реклама

реклама

Контроль за станом води в річці Рось, визначення причин загибелі риби та проведення необхідних заходів з її утилізації – ситуацію на водоймі, де днями почала масово гинути риба, обговорили в ОДА.

DSC0378

Тут під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля відбулась нарада з фахівцями профільних служб області, а також представниками місцевої влади Корсунь-Шевченківського.

Під час засідання присутні висловили пропозиції щодо врегулювання ситуації. За підсумками попередньо проведених аналізів, схиляються до того, що риба почала гинути внаслідок застою води, під час якого синьо-зелені водорості поглинають кисень. Зазначимо, як інформують спеціалісти обласного лабораторного центру, забруднень хімічними речовинами паразитарної групи не виявлено, лише відхилення за мікробіологічними показниками. Нині фахівці досліджують причини.

Водночас заступник начальника обласного управління водних ресурсів Сергій Журавель зазначив, що минулої п’ятниці провели міжвідомчу комісію щодо встановлення режимів роботи водосховищ. Під час неї вирішили зробити водообмін Корсунь-Шевченківського водосховища шляхом пропуску води через турбіни Стеблівської ГЕС об’ємом 1 млн метрів кубічних. Натомість міський голова м. Корсунь-Шевченківський Олександр Гайдай поінформував щодо промивки Стеблівського водосховища шляхом підняття щитів та пропуску води в обсязі 1000000 м куб. Він також зауважив, що на міській та районних сесіях розглянуть питання про призупинення роботи ГЕС.

– Прошу всі служби з максимальною відповідальністю поставитись до ситуації, контролювати та оперативно інформувати про результати обласну адміністрацію та мене особисто, – сказав перший заступник Віталій Коваль. – Маємо спільно відпрацювати всі необхідні заходи й не допустити  погіршення ситуації, знайти причини та ліквідувати наслідки. Між тим, району й місту необхідно контролювати якість питної води, проводити щоденний відбір проб води в р. Рось в районі Стеблівської та Корсунь-Шевченківської ГЕС, а також питного водозабору «Сівач». Окрім цього, варто обстежити територію на предмет загибелі водних живих біоресурсів, здійснити заходи з утилізації загиблої риби відповідно до діючого законодавства, також відпрацювати режим роботи ГЕС та надати роз’яснення населенню щодо ситуації, яка склалась, а ще вивчити можливості проведення попусків води через верхню частину щитів ГЕС.

По завершенню, вирішити також підготувати проекти листів до Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, Київської, Житомирської, Вінницької обласних державних адміністрацій щодо проведення наради з покращення ситуації на Росі.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100