реклама

реклама

Проект «Таємниці мого міста» сьогодні в Черкасах презентував фільм "Cтароста". Унікальність фільму в тому, що в ньому знялись відомі політичні діячі Черкас, зокрема і міський голова Анатолій Бондаренко.

У фільмі показано історичний період правління старости Черкас Остафія Дашковича, якого, власне, і зіграв міський голова. Також у фільмі знявся відомий черкаський політик, депутат міськради Микола Мирза, який зіграв турецького хана.

За сюжетом фільму, який, за словами режисера фільму Андрія Раднюка, повністю грунтується на історії Черкас і є пізнавальним, козаки не відразу сприйняли нового старосту Дашкевича, але потім довірились йому, за що турки почали поважати їх.

Фільм розділений на три частини по 5-6 хвилин, кожну з яких демонструватимуть відвідувачам кінотеатру в ТРЦ «Любава» перед касовими сеансами.

Як розповів Андрій Раднюк, зйомки проводили на Черкащині, зокрема у Дахнівській Січі.

- Це не художній, а пізнавальний фільм. Наша мета, щоб люди після перегляду пішли до архіву (це в ідеалі), почитали історію, погуглили і перевірили, чи достовірно ми показали ті події, - сказав пан Раднюк.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який прийшов на презентацію з дружиною, наголосив:

- Цей фільм відображає події нашого міста зараз. І ті політики, ті громадські діячі, які зіграли у фільмі, змогли перевтілитись у своїх героїв.

Режисер фільму Андрій Раднюк після презентації фільму наголосив, що в ньому було вперше анімовано відтворено черкаську фортецю.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+6 #15 Кіно і німці 19.10.2017 11:14
А баранячі шапки на головах посеред літа - це таки чистої води "баранізм" від саздатєлєй хвільми, які руками актора Толіка Бондаренка промутили на це сотні тисяч гривень бюджету міста, щоб крутити це дешеве по суті і недешеве по кошторису 15-хвилинне "кіно" у кінотеатрах іншого новоявленного актора - Мірзи.
Не розумію тільки, чому Юхно так активно підключився відмазувати цю кампашку? "Статусність" - у шапках, кажеш? Та статусність козаки бачили у першу чергу в дорогоцінній зброї і хорошому коневі. Але це не означає, що вони з шаблею у баню ходили, а з конем - у шинок! Шапки на всіх посеред літа - це явна дурість костюмерів, які просто начепили на акторів все, що десь у районному театрі знайшли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #14 Реаліст! 18.10.2017 21:18
З-за толікового самопального кіно - вже й тут бардак. Суперечку розвели, наче й справді усі козаки круглий рік з шапок не вилазили і спали в них, щоб "статусно-одностройними" бути.Особливо повеселив "Солдат" - порівнянням козаків з басмачами)))
Ти б ще хасидів згадав - ті теж у шапках серед літа бродять. Але при чому традиції азіатів до України, де клімат зовсім інший і культурні традиції?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #13 Нерон 18.10.2017 19:43
наступний фільм буде - 007
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #12 CОЛДАТ 18.10.2017 19:30
Цитую Яна:
чому у фільмі козаки влітку у шапці сидять? без жартів, дійсно цікаво. це чийсь прокол чи є історичне пояснення?

Панянко! Подивіться совіцький "супербойовик" "Белое солнце пустыни".Там багато так званих "басмачів" також ходить з шапкою на голові серед пустелі, де температура далеко за плюс 40.Тут все просто.Правильно пошита із спеціального хутра шапка влітку не дає голові перегрітися а взимку навпаки гріє.Думаю,що суперечка,яку ведуть шановні Борис Юхно та Джон Казбетський тут не зовсім доречна. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #11 Шапки - статусність Яника 18.10.2017 18:14
Цитую Борис Юхно:
Смішливі Ви, Джон Казбетський. Як би не було - я не сплутаю козака ні з мушкетером, ні з вікінгом, ні з індіацем з племені ірокезів))). А якщо для Вас немає різниці в їх військовому одязі (формі чи однострої) - то Ваш персональний клопіт.

Що за чуш про вікінгів та ірокезів? При чому ЕТНІЧНИЙ ОДЯГ до ОДНОСТРОЇВ? Ви різницю між цими термінами знаєте? Вас натицянили носом у абсолютну ахінею, а ви вперто не визнаєте, що її озвучили. "Джон Казбетський", не зважаючи на сарказм, стовідсотково правий: НЕ носили козаки у літню спеку всі повально шапки - і говорить тут про "статусність" - вибачте, але маразм.
Навпаки - "статусність" була у чубі-чуприні, а в зимовий період, коли вимушені були вдягати шапку - саме імітуючи чуба, на неї нашивали полотняний шлик-"косу".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #10 Вєлікій пошановувач кіна 18.10.2017 15:54
В залі товпи глядачів.
Чогось третій ряд задрімав, нєпорядок.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #9 Борис Юхно 18.10.2017 14:55
Смішливі Ви, Джон Казбетський. Як би не було - я не сплутаю козака ні з мушкетером, ні з вікінгом, ні з індіацем з племені ірокезів))). А якщо для Вас немає різниці в їх військовому одязі (формі чи однострої) - то Ваш персональний клопіт.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #8 Джон Казбетський 18.10.2017 14:20
Цитую Борис Юхно:
Цитую Яна:
чому у фільмі козаки влітку у шапці сидять?

Це елемент однострою і "статус". Як жупан, свита, пояс і шаровари.

Насмішив. :lol: Які ще "однострої" (від "ЄДИНИЙ стрій") могли буть у козаків, які вдягалася у мішанину татарсько-турецько-польського трофейного одягу?!!
І що за тупа радянська байка про "обов"язковість" шапки у козаків? Ще скажи, що всі у червоних шароварах ходили, як це при совку малювали.
Подивися картини на козацьку тематику: від польських художників-сучасників і того ж Рєпіна із "Запорожці пишуть..." - до прижиттєвих портретів кошових і гетьманів - які були б усі в шапках, якби й справді була в них "статусність", яка тобі привиділася.
Просто "фільм" знову зроблений за всіма совковими мірилами. Краще б розібралися, звідки у Остафія Дашкевича міг узятися чуб-"оселедець" - просто з-за того, що його було зручно на лисину Толіку клеїть? :-)
Насправді, "кіно" не витримує жодної критики.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #7 Борис Юхно 18.10.2017 12:15
Цитую Яна:
чому у фільмі козаки влітку у шапці сидять? без жартів, дійсно цікаво. це чийсь прокол чи є історичне пояснення?

Це елемент однострою і "статус". Як жупан, свита, пояс і шаровари.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #6 Боря 18.10.2017 10:08
Цитую Такі справи:
Сам факт, що мер виявляє інтерес до кіно, до культури, є позитивом. Загалом, це хороший прецедент.

Кропива ти?!....