На передноворічній сесії Черкаської обласної ради депутати прийняли рішення про зміну засновника обласної комунальної газети «Нова доба». Нагадаємо, ще раніше зі складу засновників газети вийшла обласна державна адміністрація…
– Тепер замість обласної ради засновником газети «Нова доба» виступатиме лише трудовий колектив, – повідомив у коментарі «Прочерку» заступник голови обласної ради Василь Касян. – Раніше газета отримувала прибуток за рахунок підписки і оголошення та реклами. А обласна рада лише виділяла певні кошти, якщо була потреба в друкуванні газети або придбання паперу. На інші цілі ми кошти не виділяли. А тепер, після прийнятого сесією рішення, і обласна рада і облдержадміністрація з 1 січня мають укласти з газетою угоди на висвітлення роботи влади і відповідно надані газетою рахунки будемо оплачувати.
За словами Василя Петровича, у коштах газета нічого не втратить. Мовляв, сума, сплачена газеті по угоді за висвітлення діяльності влади буде приблизно такою ж, як і сума, що надавалася газеті на друк і папір.
– Лише тепер ми все переводимо в правове поле, бо до цього воно все не зовсім правильно було. Раніше ми дотували газету, але ж вона сама повинна заробляти гроші, у тому числі, і за висвітлення роботи влади. Бо не може бути збиткових підприємств. У якійсь мірі можна говорити про роздержавлення видання. Але ж відповідний закон про роздержавлення комунальних газет не прийнятий в Верховній Раді. Ми зважаємо на матеріальне становище газети, залишаючи ціну оренди приміщення редакцією такою ж – одна гривня на рік, – роз’яснив Василь Касян. – Зменшення колективу чи зарплат не відбуватиметься. Усі преференції, які були, залишаються за колективом. але відповідне рішення щодо зміни засновника газети є правильним шляхом, якщо ми говоримо про якусь рентабельність і стимулювання відносин між владою і пресою.
– Виникає питання: чому в таке ж правове поле не переводять іншу обласну комунальну газету «Черкаський край»?
– Ми оцінюємо реальні можливості газет. У «Нової доби» нині кращі фінансові можливості для старту. Вона має близько десяти тисяч тиражу. Крім того, через рік ми святкуватимемо 60-річчя області, то не може ж влада залишитися без комунальної газети. Але в майбутньому справа дійде і до «Черкаського краю», – зазначив Василь Касян.
Чиновник запевнював, що рішення погоджувалося з колективом.
– У нас є рішення трудових зборів колективу, де вони піднімали питання цілий рік, що саме колектив є засновником газети, – зазначив Василь Касян.
Головний редактор «Нової Доби» Юрій Осипенко не зміг надати коментар нашому виданню пославшись на нараду. Однак він і не пояснив, коли ж таки зможе надати коментар.
У свою чергу, один з ветеранів «Нової доби» Сергій Хльобас у коментарі «Прочерку» зазначив, що прохання про організацію зустрічі обласної влади з колективом ігноруються.
– Ще коли наприкінці 2011 року облдержадміністрація вийшла зі складу співзасновників газети, з’явилося доручення про реорганізацію ЗМІ. Тоді ж ми пропонували себе в співзасновники видання. Та ми не казали, мовляв, беріть нас і все. У нас потужний колектив. Багато поважних установ вважають поганим тоном не рекламуватися в нас. Ми маємо біля десяти тисяч передплатників і більше половини – це власна річна передплата! Тож дійсно ми маємо напрацювання, але все це слід було обговорити детальніше за участю представників засновників. Проте зустрічі не було. І рішення, яке було прийняте на сесії, колектив досі не бачив, – зазначив Сергій Хльобас. – Проте колектив отримав запевнення, що всі стосунки будуватимуться на підставі чинного законодавства.
реклама