реклама

реклама

daf8696be423bd08c087f2d2666a3e27bf28a90a У ніч з п’ятниці на суботу, 10-11 лютого, черкащани зможуть спостерігати місячне затемнення, звісно, якщо погода буде ясною. Про його особливість кореспонденту УНН-Центр розповів директор інституту фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юрій Ляшенко.

“Почнеться це явище пізно ввечері 10 лютого — десь о пів на дванадцяту, і триватиме до 2-3 години ночі 11 лютого. Особливість цього затемнення в тому, що воно буде частковим. Уявіть собі величезний конус між Землею та Місяцем. Сонце освітлює Землю, і тінь від Землі падатиме на Місяць. Це нагадує таку собі гігантську мішень для стрільби з лука. Але цього разу Місяць не зайде повністю в тінь, пройде по дотичній. Коли буває повне затемнення, Місяць стає багряно-червоним, темним і зловісним. Але це затемнення часткове, тому просто буде зменшено яскравість Місяця. Та й триватиме затемнення не так довго — дві-дві з половиною години, а повне триває чотири години”, - розповів Юрій Ляшенко.

Таке затемнення не є рідкісним, буває двічі-тричі на рік. Науковець радить тим черкащанам, хто захоче поспостерігати за цим явищем, скористатися біноклем: телескопи - занадто потужні пристрої для нього, вони показуватимуть тільки частину місячної поверхні, а бінокля цілком достатньо.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100