реклама

реклама

У Макіївському лісництві Кам`янського лісгоспу лісівники спільно з сільськими активістами облаштували лісове джерело. Знаходиться воно в урочищі “Апельня” і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому.

1-6

Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони знаходяться у лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.

Біля них зупинялися перехожі і тамували спрагу кришталевою водою, адже вірили, що ця вода наділяє життєдайною силою. А згідно давнього повір’я, напившись джерельної води, людина здатна почерпнути силу самої землі. Тож біля таких криничок ніхто ніколи не смітив, бо з покоління в покоління передавалася свята традиція – оберігати джерела, дані природою.

2-2

Джерело, що відновили в урочищі “Апельня”, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.

Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом  вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен бажаючий, чи подорожуючий мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.

3-2

Серед сільських активістів ініціатором проекту був Киба Микола Іванович, помічником його став Михайло Петрович Терещенко. Загалом ця добра справа об’єднала односельчан, які, в більшості пенсійного віку, старанно працювали над облаштуванням цілющої криниці.

За словами в.о. лісничого Макіївського лісництва В`ячеслава Бевза, загалом провели повну реконструкцію гідрологічного об’єкту – упорядкували прилеглу територію, встановили огорожу, оновили накриття над самою криничкою, зробили ряд спусків до джерела, адже воно знаходиться в яру. Тепер тут є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі.  Цікавим є й той факт, що одразу по завершенню роботи випав сніг – ніби сама природа підтримувала ініціаторів цього проекту.

5-2

“Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криничок – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад.  На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й знаходиться на території держлісфонду, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під охорону та опіку”, – зазначає директор Кам`янського лісгоспу Віталій Верес.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

реклама

Коментарі  

 
-1 #4 Петрович 14.12.2018 23:16
Не поняв, а у них що снігу останні два тижні не було? Чарівна оаза.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Микола 14.12.2018 18:09
А куди Сергій Яценко дівся???
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 Кому що 14.12.2018 16:00
Цитую Молодці!:
Незважаючи

Брєдіш, бедняга? Ти он сьорбнув десь бояришніка - і руццкім казльоночком став.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #1 Молодці! 14.12.2018 15:36
Незважаючи на окупацію, справжні патріоти знають, після визволення від російської навали, вже на оновленій землі, джерелом будуть користуватись вільні люди!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100