Про це пише журналіст Юрій Стригун у газеті «Акцент».
Директор школи в селі Вікнине Катеринопільського району Василь Кураш у суботу, 10 березня, їхав у Шполу.
– Їхали машиною міняти олію, – згадує. – Поруч сиділи син і внук. Десь на півдорозі між Вікниним і Ступичним побачив у полі незвичного звіра. Чи то вовк, чи то собака. Увесь білий, ніби молоком облитий. Брудної чи залежаної шерсті немає зовсім. Ми зупинилися роздивитися. А він відразу вуха нашорошив. Закляк і не ворушиться. Я попросив внука сфотографувати. Тварина стояла за метрів 20-30 від машини. Звісно, фото вийшло не дуже якісним.
Пан Василь схиляється до думки, що все-таки бачив вовка.
– Ми попитали людей у селі. Кажуть, що ні в кого немає білого великого собаки. Я собі думаю, якби це був собака, він би на машину так не реагував.
Місцеві захисники тварин бояться, що мисливці влаштують полювання за рідкісним звіром.
– Наші браконьєри чхати хотіли на якісь там заборони полювання чи часові обмеження, – каже жителька Катеринополя Тетяна Івашкевич. – Їм аби когось убити та помилуватися виглядом крові.
Востаннє вовки дали про себе знати на Черкащині у грудні 2012 року. Тоді в селі Стецівка Звенигородського району оселилася зграя із чотирьох вовків. Вони крали курей, а людей не чіпали. Мисливці влаштували полювання й одного вовка поранили. Відтоді хижаків у селі не бачили.
Вовки час від часу мігрують на Черкащину. Йдуть двома шляхами: з Кіровоградської і Миколаївської областей через річку Вись у районі села Петроострів Новомиргородського району. Там сходяться межі двох районів Черкащини – Шполянського і Катеринопільського. Інший шлях – узимку із Полтавської області по кризі через Дніпро йдуть із лісів Чернігівської та Сумської областей.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису