реклама

реклама

Звернення до голови Черкаської обласної ради Олександра Вельбівця щодо ситуації, що склалася навколо Черкаського народного хору, підписали відомі українські діячі культури Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко, народна артистка України Валентина Ковальська та заслужена артистка України Руслана Лоцман.

27139_800x600_2 Діячі культури просять пана Вельбівця «втрутитися у безпрецедентну ситуацію, що виникла в Черкаській обласній філармонії».

Нагадаємо, рішенням директора філармонії звільнено з посад близько 20 творчих працівників. Серед них заслужений діяч мистецтв України Леонід Трофименко, народні артисти України Лідія Зайнчківська, Ольга Калина та Людмила Ларікова, артисти ансамблю «Росава», Черкаського народного хору та інші.

На думку авторів звернення, цей факт є великою загрозою знищення відомого в усій Україні мистецького колективу, яким є Черкаський державний заслужений український народний хор. «Особливо цинічним і брутальним є звільнення артистів, які не одне десятиріччя творили славу хору, у його ювілейну річницю (60-річчя хору, – ред.). Причому, без будь-якої аргументації, обговорення художньою радою філармонії, як це належить за законом», – написали автори звернення.

Діячі культури звернулися до Міністерства культури України з проханням проведення експертизи професійної придатності директора філармонії Юрія Федоряки.

«Сподіваємось, що обласна рада за Вашою участю не допустить помилкових рішень з боку керівництва Черкаської обласної філармонії та візьме питання поновлення художнього керівника Черкаського хору, художнього керівника філармонії та поновлення контракту з іншими членами колективу, під особистий контроль», – написали творчі діячі, звертаючись до голови облради.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #11 чехов 06.02.2018 10:39
а хто зараз в області культурою керує ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 Глядач 06.02.2018 01:22
Цитую Мелания:
Шановні "майстри" писання різних неправдивих пліток! Залиште, будь ласка, філармонію в спокої, дайте нормально працювати колективам та керівництву!!!!
....


Певно авторка(чи автор) не в курсі справи, що завдяки Л.М.Трофименку Черкаський народний хор залишається "НАРОДНИМ"як за звучанням так і за манерою виконання. І дай Боже щоб новий керівник (але все ще пликаю надію що справедливість восторжествує і Трофименко повернеться), вихованець артиста Авдієвського(як ий наскільки закадемізував хор Верьовки, що народним лишилась тільки назва)гн піде шляхом свого "вчителя" і ЧНХ лишиться таким яким його зафондував Пашкевич та розвинув Трофименко.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #9 Мелания 21.11.2017 14:18
Шановні "майстри" писання різних неправдивих пліток! Залиште, будь ласка, філармонію в спокої, дайте нормально працювати колективам та керівництву!!!!
Запитайте, будь ласка в артистів хору, як їм працювалось із заслуженим діячем мистецтв, який тижнями не ходив на роботу, а прийшовши перекреслював всі напрацювання... тому і репертуар такий, що "стара мати ніяк ложок не помиє))))" І не треба заслуженому діячеві просити всю Україну про поновлення його разом із народною на посаду.... На сцену шановні, на конкурс і там покажіть свої заслуги....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #8 Коромисло 16.11.2017 08:44
Цитую Т-55:
Ці артисти "кушали" весь куций бюджет філармонії. Гроші не заробляли, а зарплату вчасно отримували. Підписанти нехай грошей дадуть, а потім будуть лікувати.

Таке враження, що Т-55 сам чогось "накушався" (при чому не вперше) і його понесло
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Пошливы 15.11.2017 21:18
А вы спрашивали директора, он хоть одну книгу за свою жизнь прочитал? Чего вы хотите от безграмотной бездари замешаной на вате?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #6 Ганьба ОДАшникам! 15.11.2017 21:02
"Культура" в Черкаській області - найгірший на фоні України вигляд має. :-x. Де ж той новий начальник управління - Шустер, чи як там його?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #5 Валя 15.11.2017 19:29
Мистецькі джерела кажуть: Я тебе породив(ла)- я тебе і вб"ю! ! ! Федоряку - на *******! Контракт підписано на 5 років, але ніхто не заперечить, ЩО можна розірвати і завтра...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #4 Цвітуть рушники 15.11.2017 19:07
Цитую Т-55:
Ці артисти "кушали" весь куций бюджет філармонії. Гроші не заробляли, а зарплату вчасно отримували. Підписанти нехай грошей дадуть, а потім будуть лікувати.

Мистецтво і висока духовність, яку ось уже 60 років несе людям Черкаський народний хор, не вимірюється грішми. Не можна до творчого колективу підходити з мірками примітивного бізнесмена. Респект митцям - захисникам черкаського мистецтва. Слово за місцевою "богемою".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #3 РезидентЪ 15.11.2017 16:55
Подписчики этой заявы пусть бы взяли всех этих артистов на свое содержание. А так получается: "Кормите за свой счет людей, которых мы сами кормить не хотим"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #2 Т-55 15.11.2017 12:13
Ці артисти "кушали" весь куций бюджет філармонії. Гроші не заробляли, а зарплату вчасно отримували. Підписанти нехай грошей дадуть, а потім будуть лікувати.