У рамках проекту RESPECT БО «Черкаська мережа» вже має перші успіхи. Проводяться тренінги для медиків на тему подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, інтерв’ювання лікарів та медсестер щодо обізнаності їх про ВІЛ та СНІД, ведеться інформаційна кампанія та робота з клієнтами, у складних випадках розбирається юрист.

Прикрий випадок дискримінації було зафіксовано юристом проекту. Так, персонал Черкаського онкологічного диспансеру намагався вмовити родичів пацієнта перевести його в інший медичний заклад у зв’язку з його ВІЛ-позитивним статусом. Юристу довелося втрутитися та провести профілактичну бесіду з медиками.

Такі випадки є непоодинокими, тому реалізація проекту RESPECT «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та дискримінації до людей, що живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області» є таким важливим для нашого регіону. З початку роботи проекту, який реалізовується БО «Черкаська мережа», у шести пілотних медичних закладах було проведено інтерв’ювання персоналу про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі інфекції, ставлення до ВІЛ-інфікованих. Нині анкети обробляються, аби зробити висновки про рівень дискримінації та стигми ВІЛ-інфікованих пацієнтів, – розповідає координатор проекту Світлана Федорова. – Крім того, паралельно з цим, відбуваються тематичні тренінги для медиків та клієнтів. Про результати ще говорити зарано, але сподіваємось спрацювати не гірше, ніж минулого року.

БО «Черкаська мережа» виконує проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це повідомили в БО «Черкаська мережа».

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100