реклама

реклама

Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець під час п’ятничної сесії заявив, що ймовірніше відмовиться від посади, ніж зрадить своїй вірі. На цьому він наголосив, відповідаючи на запитання депутата від ВО «Свобода» Володимира Зуєнка, чому він підтримує Українську православну церкву (Московського патріархату).

Вельбiвець

– Як посадова особа я не надаю жодної переваги якійсь конфесії, – зазначив Олександр Вельбівець. – Жодної! Але як громадянин я маю визначене Конституцією право вирішувати, прихожанином якої церкви, якої конфесії я маю бути. Найголовніше – те, щоб у моїй душі, у моєму усвідомленні була віра в Господа. Це – найперше. Друге: я залишаюся у тій церкві, в якій мене хрестили після народження, в якій мене вінчано, в якій я причащаюся. Якщо я буду змінювати свої погляди щодо релігії залежно від політичних процесів у світі і взаємовідносин із різними державами, то це буде не віра, а данина моді. Але віра – це моє внутрішнє глибоке відчуття, і я міцно стою на позиціях канонічної православної церкви.

Олександр Вельбівець ще раз наголосив, що як посадова особа він не принижує ніяких інших конфесій.

– Якщо ви (депутати, – ред.) вважаєте, що те, яку віру я сповідую, заважає мені бути головою обласної ради, я швидше готовий не бути головою обласної ради, ніж зрадити віру!

У відповідь на уточнювальне запитання депутата Зуєнка, чи підтримує він створення єдиної Помісної православної церкви України, Олександр Вельбівець відповів ствердно. Але, на його переконання, цьому має передувати покаяння усієї нації в гріху церковного розколу.

– Якщо ви чітко усвідомлюєте сутність віри і процеси, які відбуваються між конфесіями України, то ви розумієте, що головне – це не прийняття закону (про об’єднання, – ред.), а передусім – загальнонаціональне каяття, а потім – об’єднання в межах канонічної православної церкви. І це буде правильним кроком об’єднання Православ’я в Україні.

Олександр Вельбівець зазначив, що тривалий час створювалася ілюзія братерства між народами України та Росії. Але у питаннях віри всі християни – брати, незалежно від змін у політиці.

– Сьогодні ж українців намагаються роз’єднати навіть по вірі. Не тільки вбивають, а ще й хочуть розділити по вірі! Я вважаю, це треба припинити, і досить швидко. Але на це має бути воля кожного з нас. І має бути правильне, прагматичне рішення духовенства всієї України, – зазначив Олександр Вельбівець. – Але, наголошую, в першу чергу необхідне загальнонаціональне каяття! Після цього – об’єднання в одній Українській православній канонічній церкві.

реклама

Коментарі  

 
+2 #35 Практик 16.02.2017 22:21
А вы заметили как засуетились ватники? Лидера в Черкассах себе нашли?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #34 Пошливы 16.02.2017 18:05
Да ему действительно надо каяться. Каждый день. С битьем лоба до крови. Это ж надо такое поставить головой областной рады! Да верь себе в то что барыга и ФСБшник гундяев бог. Кто тебе мешает? Но зачем же .....еть такое? Особенно умиляют разлагольствова ние о каноничности московской церкви. Оно хоть знает, что это такое? И когда и как москва украла себе так называемую каноничность...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #33 Гундяєв 07.02.2017 20:42
А хто ж мінусує за Вельбівця, чи вся облрада вже заражена руським міром і ходить у церкву полклвника ФСБ Гундяєва?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #32 НКВС 07.02.2017 20:40
всіх чиновників хто якшається із московськими попами - негайно звільнити! Хто ходить у московський храм завтра піде співпрацювати із ФСБ. Якщо кацапи навіть нашу бібліотеку в Москві закрили, то чого маємо таке терпіть? Слухайте, невже Вельбівець міг таке сказать? Чемодан-Вокзал-Росія!!!!!!!!!! ! Разом із злодійською церквою. Може Вельбівець тут проводнік руського міра? Хай відповідає перед людьми!!!! Гидко читать такі одкровення! Іоан давай починай кампанію проти цього руського прихожанина - нам не потрібна така власть от бога (руського бога).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #31 Нестор Іванович 07.02.2017 18:12
Пан голова таке ляпнув ніби його московський піп по голові кадилом того ... Взалі-то держслужбовець немає права публічно висловлювати свою підтримку будь-якій конфесії. Особливо гидко, що громада найняла на роботу людину, яка сприяє ворогам України.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #30 Громадянин 07.02.2017 15:08
Цитую Микола:
Вельбівця у Лисянці знають, як пристосуванця: спочатку він прилаштувався до штабу Партії регіонів, в цей період він ходив по центру Лисянки у спортивному костюмі з галстуком, а сьогодні цей псевдодіяч буде нам розповідати про канонічну віру!

Зроби з Івана пана...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #29 Констатую факти 07.02.2017 12:02
Цитую Я черкащанин:
Цитую Констатую факти:
дурний роздрайв він вніс тим, що банально не може контролювати те, що говорить.

він знов відповів, як думає.

Ви тільки підтвердили сказане мною: "політик" не вміє контролювати свій язик.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #28 Я теж черкащанин 07.02.2017 11:57
Цитую Я черкащанин:
І він знов відповів, як думає.

Нагадало приказку, про те, що в кого на умі, а що - на язиці ;-)
Він голова облради чи бабця на базарі - "з сємочками"?! Ви б ще запитали у нього, які правки він бажає внести у Коран. Хто він взагалі такий, щоб розглагольствув ать З ТРИБУНИ ОБЛРАДИ про "канонічність" церков? Уявляєте, щоб таке брякнув Парубій?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #27 Я черкащанин 07.02.2017 11:41
Цитую Констатую факти:
Цитую Я черкащанин:
Цитую 2017:
Про релігію в пристойному товаристві прийнято мовчати, як і про політику. .

Так його ж запитали, він мусив відповідати.

Відповісти міг просто: ходив і ходитиму до УПЦ МП, поки вона в Україні існує і не заборонена. І це зрозуміло б майже сто відсотків населення. А Вельбівець "загнався" роздумами про "канонічність", хоча з нього такий же теолог, як і державний діяч.
А те, що він таке ляпнув - якраз і демонструє, що вельбівець не усвідомлює: кожне його слово сприймається як точка зору голови обласної ради,а не просто Сашка з Лисянки.
Навіть по коментарях видно, який дурний роздрайв він вніс тим, що банально не може контролювати те, що говорить.

Вельбівець так і відповів, як ви кажете: не заборонено, маю право. Але потім його спитали про єдину помісну церкву. І він знов відповів, як думає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #26 Констатую факти 07.02.2017 10:43
Цитую Я черкащанин:
Цитую 2017: