Координатор громадського руху «Автомайдан Київ» Катерина Кувіта на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» оприлюднила фото задля ілюстрації діяльності власника агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», виробника курятини під торговою маркою «Наша Ряба» Юрія Косюка.
«На фото: наказ про звільнення з фабрики мобілізованих бійців (зарплата у них була мінімальна, МІНІМАЛЬНА, всім селом їм збирали передачки на передову, бо фабрика смердючої ряби «зажала» кілька мінімальних зп на місяць). ПС: прізвища закреслила, щоб хлопців не чіпали», – пише пані Катерина.
Далі, як приклад «бунту народу проти екологічної катастрофи, яку створює на кожному місці нової фабрики з виробництва смердючої ряби Косюк», активістка наводить ситуацію з побиттям голови Яснозірської сільради Василя Ткаченка посеред білого дня просто в його власному кабінеті.
У сільського голови – зламаний ніс, струс мозку, численні гематоми. Нині його лікують у стаціонарі третьої міськлікарні Черкас. Сільський голова у коментарі виданню «Кропива» назвав цей інцидент розправою за його активну участь у організації спротиву громади проти будівництва курників. Одностайні у версії причини нападу на колегу мають і депутати ради села.
До копій листів бійців пані Катерина додає і фото яхти Юрія Косюка.
«Палацові на воді» пана Косюка присвятив свій насвіжіший допис у блозі на сайті «Української правди» і журналіст та нардеп Сергій Лещенко.
Як зауважує журналіст, «Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.
Головна яхта Косюка називається «Ace» («Туз») і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.
Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник «Ace», яхта під назвою «Garçon» («Гарсон»).
Яхта «Ace» була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.
Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно «Garçon» обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт», – пише Сергій Лещенко.
Довідка
«Миронівський хлібопродукт» викупив та модернізував птахофабрику «Перемога» в селі Будище в 1999 році. Відтоді там почалося промислове виробництво м’яса птиці.
У 2003 компанія «Миронівський хлібопродукт» («Наша ряба») Юрія Косюка заявила про намір побудувати бригади для вирощування курей біля села. Громада Яснозір’я виступила проти, оскільки таке сусідство, на думку селян, є небезпечним для їхнього здоров’я. Попри заперечення яснозірців, через рік «Наша Ряба» розпочала будівництво профільного комплексу, йдеться в довідці сайту «Ні корупції!».
– Компанія планувала поставити біля села 9 компексів загальним поголів’ям 1,8 мільйонів курчат одноразового утримання. Будь-яка птахоферма більше 85 тисяч голів – це вже об’єкт підвищеної екологічної небезпеки. А інвестор запропонував виробництво, яке перевищує цей поріг майже у 20 разів, – коментує експерт з охорони навколишнього середовища Національного екологічного центру України Наталія Коломієць.
Громада Яснозір’я це розуміла і не здавалася. Селяни заблокували будмайданчик, скликали збори села і ще раз проголосували проти, а сільрада на сесії ухвалила повторне рішення – не надавати згоди на розміщення майданчиків.
Яснозірці активно борються за своє чисте довкілля з весни. Схожа ситуація й у сусідньому селі Мошни. Там люди навіть чергують на блокпості, щоб будівництво не почалося, бо громада – проти. Василь Ткаченко був серед активних противників виробництва в районі. А в кінці тижня, за словами односельчан, пан Василь мав виступати на громадських зборах щодо пташників у селі Кумейки, де також планується будівництво», – пише видання necu.org.ua.
Голови сіл Черкаського району звернулися до Головного управління Національної поліції в Черкаській області з вимогою встановити винних у побитті їхнього колеги.
«Ми, сільські голови Черкаського району, засуджуємо дії невідомих молодиків, які грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства та зазіхаючи на владу, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом посеред білого дня нанесли тілесні ушкодження сільському голові, що на фоні сьогоднішньої складної ситуації в країні вкрай недопустимо та збурило громадськість району. Звертаємося до Вас з проханням взяти під особистий контроль хід розслідування справи побиття, зазіхання на честь та гідність сільського голови Яснозір’я Василя Капітоновича Ткаченка», – йдеться у зверенні, оприлюдненому на сайті Черкаської РДА.
Того ж дня, за словами речника ГУ Національної поліції у Черкаській області Дмитра Грищенка, було зареєстроване кримінальне провадження за ч.2. ст.296 КК України – хуліганство.
Як повідомляє necu.org.ua, це – не перший випадок розправи з активістами, які проти будівництва птахоферм «Нашї Ряби».
Миронівський хлібопродукт зараз активно розширюється та будує нові потужності по всій Україні. Напади на активістів вже здійснювалися в місті Ладижин Вінницькій області. У жовтні цього року побито громадського діяча і правозахисника Андрія Скакодуба, в листопаді – активіста Володимира Сухопару. В обох випадках активісти пов’язували напади невідомих зі своєю позицією проти будівництва птахокомплексів, йдеться на сайті «Ні корупції!».
реклама
Коментарі
#БАЙБУЗИ ЦЕ СИЛА ООООООООООООООО ОООО!+1000000
Яке їхало - таке й здибало.
Стрічка RSS коментарів цього запису