Черкаський учитель історії Микола Щербина видав книгу «Цікава топономіка Черкащини». Ця книжка в цікавій і невимушеній формі подає інформацію з географії, топоніміки, народної етимології та історії рідного краю.
Як повідомив «Прочерку» Микола Миколайович, розділи книжки сформовані за своєрідними значеннями основ назв поселень. І саме вони розповідають нам про географію та історію Черкащини. Це назви, в основі яких - найменування особливостей рельєфу, назви рік, рослин, тварин; це слова, які є свідками історії, суспільного життя нашого народу, розвитку виробництва, торгівлі, побуту та інше. За допомогою таких назв поселень створюється своєрідна, наче мозаїчна, картина життя наших предків, де кожен камінчик мозаїки зберігає в собі часточку минулого, далекого і близького.
Окрім назв поселень книжка дає пояснення і частини гідронімів (ставки, річки, криниці) та особливостей рельєфу (гори, урочища, яри). Всього автор - відомий на Черкащині педагог і краєзнавець Микола Щербина пояснив більше 360 топонімів Черкащини В кінці книжки вміщено алфавітний покажчик усіх згадуваних у ній назв.
Видання розраховане на педагогів та учнів загальноосвітніх і позашкільних закладів освіти, краєзнавців, широке коло читачів, що цікавляться історією та географією Черкащини.
Довідка:
Щербина Микола Миколайович – 1959 року народження, освіта вища. У 1981 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. За фахом – історик, викладач історії та суспільствознавства. Нині працює вчителем історії та правознавства Черкаської ЗОШ № 32 та керівником гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас «Центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді» (ЦТКЕСУМ). Вчитель вищої категорії, старший вчитель. Педагогічний стаж – 22 роки.
3 1993 року активно займається краєзнавчими пошуками. З 1995 – член Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців, а з 2003 – член Правління цієї організації. Був учасником всіх шести науково-краєзнавчих конференцій Черкащини, на яких виступав із доповідями. В 2011 році отримав свідоцтво про присвоєння звання «Почесний краєзнавець України».
У 1996 році на сторінках місцевої преси з’явилися його перші публікації. Це були замітки про шкільне життя, матеріали щодо методики викладання історії та правознавства, а також на історико-краєзнавчі теми. На сьогоднішній день має більше 370 публікацій в районних, міських, обласних і всеукраїнських виданнях (газетах, журналах, збірниках). Автор 10 самвидавних краєзнавчих брошур. В 2011 році виступив співупорядником краєзнавчого ілюстрованого видання «Городищина».
За час роботи і громадської діяльності неодноразово нагороджувався грамотами і дипломами Правління Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, міського і обласного управління освіти, Республіканського центру туризму і краєзнавства, міського і обласного комітетів профспілки працівників освіти і науки, обласної федерації профспілок.
Серед краєзнавчих пошуків М.М. Щербини провідне місце займають теми: історія культурно-мистецьких закладів м. Черкас, антропоніміка та топоніміка Черкащини, вивчення історії, природи та фольклору Городищенського краю.
реклама
Коментарі
Спасибо.Цитую Дима:
Де її можна придбать?
-----------------------------
Від адміна: виправили. Дякую уважному читачу))
Стрічка RSS коментарів цього запису