Яким має бути символ Черкас – козаком, як на гербі, чайкою, як за радянських часів чи полуницею, як на міських гуляннях? Свої точки зору з цього питання висловлювали черкаські історики, митці та представники влади під час експертного обговорення « Козак, чайка, полуниця… що є символом Черкас?» Ініціював такий «круглий стіл» депутат міської ради, голова громадської організації «Рідне місто Черкаси» Сергій Отрешко.
Козак на коні – ось той історичний символ, який на думку доктора історичних наук, професора Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Віталія Масненка найбільше відповідає історичним традиціям. Нинішній же герб – то вже рештки колишньої символіки. Щодо чайки, то, на думку історика, вона сприймається неоднозначно. У фольклорі її пов’язують то з удовою, то зі знедоленою самотньою жінкою. Якщо ж узяти за бренд полуницю, то місто може мати кумедний вигляд: двозначне трактування «полунички» викликає в історика побоювання за репутацію Черкас.
Зовсім не пов’язує чайку з тугою заступник директора Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова:
- Це символ міста над Дніпром, свободи, великої кількості чайок. Це асоціація з подорожами на так званих «ракетах», які курсували Дніпром. Це пам’ятають дуже багато людей і, безперечно, чайка викликає приємні асоціації.
Довершеним назвав зображення чайки, створене черкаським художником Юрієм Озераном ще в радянські часи, скульптор Владислав Димйон. Воно запам’ятовується, тож може претендувати на звання головного бренду міста.
На підтримку черкаської полуниці виступила начальник відділу дизайну навколишнього середовища і реклами Черкаського міськвиконкому Оксана Поліщук. За її словами, полуниця може бути тим брендом, який привертатиме увагу туристів.
- Тут є й історичне значення, адже колись Черкащина славилася своїми врожаями полуниці, - зауважує пані Поліщук. – Крім цього, вона асоціюється зі спогадами з дитинства. А ми хочемо, щоб до нас приїжджали сім’ї з дітьми на відпочинок. Звісно, вона викликає подвійні думки, але найголовніше, що цей символ буде запам’ятовуватися.
Були серед гостей заходу й пропозиції поєднати всі три символи. Жартували, мовляв, чи не зробити «крилатого козака з полуницею». Врешті експерти зійшлися на думці, аби визначити, що ж найбільше асоціюється з Черкасами, треба провести опитування ще й серед самих черкасців.
реклама
Коментарі
А Козак і чайка - настільки все прозаїчно, що треба або модернізувати ці образи, або видумувати инші! Так, козак , та й чайка - історичні, етнічні, все ок. Але ж як бренд уже так заїжджано і головне - не чіпляє((((
Тому панове раджу:
1.визначитися з концепцією бренду (опитування гром. думки або на громадській раді)
2.створити групу для мозгових штурмів для вироблення ідей по бренду 3.оприлюднення з обговоренням (можливо ще 1 опитування)
П.С. Я б дійсно виробив би зовсім инший варіянт (не полуницю, чайку чи козака).
А полуниця? Смішно й годі.Ще може бути віник.А що?
Якраз не розуміючим панством є Поліщук та Ви. Сергій, ваша робота вибілювати мера, то й робіть її, не лізьте до цієї теми. А *** краса міста занепадає, на її посаді повинен працювати творчий професіонал!
І саме тому полуниця якнайкраще відповідає поняттю бренда. Тільки не Черкас, тих населених пунктів, які я навів вище для прикладу. Адже пам"ятаю, як ще в 60-х р.р. поїзди Одеса-Москва були заповнені (по сезону) виключно мешканцями цих сіл, які везли полуницю у величезній кількості аби порадувати цією ласощою братній російський народ, а себе щедрою дякою за свою титанічну працю.
Символ і бренд - це дві різні речі. Символів може бути безліч.
Брендів також.
Для туристичного спрямування полуниця - найкращий бренд
Для історичного - козак
Для просування міста за кордоном (у Європу) козака з чайкою замало.
Тут підійде варіант полуниці і цілющих лісів Соснівки
От скажіть люди, чи в когось асоціюються Черкаси з полуницею?!
Стрічка RSS коментарів цього запису