реклама

реклама

Другий Черкаський книжковий фестиваль відбувся. Було складно, стверджують організатори, але їм вдалося. На прес-конференції вони розповіли про труднощі, з якими стикалися, що змінилось завдяки цій події та перспективи майбутнього фестивалю у Черкасах, пише "Вичерпно".

Очільниця Черкаського книжкового фестивалю Людмила Фіть розповіла, що змінилося після заходу:

- Після другого книжкового фестивалю ти чітко бачиш тенденцію того, що вдруге приходять люди, дуже багато прийшло дітей. Ми побачили співпрацю громадських закладів харчування, які спочатку так не хотіли з нами працювати, із «Новою поштою» була тісна співпраця. Окрема подяка за допомогу навчальним закладам та бібліотекам. Якби така робота була вже 10 років, де б було по розвитку місто Черкаси! Черкаський книжковий фестиваль — це величезна структура, яка задіює всіх.

20180426_140226-710x434

Величезним кроком вперед для фестивалю та його організаторів став приїзд очільниці Львівського форуму видавців Олександри Коваль, яка побачила, що в Черкасах не шароварщина і провінційність, як думають про подібні заходи у всій Україні. В. о. директора Інституту книги Сергій Ясінський, який теж відвідав фестиваль, сказав, що в Черкасах все по-сучасному.

Відкриттям фестивалю стали Артем Чех, Остап Дроздов, Світлана Яременко, Олена Павлова, на зустрічах з якими всі були у захваті. Найбільше слухачів зібрали відомі українські письменники Василь Шкляр, Оксана Забужко, Макс Кідрук, Наталія Щерба, Дара Корній.

Організатори розповіли про складнощі, з якими вони стикалися: великими проблемами був приїзд учасників до Черкас, їхнє поселення. Та найбільшою проблемою, звичайно, є фінансування.

- У нас були гроші з двох джерел — генерального спонсора Аграрної партії України та видавців. Другий тиждень після фестивалю ми в боргах — у нас лежать гарантійні листи в готелях, неоплачена поліграфія, IQ-Tek, — сказала Людмила Фіть.

Організатори дуже сподіваються на гроші Черкаської облради, чекають кошти зі Спільнокошту, якими вони закриють борги.

Другий Черкаський книжковий фестиваль був значно важчим в плані організації, ніж попередній, адже був масштабнішим — більше локацій, учасників, видавництв, але він відбувся.

Та чи буде третій, організатори мають великий сумнів.

— Станеться диво, якщо він буде. Ми готові працювати, шукати ресурси, але ці ресурси мають бути не 50 тисяч. Фестиваль має бути спільним проектом громади міста. Можливо, щоб у нашій команді були представники з міськради, облради, які б на себе взяли виконання певних питань, наприклад, доставка столів-стільців тощо, — сказала Людмила Фіть.

Як розповідають організатори, фестиваль — дуже дороге задоволення. На його повноцінну реалізацію потрібно півмільйона гривень.

- Ми хочемо, щоб був третій книжковий фестиваль, ми готові стукати в усі двері, але не самі. Наша команда не потягне його сама ні за яких умов. Ми навчені, що гроші можуть бути, але раптом вони зникають. Ми не хочемо знову втрапити у таку ситуацію і залежати від певних особливостей. Ми хочемо побачити, що не тільки організаторам потрібен цей фестиваль, а всьому місту, — сказала Людмила Фіть.

реклама

Коментарі  

 
+1 #13 Пошливы 30.04.2018 20:58
UKRу. Правда она такая, колет. Потому и погибли люди, что ваты много...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #12 UKR 30.04.2018 15:56
Цитую Пошливы:
А зачем в Черкассах фестиваль украинской книги? Для кого! Для ваты и совка? В Черкассы нужно везти Кобзона, Валерию, Лорак, Лободу, тут нужно проводить встречи с Валентиной Матвиенко, Владимиром Мединским, уроженцем Смелы, - министром культуры РФ. Потому что Черкассы - город кизяцкий...

