реклама
Літня посуха, яка спостерігається в Київській, Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях, призведе до значного зниження врожайності зернових культур.

0001-4e891fe7-5970de15-ed9b-1b466cce

Про це вчора повідомила на прес-конференції начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, інформує «Телеграф».

«Центр посухи в цьому році – в Київській області. На території Київської області випало найменша кількість опадів за останні 60 років... Також страждають Черкаська, Полтавська, Кіровоградська області», – сказала вона. За словами Адаменко, посуха в Україні була зафіксувала ще в квітні, коли ранні колосові культури (пшениця і ячмінь) почали відчувати брак вологи в ґрунті. Тепер посуха відбилася й на майбутній врожайності пізніх культур, таких як кукурудза і соняшник.

При цьому агрометеоролог підкреслила, що в західних областях України загрози посухи немає, і сталий температурний режим сприяє нормальному розвитку рослин. Експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Петро Лаха, також присутній на прес-конференції, додав, що, згідно з експертними прогнозами, врожайність зернових в Україні в поточному році буде на 15-20% нижче в порівнянні з торішнім показником.

Так, за його словами, врожайність озимої і ярої пшениці вже скоротилася на 18-20% в порівнянні з 2016 роком, озимого ячменю – на 5%, ярого ячменю – на 19%, гороху – на 25%.

Як повідомлялося, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, аграрії до 18 липня зібрали урожай на площі 3,1 млн га (32% від прогнозу), намолотивши 10 млн тонн зернових. Середня врожайність зернових становить 32,6 ц / га. В ході весняної посівної кампанії аграрії засіяли яровими зерновими і зернобобовими культурами 7,17 млн га. Всього зерновими в Україні засіяно 14,3 млн га (включаючи 7,15 млн га під озимими культурами). Загальна площа посіву сільськогосподарських культур під урожай 2017 року становить 26,9 млн га, що на 152 тис. га перевищує показник минулого року.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

Loading...
реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...