Працівники Черкасиобленерго з січня не отримують зарплату і нині борг перед працівниками складає біля 100 млн грн. Про це сьогодні на круглому столі, присвяченому цій проблемі, повідомив голова федерації профспілок області Петро Шевченко.
– Працівники не мають можливості утримувати свої родини, не мають можливості своєчасно оплачувати комунальні послуги. Ріст напруги зростає! – зазначив Петро Шевченко. – Підприємство не має обігових коштів для проведення поточних аварійних ремонтів.
Шевченко повідомив, що працівники вже і мітинги проводили, і дороги перекривали, і направляли відповідні звернення у всі можливі органи, зокрема, зверталися до Кабміну, в НКРЕКП, ВРУ, в Адміністрацію Президента. Низка нарад проходила в Черкаській ОДА. Проте поки ніяких зрушень немає.
Із 243 структурних підрозділів ПАТ «Черкасиобленерго» 20 вже вступили в трудовий спір з адміністрацією. Згодом профспілка міського РЕМу оголосила страйк. Можливість долучити до страйку в інших структурних підрозділах настає 22-25 травня.
– Проблема в тому, що немає легітимності керівництва обленерго. А попередній керівник під слідством… Неврегулювання проблеми може мати навіть техногенні наслідки для області. Тож сподіваюся, що комісія, яка сьогодні працює в Черкасах, а також завтрашня комісія в Києві дасть нам відповіді на те, як діяти далі, – сказав Шевченко.
Голова профспілки ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний інформує, що фахівці підприємства нині не забезпечені ні матеріалом, ні спецодягом, ні пальним…
– Я з жахом думаю, що буде далі. Увесь штат налічує 3750 осіб. У нас раніше протягом року звільнювалося 30-40 осіб. А тут маємо 400 вакансій. Лише сьогодні підписав 7 обхідних про звільнення з роботи лише по апарату. По районах немає бухгалтерів. Доходимо до кризи. Я прошу керівника ОДа допомогти нам, бо місцеві керівники по районах зараз не можуть вже вплинути на ситуацію. І це питання вже вийшло за рамки економічного питання. Тепер це політичне питання, – зазначив доповідач.
– Ми здивовані. Державне підприємство 71% акцій якого має Фонд держмайна, міг би зробити більше, щоб не допустити до кризи, до такої економічної ями. Інше питання: куди дивився два роки державний регулятор НКРЕКП, що дав можливість створити колишній керівниці підприємства таку велику заборгованість перед Енергоринком у сумі більше 800 мільйонів? – говорить голова обласної організації профспілки працівників енергетичної і технічної промисловості Олександр Молдованов. – А в цей час люди добросовісно працювали роками, не знаючи до чого йдеться. І тепер мають великі проблеми. Історія України не пам’ятає такого випадку, щоб на підприємстві обласного значення була така велика сума заборгованості!
реклама
Коментарі
Правильно, який безвіз якщо людям не платять гроші! Прийдуть вибори-побачимо, як почнуть співати про виконану роботу. Наступного разу-не всі пролізуть до корита.
підтримую повністю!
Профспілки колись були "школою комунізму".А що до речі робить пан Райков на цьому "профсоюзном собрании"?
Стрічка RSS коментарів цього запису