Гарячі номера телефонів

Цього року, влітку, черкаське обласне онлайн-медіа «Прочерк» святкує 10 років. Умовно свій день народження видання відзначає 1 липня, хоча в тестовому режимі сайт запрацював дещо раніше.

«Прочерк» позиціонує себе як черкаське регіональне суспільно-політичне інтернет-видання, засноване Сергієм Томіленком, заслуженим журналістом України, а нині він є головою Національної спілки журналістів України, та Олексієм Душейком, аграрієм із Чорнобаївщини. Видання розпочало роботу у 2010 році напередодні місцевих виборів, тож починалося усе з публікацій насамперед політичного характеру.

У рамках діяльності редакція зареєструвала інформаційне агентство та однойменну газету. Для популяризації бренду «Прочерк» випускав газету, яка складалася з актуальних матеріалів сайту, а також виходила тематичною чи з певною політичною тематикою. Це чи не перший випадок, коли сайт став видавати газету, а не навпаки. Також видання намагалось продавати стрічку новин від інформаційного агентства, структуруючи новини та роблячи розсилку.

Матеріали на сайті публікуються виключно українською мовою. Основна тематика видання — регіональна політика, життя міста Черкаси, а також соціальні проблеми та економіка. Певне місце займають новини про кримінал, культуру, екологію та спорт, існують окремі розділи «Резонанс», «Таблоїд» та «Пряма мова». Видання публікує позиції низки політиків, фахівців різних галузей, які дотичні до проблематики Черкас та Черкащини. Постійно започатковуються нові рубрики, такі як лонгріди, опитування для сайту, «Подорожі» (репортажі із-за кордону), «Суботнє інтерв'ю», підсумки тижня, нині актуальна «Коронавірус».

Оновлення сайту відбувається до 30 разів на день. На першу сторінку видання виведені коментарі читачів, які обіймають значне місце в інформаційному наповненні видання, що є специфічною практикою (200-300 коментарів до опублікованих матеріалів).

Сайт зареєстрований новинними сервісами Google та Ukr.net як професійний ресурс оперативної Черкаської інформації.

Щоденна аудиторія сайту – 8000 відвідувачів, близько 5000 читачів – у вихідні (дані сервісу Google Analytics).

На сьогодні команда видання становить 8 осіб – це двоє співзасновників, відповідальний редактор інтернет-видання Назарій Вівчарик, редактор однойменного інформагентства Максим Степанов, фінансовий директор Ірина Хроменко, бухгалтер Любов Круціло, контент-менеджер Вікторія Сікачина, програміст Олександр Тьорло. Видання співпрацює з кореспондентами.

Колектив та члени редакційної команди не раз були удостоєні нагород, отримували перемоги в фахових конкурсах.

Так, Максим Степанов має дві Почесні грамоти Черкаської облдержадміністрації і одну Почесну грамоту Верховної Ради України. Кореспондент видання Олександр Вівчарик має досить великий список нагород, серед яких звання Заслуженого журналіста України. Назарій Вівчарик як доповідач, виступав у 2016 році на конференції "Голос місцевих ЗМІ" (місто Київ) з темою доповіді "Візуалізація історій про переселенців". Конференція була організована за ініціативи британської Фундації Томсон спільно з Міжнародним інститутом регіональної преси та інформації і в партнерстві з Національною спілкою журналістів України.

Н. Вівчарик переможець Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт "Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади" (2016 рік),має відзнаку IV українсько-польського конкурсу журналістської майстерності, почесну грамоту голови Черкаської обласної ради, має ряд дипломів, сертифікатів та нагород переможця творчих конкурсів.

Колектив видання «Прочерк» має ряд грамот та подяк за висвітлення подій, важливих для міста та області. Зокрема, це грамота від КП «Дирекція парків», грамоти від СБУ і прокуратури, подяка від Черкаського обласного відділення Всеукраїнського благодійного фонду «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», подяка від МВС за сприяння у проведенні через ЗМІ профілактичної роботи із забезпечення безпеки дорожнього руху на дорогах Черкащини, подяка за плідну співпрацю, сприяння у вихованні свідомого ставлення громадськості до сплати податків і зборів, високий рівень професіоналізму, об’єктивне висвітлення діяльності органів фіскальної служби; подяка за сприяння у висвітленні спортивно-масових заходів та за популяризацію фізичної культури і спорту в Черкаській області, також редакція удостоєна диплома переможця творчого конкурсу редакцій друкованих, електронних ЗМІ та журналістів області - І місце у номінації "Герої, які живуть поруч".

Окрему подяку видання «Прочерк» отримало за плідну співпрацю підтримку в організації літературних заходів та популяризації вітчизняної книги і читання від громадської організації «Книжковий маестро».

bigmir)net TOP 100