В Україні запущено проект «Поліцейський офіцер громади». Відповідно до нововведення, поліцейські офіцери громад замінять дільничних поліцейських. Вони матимуть свій офіс, автомобіль та ноутбук і відповідатимуть тільки за свою громаду – їх не залучатимуть до інших правоохоронних завдань. Сьогодні відбулася презентація проекту.

IMG_7682

– Ми пропонуємо суспільству новий рівень комунікації і поліцейського сервісу, так званий community policing, – цитує сайт ГУНП України в Черкаській області міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. – Мета проекту – забезпечення кожної тергромади офіцером поліції. Проект охопить близько 30 тисяч маленьких міст України, в яких проживає 28 мільйонів громадян. Хто такий поліцейський офіцер громади? Це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний до населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що створення інституції поліцейського офіцера громади дозволить створити новий рівень поліцейського сервісу не лише у великих містах, де працює патрульна поліція, а й на всій території держави, у віддалених населених пунктах. Також проект допоможе забезпечити відкриту та тісну співпрацю громади та поліції заради створення безпечного середовища, де поліцейський офіцер – це частина громади.

Сергій Князєв повідомив, що проект охоплює усі регіони держави. Передбачено два етапи його реалізації: у 2019 році – 802 об’єднані територіальні громади, а у 2020-му – вся територія держави.

І вже завтра перші 34 поліцейських офіцери громади, які пройшли відповідне навчання, розпочнуть службу в 22-х територіальних громадах Дніпропетровщини.

– Поліцейський офіцер громади – це той, хто завжди буде тут: я тут знаю всіх водіїв, я тут дружу та працюю, я тут люблю та працюю, я тут піклуюсь про дітей,  я тут живу та працюю. Я завжди тут! Такий наш основний меседж, – зазначив Сергій Князєв.

Відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади здійснюється як серед діючих поліцейських так і серед громадськості. Кандидатові потрібно подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100