Триває кампанію з інформування жителів Черкас про приведення з лютого тарифів на квартплату до економічно обґрунтованих. Щодня комунальники проводять зустрічі у дворах будинків. Їх «ходіння» у двори триватиме до 22 січня. Черкасці мають право надати до виконавчого комітету свої пропозиції та побажання щодо коригування цін.

Про це повідомляє прес-служба Черкаського міськвиконкому і подає роз’яснення в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Василя Старікова. Через прес-службу головний комунальник міста дуже детально пояснює причини зміни тарифів, розповідає про нові послуги, про те, хто «постраждає» від нових тарифів та як зменшити витрати на компослуги.

Про причини зміни тарифів

– Які причини вплинули на коригування цін на квартплату?

– Причин дуже багато. Усі вони мають економічну складову. Тарифи на квартплату востаннє коригувалися близько двох років тому. За цей час дуже багато змінилося в складових тарифу. Наприклад, заробітна плата. Не секрет, що найбільша питома вага витрат в СУБах – це заробітна плата працівників: двірників, слюсарів, електриків, пічників. А заробітна плата працівників комунальних підприємств «прив’язана» до мінімальної заробітної плати, встановленої Верховною Радою. Так от якщо два роки тому тариф розраховувався, виходячи з мінімальної заробітної плати у 525 грн., то вже зараз вона складає 922 грн., а до кінця 2011 року – 1004 грн. Фактично зростання відбулося на 60%.

– За новими тарифами працівники СУбів отримуватимуть вищі зарплати?

– Так. За нашими підрахунками, наприклад, двірник отримуватиме 1300-1500 грн. Щоб черкасці розуміли, ставка працівників СУБів вираховується за простою формулою: мінімальна заробітна плата помножена на галузевий коефіцієнт. Тобто, якщо ми маємо зараз «мінімалку» на рівні 922 грн., то, помноживши на галузевий коефіцієнт 1,25, двірник отримуватиме 1115 грн. А додайте надбавки та преміальні. Подібна арифметика застосовується і до інших спеціальностей, але там вищі коефіцієнти. За законодавством, ці «формули» прив’язують до мінімальної заробітної плати. Тому, коли говорять, що «мінімалка» зростатиме, знайте, це впливатиме на формування тарифів на комунальні послуги.

– Які ще причини вплинули на зростання тарифів?

– Змінили свої тарифи і стороні організації, які через СУБи надають свої послуги. Наприклад, «Черкаська служба чистоти» (за вивезення сміття) та «Черкасиліфт» (робота ліфтового господарства). Кошти на послуги цих організацій закладені у тарифі на квартплату. Вони транзитом проходять через рахунки СУБів.

– А на скільки зросли послуги цих організацій?

– Тарифи «Черкаської служби чистоти» зросли на 65%. Причин тут дві. Перша: змінилася норма накопичення. Раніше вона складала 1,5 м3 на рік на одну особу, нині майже – 2 м3. Норму накопичення вираховував спеціалізований інститут. Я думаю, ніхто не заперечуватиме, що люди смітять більше. У вжитку з’явилося усе більше ПЕТ-пляшок, ПЕТ-упаковок тощо. Вони додають «об’ємності» сміттю. Через це збільшується норма накопичування. Друга причина: ріст цін на пальне та запасні частини. Черкаське сміттєзвалище розташоване за 20 км від обласного центру. Думаю, не треба пояснювати, скільки витрачається пального, щоб доставити сміття на це сміттєзвалище?

– Усі ці послуги у своєму збільшенні не перевищують і 65%. То чому квартплата зростає удвічі?

– Одна із найбільших складових тарифів – це також поточний ремонт. До цього ми вираховували вартість робіт із поточного ремонту за Наказом нашого профільного міністерства. Нині за вимогою прокуратури ми маємо вираховувати цю послугу за Державними будівельними нормами. А це майже утричі здорожчує цю послугу. Крім того, за пропозицією Департаменту економічної політики був збільшений рівень рентабельності по СУБах з 1% до 10%. Мотивація – підприємства мають розвиватися, а не жевріти і накопичувати борги. Нині по СУБах склалася невтішна ситуація. Комунальники через збитковість тарифу завинили «Черкаській службі чистоти» за вивезення сміття 1,6 млн. грн., ліфтовому господарству – 1,7 млн. грн., за обслуговування водонагрівачів – 378 тис. грн., до бюджетів усіх рівнів – майже 2,4 млн. грн. податків.

Про нові послуги

– Кількість послуг залишається та ж сама?