Та пішов ТИ на *** з таким визначенням! Хоча б перед загиблими у боях на Донбасі 24 бійцями з Черкас не совісно таке молоть?!
Пасуєш перед десятком ватних чмошників і двома ватними коментунами "Прочерка" - то розженися і вдарся лобом об стіну, а не скигли тут!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #11 Пошливы 30.04.2018 12:22
А зачем в Черкассах фестиваль украинской книги? Для кого! Для ваты и совка? В Черкассы нужно везти Кобзона, Валерию, Лорак, Лободу, тут нужно проводить встречи с Валентиной Матвиенко, Владимиром Мединским, уроженцем Смелы, - министром культуры РФ. Потому что Черкассы - город кизяцкий...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #10 язон 30.04.2018 09:50
Цитую Савел:
Не представляю свою жизнь без чтения, но не понимаю, зачем нужен "крутой книжный фестиваль" в Черкассах.

Цитую Читаймо:
Треба повсякденно пропагувати книги та їх зміст, а не самозакоханих приїзджих авторів, які уявляють себе зірками першої величини. Найбільше ними захоплюються ті, хто не читав жодного їхнього твору.

Василь Щкляр и Артем Чех - наши земляки. А Забужко или Кидрука признают звёздами далеко за пределами Украины. И моя внучка, например, была счастлива познакомиться с автором её любимых книжек Наталией Щербой и создательницей книжного котика Инжира Еленой Павловой. Вы сами-то за последний год хоть одну украинскую книгу открывали? А то слегка на поклонника Прилепина смахиваете...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #9 язон 30.04.2018 09:39
Цитую Май-эстро:
Цитую язон:
Cовок - неистребим. Ибо всех судит по себе. Для непонятливых - на пальцах

бюджетные деньги барышням на карман без отчета и за первый и за второй фестиваль - это норма?!

Чукча не читатель, чукча писатель? Перечитай, чего комментируешь! Я как раз и говорю, что отчётность - должна быть, а её отсутсвие - указывает на возможность злоупотреблений . Но это - повод для расследования, а не повод для отказа от фестивалей. И по собственному опыту ещё советских времён, знаю, что такие мероприятия чаще всего организуют энтузиасты-бессребренники, которые тратят на них не только уйму собственных сил и времени, но и, зачастую, уйму собственных денег. А вот господдержка им предоставляется чиновниками только на условиях откатов в размере от 40% выделенной суммы. И материть-сажать за это надо чиновников, а не организаторов
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #8 Май-эстро 29.04.2018 16:18
Цитую язон:
Cовок - неистребим. Ибо всех судит по себе. Для непонятливых - на пальцах

Не гоняй понты,вазон, и не тринди про совок, пока сам из него не вырос. Вставь свои пальцы себе в ноздрю и не свисти о том, что бюджетные деньги барышням на карман без отчета и за первый и за второй фестиваль - это норма?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #7 Читаймо 29.04.2018 16:02
Треба повсякденно пропагувати книги та їх зміст, а не самозакоханих приїзджих авторів, які уявляють себе зірками першої величини. Найбільше ними захоплюються ті, хто не читав жодного їхнього твору.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 NATO 29.04.2018 09:21
Цитую Не логічно говорите:
Ітіть колотіть! Дівчата, це - ВАШ ПРИВАТНИЙ БІЗНЕС.
При чому тут гроші обласного чи міського бюджету - а отже, і мої, як платника податків?!
Майте діло виключно до "Спільнокошту" - того, що вам здали добровільно, а не витрусять з кишень вчителів чи медиків.
В країні малограмотних неосвічених людей культурна подія тим більше книжковий фестиваль точно не може бути бізнесом. Для того щоб люди були культурними треба щоб влада вкладала кошти. А рівень культури черкащан вкрай низький, про що свідчить відсутність театру і дебільні перейменування вулиць.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #5 язон 29.04.2018 08:58
Цитую Не логічно говорите:
Ітіть колотіть! Дівчата, це - ВАШ ПРИВАТНИЙ БІЗНЕС.
При чому тут гроші обласного чи міського бюджету - а отже, і мої, як платника податків?!
Майте діло виключно до "Спільнокошту" - того, що вам здали добровільно, а не витрусять з кишень вчителів чи медиків.

Совок - неистребим. Ибо всех судит по себе. Для непонятливых - на пальцах: ОО "Книжковий маестро" - не ООО, а общественная организация. Девчата на этом фестивале денег не зарабатывают и заработать не могут - оно проводится на средства спонсоров. В том числе - и государства. Другое дело - что отчётность в таких делах таки должна быть публичной: сколько и от кого получили, и на что потратили.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #4 Савел 29.04.2018 00:51
Не представляю свою жизнь без чтения, но не понимаю, зачем нужен "крутой книжный фестиваль" в Черкассах.