реклама

реклама

У рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» на Черкащині пілотувала інспекційна кампанія з виявлення незадекларованої праці. На цей час Кампанія проводиться у 4 областях України – Черкаській, Львівській, Одеській та  Херсонській.

фото 1

Так, одним із перших до проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи долучився Корсунь-Шевченківський районний центр зайнятості, в приміщенні якого, днями, відбувся семінар в якому взяла участь заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області Марина Жаркова. У заході також взяли участь представники центру зайнятості, Городищенського об’єднаного управління ПФУ в Черкаській області, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад Корсунщини, сільськогосподарських, промислових підприємств району, малого та середнього бізнесу.

Марина Жаркова ознайомила присутніх з основними принципами Кампанії з подолання незадекларованої праці, наголосила на перевагах як для роботодавців, так і для працівників, щодо легалізації трудових відносин. За її словами пілотна Кампанія передбачає проведення двох основних блоків: інформаційного та інспекційного, які відповідно передбачають надання роз’яснень з питань легального працевлаштування та відвідування суб’єктів господарювання.

«Дотримання законодавства з боку роботодавця і працівника – є запорукою впевненості в завтрашньому дні. Задекларована праця – є гарантією стабільності кожного громадянина та всієї держави в цілому», - відзначила заступник начальника Управління Держпраці в області.

Водночас в. о. директора районного центру зайнятості Валентина Германова наголосила на важливості дотримання трудового законодавства, правильності подання звітності до контролюючих органів та ознайомила 50 присутніх з послугами служби зайнятості.

На заході також обговорювалися питання щодо відповідальності за порушення трудового законодавства, додержання законодавства при оформлені трудових відносин за договорами цивільно-правового характеру, повідомлення в ДФС про прийняття працівника на роботу, охорони праці, норм тривалості робочого тижня, порушень з додержання законодавства про працю, які виникають найчастіше.

Довідково: Державний нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю виступає важливим і ефективним способом захисту трудових прав працюючих.

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України № 1774-VІІІ«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» яким передбачена легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці, шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладання штрафів за його порушення. Задля цього органи Держпраці співпрацюють з іншими органами державної влади та соціальними партнерами. Саме тому Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 було затверджено «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» та «Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю».

Корсунь-Шевченківський РЦЗ

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100