– Ні. За Постановою Кабінету Міністрів була збільшена кількість обов’язкових послуг. «Старий» тариф розрахований на 15 послуг, у новому ж їх 17. Додані такі послуги, як прибирання прибудинкової території від снігу та послуга з оновлення номерних знаків на будинках. До нас в управління дуже часто звертаються черкасці з проханням поновити таблички з назвами вулиць та номери на будинках. Тому ми передбачили цю послугу у квартплаті. Вона не значна у загальному «котлі» квартплати. Але ефект від її запровадження ми побачимо вже за рік, коли почнуть замінювати таблички на будинках.

– Чи залишаються у нових тарифах послуги, від яких мешканці можуть відмовитися?

– Так. Ми залишили одну послугу, від якої мешканці можуть відмовитися, взявши її виконання на себе. Це – прибирання сходових клітин. У структурі тарифу ця послуга займає близько 10%. Тому черкасці, щоб зменшити собі квартплату, можуть відмовитися від неї. Але вони зобов’язані будуть прибирати під’їзди і сходові марші самостійно.

 Про інформування громади

Працівники СУБів розпочали обговорення з жителями Черкас. Чи є якісь результати?

– Результатів два: позитивний і негативний. Негативний полягає у тому, що на ці збори приходять люди напідпитку, погрожують працівникам СУБів. Словом, зривають зустрічі. Позитивний – люди збираються, проявляють активність. З досвіду скажу, що там, де активний старший будинку, який здатен підняти народ, буде результат. По деяких будинках до нас надійшли звернення про перерахунок, скажімо, прибудинкових територій, перегляду деяких площ прибирання та інше. Кожне таке звернення буде розглянуте після того, як працівники СУБів обійдуть усі двори у Черкасах. І я впевнений, що по більшості звернень будуть ухвалені позитивні рішення. Обговорення з громадою триватиме до 22 січня. Після цього будуть розглянуті усі звернення жителів Черкас і буде ухвалене остаточне рішення щодо тарифів. Орієнтовно нова квартплата вступить у дію з 1 лютого 2011 року.

– Черкасці скаржаться, що під час зустрічей представники СУБів не можуть пояснити, з чого складається тариф на квартплату. Як ви оцінюєте ці зустрічі?

– Тарифне законодавство досить важке для сприйняття. Тому реакція черкасців зрозуміла. Але ми будемо працювати над цим. Можливо, такі зустрічі СУБів з жителями стануть обов’язковими. Адже в такий спосіб налагоджуються партнерські зв’язки між городянами і комунальниками. За моїми спостереженнями, саме після цих зустрічей чимало городян стали по-іншому ставитися до СУБів і їхньої діяльності.

Хто «постраждає» від нових тарифів?

– Нові тарифи на квартплату суттєво вдарять по сімейних бюджетах черкасців.

Найголовніше, що малозабезпечених це підвищення не зачепить, оскільки майже усі вони користуються субсидіями. До того ж Уряд зменшив відсоток, за яким можна отримати субсидію. Зменшення відбулося з 20% до 15%. Тому я впевнений, що з Нового року чимало черкаських родин зможуть оформити субсидії і «перекрити» витрати на комунальні послуги. Існує і інший спосіб зменшити комунальні послуги.

– Який?

Черкасці можуть створити об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Це дозволить як мінімум зменшити рівень плати за комунальні платежі на 20%. Адже ОСББ, на відміну від СУБів, не сплачують ПДВ. Більше того, в ОСББ мешканці самі визначають той тариф на квартплату, який їх влаштовує.

реклама

Коментарі  

 
0 #4 Andriy 17.11.2014 12:22
Дуже корисно знати те, що міститься в статті!
До речі, нещодавно з жінкою знайшли інший спосіб, як не платити за комунальні послуги, якщо ми виїжджаємо з дружиною з квартири. тут http://www.pravoconsult.com.ua/bezkoshtovnyj-sposib-yak-zmenshyty-vytraty-na-komunalni-poslugy кажуть, що якщо ми тимчасово відсутні в квартирі, то за ці послуги можна зовсім не платити. Нещодавно перевірили і, дійсно, це законно!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #3 Лмила 04.01.2011 15:40
Цитую fff:
Бачили кого обирали! Тепер їжте.

А що, хтось інший (тіпа Влізло чи Мамалиги)тарифи б не підвищували? Ха-ха....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 fff 04.01.2011 13:07
Бачили кого обирали! Тепер їжте.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 жОкей 04.01.2011 12:13
Мер залишився старий, а таки "будує нові Черкаси". Зі своїми новими розцінками ішли б комунальники...дворами
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100