Про це в п’ятницю на засіданні обласної Ради регіонального розвитку повідомив директор департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік.
– ЦНАПи – це точки дотику між людьми і владою. Ґрунтуючись на тому, як працюють ЦНАПи, люди роблять висновок про якість своєї взаємодії з владою. Тому дуже важливо, особливо в новостовонених ОТГ, утворення ЦНАПів, – наголосив пан Карманнік.
У маленьких ОТГ, де проживає менше 5 тисяч жителів, пропонують створювати ЦНАПи спільно з сусідами. Такі прецеденти в області вже є.
У ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тисяч можуть бути створені повноцінні ЦНАПи, із віддаленими робочими місцями в маленьких населених пунктах. Вартість такого проекту становить близько 100 тисяч гривень.
У великих ОТГ з населенням понад 10 тисяч гривень (приміром, якщо в таку громаду ввійде весь район), крім базового ЦНАПу, можна створювати пересувні ЦНАПи – у спеціальних автомобілях. Такий проект оцінюється приблизно в 1,5 млн грн.
Фінансувати створення ЦНАПів можна на засадах співфінансування, із залученням коштів Державного фонду регіонального розвитку та міжнародних донорів.
реклама