизяки :-x