реклама

реклама

23 серпня в КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» відбулося відкриття блоку інтенсивної терапії гемобластозів.

За словами головного лікаря закладу Віктора Парамонова, блок інтенсивної терапії створений для пацієнтів, які потребують спеціальних умов лікування, адже після тривалих курсів хіміотерапії, у крові до мінімуму знижуються показники лейкоцитів, тромбоцитів, ослаблюється імунна система, і будь-яка, навіть незначна супутня хвороба може привести до смерті пацієнта. Тому саме для таких пацієнтів і призначений цей блок – у ньому є спеціальна  притокова  вентиляція, яка має чотирьохповерхневе очищення, персонал із цілодобовим чергуванням, наявність постійного чергування лікаря, можливість перебування родичів біля хворого.

39910350_227011514823625_3511126122278420480_n

Це можливість для черкащан вижити. Ми йшли до цієї мети 20 років. Такі умови в Україні  є лише в центрі трансплантації кісткового мозку в Києві, – додає завідувачка  обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Олена Лук’янець. Це перші в Україні п’ять боксів для дорослих.

За словами Віктора Володимировича, вперше за роки незалежності гематологія забезпечена медикаментами та ліками.

– У нас є підготовлені кадри, сучасні гарні ліки, які пацієнти не можуть собі дозволити купити. Уперше за часи незалежності України вся гематологія повністю забезпечена.

Зараз ми маємо препаратів більше ніж на 30 мільйонів.

Загалом же вартість блоку інтенсивної терапії – більше трьох мільйонів – це фінансування обласного та міського бюджетів, та кошти, які на рахунки закладу потрапили завдяки участі лікарів онкодиспансеру в міжнародних програмах, тощо.

Парамонов також подякував активістам, які на сайті Черкаської міськради зареєстрували відповідну електронну петицію, яку підтримали депутати , та журналістам, які допомагали цю тему робити актуальною.

А також висловив окрему подяку міській владі в особі міського голови та всього депутатського корпусу, які спрямували до обласного бюджету  субвенцію в розмірі 500 тисяч гривень на будівництво цього блоку.

Остання така матеріальна допомога з міського бюджету була тридцять років тому, – зауважив головний лікар.

40004200_1852384894839624_8052318945555775488_n

У свою чергу міський голова Анатолій Бондаренко запевнив, що міська влада і надалі допомагатиме цьому закладові, адже незважаючи на те, що онкологічний диспансер має обласне підпорядкування, тут проходять обстеження та лікуються і жителі Черкас.

Про це повідомляє сайт Черкаської міської ради.

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 Шарафутдінов Еркін. 24.08.2018 12:49
Такі умови в Україні є лише в центрі трансплантації кісткового мозку в Києв....

Застаріла інформація. Нема вже центру трансплантації для дітей у Києві. Розігнали . А всі лікарі написали заяви про звільнення. Жаль , такий колектив був дружний.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100