реклама

реклама

Днями відбулося засідання комісії Уманської міської ради з питань збереження історичної спадщини, найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, проспектів, парків, скверів та встановлення пам’ятних знаків в місті Умані, на якому було вирішено рекомендувати виконкому і міській раді перейменувати вулицю Григорія Косинки на вулицю Рабі Нахмана.

Хасиди йдуть вулицею Григорія Косинки. Фото з Вікіпедії

Про це повідомляє телекомпанія «Умань».

Нагадаємо, головний рабин Києва та України, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, а також жителі уманської вулиці Григорія Косинки пропонують перейменувати вулицю Григорія Косинки на честь іудейського праведника Рабі Нахмана. До 2016 року вулиця мала ім’я Віссаріона Бєлінського. Відтак її було названо на честь українського письменника, діяча автокефального церковного руху, розстріляного в 1934 році, Григорія Косинки.

реклама

Коментарі  

 
-1 #10 Уманский Еврей 13.06.2018 02:49
Моня! Если уж быть до конца "историком" твоего уровня, то следует ,на всякий случай, заметить, что Нахман жил на земле которая входила в состав российской империи.Украины как государства тогда небыло.И Израиля как государства тогда небыло тоже( на всякий случай).Вопрос - есть ли где нибудь в Израиле улица Шевченко вполне корректен.Тут я с Вовой согласен ( в отличии от его других мыслей). :-)

Васюня! Конечно же Меджибож тогда был частью Российской Империи. Я имел ввиду что Цадик Нахман родился на территории которая сейчас является современной Украины. Дякую что напомнил таким как Вова и другим "знатокам" истории что Украины как державы тогда не было и входила в состав Российском Империи
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #9 CОЛДАТ 12.06.2018 12:20
Цитую Уманский Еврей:
Цитую Вова:
Цікаво в Ізраілі є вулиця Т.Г.Шевченка наприклад або якогось іншого видатного українця? Як ви задрали своїми перейменуванням и. Мішають в кучу бізнес, релігію, історію. Якщо вулиця названа іменем нашого релігійного діяча (не комуніста) навіщо її перейменовувати іменем іноземного релігійного діяча де логіка?


Учи историю. Цадик Нахман не был иностранцем, а был жителем современной, нынешней Украины, из Меджибожа...

Моня! Если уж быть до конца "историком" твоего уровня, то следует ,на всякий случай, заметить, что Нахман жил на земле которая входила в состав российской империи.Украины как государства тогда небыло.И Израиля как государства тогда небыло тоже( на всякий случай).Вопрос - есть ли где нибудь в Израиле улица Шевченко вполне корректен.Тут я с Вовой согласен ( в отличии от его других мыслей). :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #8 Баб КП 12.06.2018 11:35
Насилу здогадались! Видатних праведників потрібно пам'ятати, незалежно від етносу. Це наш земляк!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 CОЛДАТ 12.06.2018 10:23
Цитую Кмітливий:
Цитую CОЛДАТ:
Бєлінський-Косинка-Нахман?Цікава "рокіровка". Хто платить за "музику"?І чому кандидатура Голди Меір , наприклад, не розглядалася? :lol:

Мабуть тому, що Голда Меїр немає ніякого стосунку до Умані та Черкащини, а раббі Нахман там жив і похований. Голда Меїр родом з Києва і пам'ятна дошка їй там давно є. До речі, до Черкащини має певне відношення ізраїльський воєнначальник Моше Даян, герой війни Судного дня, батьки якого родом з Жашкова. Можете запропонувати увічнити його, якщо таке бажання є :lol:

Ви трішки не зрозуміли іроніі в моєму коментарі добродію.Надіюсь Косинка має якесь відношення до Умані і Черкащини?В Умані більше нема доріг, які можна назвати іменем Нахмана? Ніхто ж не проти щоб його імя якось увіковічнили. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #6 Уманский Еврей 12.06.2018 03:41
Цитую Вова:
Цікаво в Ізраілі є вулиця Т.Г.Шевченка наприклад або якогось іншого видатного українця? Як ви задрали своїми перейменуванням и. Мішають в кучу бізнес, релігію, історію. Якщо вулиця названа іменем нашого релігійного діяча (не комуніста) навіщо її перейменовувати іменем іноземного релігійного діяча де логіка?


Учи историю. Цадик Нахман не был иностранцем, а был жителем современной, нынешней Украины, из Меджибожа. Такая улица в Умани должна быть! Не знаю или ул Шевченко есть в Израиле, но он никак не был связан со святой землей. А Нахман как говорится был местным, нравится это вам или но от истории никуда не спрятаться
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #5 Пильний 11.06.2018 23:06
І назвуть... Це ж не на Бандеру перейменувати. Нахман так багато для України зробив, боровся за неї, настраждався...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 Кмітливий 11.06.2018 21:52
Цитую CОЛДАТ:
Бєлінський-Косинка-Нахман?Цікава "рокіровка". Хто платить за "музику"?І чому кандидатура Голди Меір , наприклад, не розглядалася? :lol:

Мабуть тому, що Голда Меїр немає ніякого стосунку до Умані та Черкащини, а раббі Нахман там жив і похований. Голда Меїр родом з Києва і пам'ятна дошка їй там давно є. До речі, до Черкащини має певне відношення ізраїльський воєнначальник Моше Даян, герой війни Судного дня, батьки якого родом з Жашкова. Можете запропонувати увічнити його, якщо таке бажання є :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 Хмельницький 11.06.2018 15:28
Ну нехай спробують.... :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 Вова 11.06.2018 15:16
Цікаво в Ізраілі є вулиця Т.Г.Шевченка наприклад або якогось іншого видатного українця? Як ви задрали своїми перейменуванням и. Мішають в кучу бізнес, релігію, історію. Якщо вулиця названа іменем нашого релігійного діяча (не комуніста) навіщо її перейменовувати іменем іноземного релігійного діяча де логіка?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 CОЛДАТ 11.06.2018 14:16
Бєлінський-Косинка-Нахман?Цікава "рокіровка". Хто платить за "музику"?І чому кандидатура Голди Меір , наприклад, не розглядалася? :lol: