реклама

реклама

Несподівану жорсткість у висловах та вимогах виявили під час нещодавнього мітингу з нагоди Всеукраїнського попереджувального страйку під стінами Верховної Ради прихильники Аграрної партії України. У виступах вони закидали владі бездіяльність на неувагу до проблем українців та наголошували, що в разі, якщо до їхніх вимог не прислухаються, вдадуться до більш радикальних дій.

Черкащани

За останні півтора року це – вже восьмий мітинг під стінами українського парламенту. Проте, ніколи заяви не були аж настільки рішучими. «Перед вікнами парламенту ми виклали наші вимоги із снопів соломи. Влада має пам’ятати, що солома горить краще, ніж шини», – прозвучало із трибуни мітингу.

Вимоги

Як зазначив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, вимоги аграріїв стосуються не лише їх самих. За його словами, реалізація цих вимог дозволить стримати зростання цін на продукти. Навпаки, якщо цими вимогами знехтують – продуктовий кошик українців може подорожчати на чверть, а то й на третину.

Віталій Скоцик наочно продемонстрував, як зменшиться кількість покупок міського жителя після подорожчання продуктів харчування внаслідок урядових «реформ»

Віталій Скоцик наочно продемонстрував, як зменшиться кількість покупок міського жителя після подорожчання продуктів харчування внаслідок урядових «реформ»

– Якщо залишити все як є, після Нового року літр кефіру коштуватиме 21 гривню, кілограм м’яса – 150-160 гривень, – пророкував Віталій Євстафійович.

Падіння рівня життя людей, на думку аграріїв, аж ніяк не сприятиме розвитку української економіки.

Віктор Полозов: «Влада повинна схаменутися і згадати про село»

Віктор Полозов: «Влада повинна схаменутися і згадати про село»

– Основних наших вимог – три, – пояснив «Прочерку» голова обласної організації АПУ, депутат облради Віктор Полозов. – По-перше, негайне прийняття закону 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників». Закон стабілізує агровиробництво і поверне виробникам оборотні кошти в поточному році. Але це – лише тимчасовий захід. Тому друга вимога – повернення з 2017 року звичної, надзвичайно зручної й ефективної системи оподаткування аграрного бізнесу, яка діяла до 2015 року. По-третє, продовження мораторію на торгівлю землею.

Аграрії вже багато разів наголошували, що система оподаткування сільського господарства, яка працювала з 1998 по 2014 рік включно, продемонструвала свою продуманість та ефективність. З одного боку, вона дозволяла бюджету отримувати від сільгоспвиробництва неабиякі прибутки, з іншого – стимулювала аграрний розвиток українського села, дозволяла створювати робочі місця і розвивати виробництво.

– З кожного гектара землі сплачували фіксований сільськогосподарський податок, який ішов на потреби громади. Цю систему скасували. Потім жертвою «реформ» влади став спеціальний (не пільговий!) режим сплати податку на додану вартість, який стимулював не продавати сільгоспсировинуза кордон, а переробляти її в Україні. За останні два роки цю дуже розумну систему було зруйновано, – наголосив Віктор Полозов.

За словами Віктора Олександровича, навіть те відносно невелике сільгосппідприємство «Красногірське», яке він очолює, внаслідок погіршення режиму оподаткування цьогоріч втратило близько 2 млн грн. А ці кошти могли б піти на збільшення зарплат працівників, розвиток підприємства, створення нових робочих місць.

– Навіть елементарне: зараз іде посівна, господарствам потрібні кошти на пальне, на добрива, на засоби захисту. А гроші буквально «вимито» недолугими змінами в оподаткуванні! – обурюється Віктор Полозов.

Сільський голова Подільського Золотоніського району, 23-річний активіст Аграрної партії України Артем Кухаренко також брав участь у мітингу.

Артем

– Хто б що не казав, а сільськогосподарські підприємства сьогодні – основа виживання села, – вважає Артем. – Знищать їх – непереливки буде всім селянам.

На думку аграріїв, як засіб «гасіння пожежі» необхідно терміново прийняти закон 3851-1, який діятиме найближчі місяці. А з нового року необхідно повернутися до старої, перевіреної системи оподаткування сільського господарства. Тому гаслом мітингу стали слова «Повернемо гроші селу – нагодуємо державу!»

Продовження мораторію на торгівлю землею сільськогосподарського призначення – це ще одна важлива вимога аграріїв.

– Для того, щоб торгувати землею, треба підготуватися! – переконаний Віктор Полозов. – Підготуватися і законодавчо, і практично. Провести з цього питання всеукраїнський референдум. Треба дивитися правді у вічі: якщо сьогодні дозволити торгівлю землею, зубожілі селяни продадуть свої паї – свої єдині скарби – за безцінь і залишаться ні з чим. Натомість, землю скуплять великі агрохолдинги, яким нема жодного діла до того, як і чим живе село й чи живе воно взагалі. Не виключаю й варіанту продажу землі іноземцям. Щоб знімати мораторій на торгівлю землею, потрібно, щоб економіка держави хоч трохи піднялася!

На думку аграріїв, мораторій необхідно продовжити принаймні на півтора-два роки.

– У питаннях власності на землю поспішні дії йдуть тільки на шкоду, – вважає сільський голова Подільского Артем Кухаренко. – Якщо вже запроваджувати ринок земель сільгосппризначення – потрібно спочатку, щоб в економіці запанувала стійка стабільність. Не в гарячці, а в спокійному стані треба приймати такі рішення. Якщо й торгувати – то обдумано, зважено, за стійкої підтримки населення.

Вимоги Аграрної партії України підтримали нардепи від багатьох фракцій, про що й заявили під час мітингу.

– Втім, це й зрозуміло: не підтримати ці вимоги не можна, бо це вимоги здорового глузду, – зазначив журналістам Віталій Скоцик. – Дуже рідко люди виходять на майдани й кажуть: ми хочемо платити податки!

Скоцик2

– Зараз Уряд апелює до свого меморандуму з Міжнародним валютним фондом, де нібито записано вимогу запровадити торгівлю землею, – продовжує голова АПУ. – Але насправді не так багато людей бачили цей меморандум. Ні керівники депутатських фракцій, ні депутати, ні тим більше ми, люди, які стоїмо на вулицях, не бачили цього меморандуму. Тому під тим, що там написано, можна поставити великий знак запитання. Якщо говорити про інші країни, то там МВФ вимагає збалансованості бюджету і гарантії виплати фінансових зобов’язань. Те ж, як це забезпечити – справа урядовців.

rezolutsiya-agroparty

Самі ж урядовці наполягають і на податкових змінах, і на скасуванні мораторію на торгівлю землею. Після завершення мітингу Віталій Скоцик заніс його резолюцію голові Верховної Ради України Андрію Парубію.В зустрічі також взяли участь представники Мінагрополітики. За словами лідера АПУ, позиція аграріїв знайшла розуміння у спікера парламенту, але не в урядовців. Один із очільників Мінагрополітики пояснив, що в поверненні до системи оподаткування, яка пропрацювала 17 років, немає сенсу. Натомість міністерство відстоює схему дотацій, які держава розподілятиме на власний розсуд...

реклама

Коментарі  

 
+1 #15 Владелец крематория 23.10.2016 10:16
Россия продала на вукраину 27 000 тонн свинины из
100 000 за границу. Не много но тенденция на лицо.
В прошлом году Польша продала в Украине свинины на 33 млн евро.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #14 Реґіональна Тальнівщина 12.10.2016 11:02
Що цікаво - всі ці люди на фотографіях протягували після Майдану 2 трохи не за вуха регіоналів Бобова, Конюха і Антончика. Збирали селян в будинках культури, ходили попід хати з агітаціями і роздавали мішки та продуктові набори

А тепер ви щось попереджуєте, заявляєте і вимагаєте. А не здається вам, шановні, що цей весь єврейський цирк нагадує всім відому істину про того, хто перший кричить "дєржи вора!"?

Вам дали вкрасти тоді, коли треба було пригнобити і не дати землю справжньому українському фермеру, а тепер ви всі вже нікому не треба. Вас використали і викинули Бобови і Литвини. Кидайте все і живіть на проценти, благо вже награбоване в вас відбирати не збираються
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #13 Реґіональна Тальнівщина 11.10.2016 14:16
Виглядає все це сумно... вас всіх збираються замінити на бандита Сашка, конюха, гєну бобу і єврея антончика. З ними простіше домовитись і з бидлом вони не церемоняться
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #12 Працiвник трупарнi ЄC 10.10.2016 20:53
Український хуторянський дебілізм, вилазять зі всякою дурнею
(ініциативні), самі заграють з окупантом і агресором, а від інших
вимагають "санкцій", рэкси гинуть за ліпецьку фабрику і невидно цьому кінця.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #11 стабилизец 10.10.2016 13:17
Цитую Селянин:
Місцева мафія в екстазі - продовжить дурити беззубих селян; купувати чергові мерси та возити хвойд в СПА-салони. :D :D :D :D :D Стережіться пузани - скоро за вами прийдуть!


ничего не мешает сэлянам развиваться и выдавливать из себя рабов по капле - чай не 18 век. сосед за соседом с топором за порушэння мэжи огого как гоняется, аж гай шумыть.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #10 Працiвник трупарнi ЄC 10.10.2016 10:35
О, украинский варьяант,
покрышки, попрыгушки, печенье,
смерть, разруха, усе у лайнi!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #9 Селянин 10.10.2016 10:16
Місцева мафія в екстазі - продовжить дурити беззубих селян; купувати чергові мерси та возити хвойд в СПА-салони. :D :D :D :D :D Стережіться пузани - скоро за вами прийдуть!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #8 Олеся 10.10.2016 09:44
Цитую федор принципиальный:
А чего депутатам и руководству страні волноваться,ві только посмотрите на их лоснящиеся от жира и довольные рожи,если каждый день ловят коррупционеров уже с миллионами взяток и отпускают на волю по какой-либо надуманной причине,их беды народа не волнуют.

А что делаем мы с Вами,для того чтобы эта власть "волновалась"?Да и вообще эта мразь волноваться должна за себя,поскольку разочарование людей настолько велико,что не дай бог грянет буря и уверяю Вас мало не покажется всем.Вот только сохранится ли Украина,как государство,воп рос скорее риторический.Нам необходимо 1-добиться принятие в парламенте нового закона про выборы,2- инициировать досрочные президентские и парламентские выборы и 3- дать отставку всем тем,кто уже на протяжении 25 лет целенаправленно с улыбкой иуды уничтожает всех нас В Украине, Включаем мозги друзья.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 бульба 10.10.2016 02:12
Цитую Влада:
Грошей немає, але ви тримайтесь. Всього найкращого вам та доброго настрою.

вижили при яценюху спробуйте при гройсману. Кабмін очищено (від українців).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #6 бульба 10.10.2016 02:10
Цитую Олег Стогнієнко:
Цитую Я черкащанин:
Верховна Рада України на засіданні в четвер, 6 жовтня, подовжила мораторій на продаж землі до 2018 року, прийнявши за основу і в цілому проект відповідного закону. За документ проголосували 297 народних депутатів.

ГОЛОВНА ПРИЧИНА МОРАТОРІЮ-НАМАГАННЯ МІСЦЕВИХ ЛАТИФУНДИСТІВ НЕ ДОПУСТИТИ ЗАХІДНИХ ІНВЕСТОРІВ В АГРАРНУ ГАЛУЗЬ. СВОЇМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ ЄВРОПЕЙЦІ ЗА РІК ПОКАЖУТЬ НІКЧЕМНІСТЬ ПОЛОЗОВИХ :P

а ти з жебрака перетворишся на раба в своїй країні накшталт українця в Польші.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100