реклама
Будівельна компанія надія

131516106_738092557114503_4122660615456372347_n Тарифи на опалення і гарячу воду для населення мають бути адекватними і формуватися у прозорий спосіб. Ми досі не знаємо, яка складова тарифу Черкаської ТЕЦ. Не розкрили цю «таємницю» і у відповіді на наші запити. Тариф можна знизити на 20%. Уявіть, скільки коштів зекономить більша частина черкаських родин, будинки яких обслуговує ТЕЦ.

«ТЕЦ не проводить модернізацію, чим наражає людей на небезпеку»

Фонд Держмайна повідомив, що із 2001 року, відтоді, як приватне підприємство взяло в оренду майно державного підприємства – Черкаської ТЕЦ, в модернізацію станції не вкладено жодної копійки. Це при тому, що в договорі оренди міститься зобов’язання підтримувати ТЕЦ в належному стані та проводити її модернізацію. Люди мають знати, як і хто заробляє. Як можна дізнатися із відкритих джерел, підприємство забрали у громади і викачують з нього всі ресурси.

Я б не хотів повторення у нашій області ситуації, що колись була в Алчевську. Частина міста залишилася без тепла. Люди мають знати, як і хто заробляє на їхній безпеці та здоров’ї.

Міфи про спроби рейдерства

Зараз в анонімних Телеграм-каналах! (бо жодне авторитетне ЗМІ не друкуватиме відвертої брехні) розповсюджують відверту нісенітницю щодо «спроби рейдерства ТЕЦ».

За Законом, майно Черкаської ТЕЦ є власністю держави! ПрАТ «Черкасихімволокно» його лише орендує. Про яке рейдерство може йти мова? Тому в даному випадку можна говорити лише про відсутність соціальної відповідальності перед Народом України, у якого вони це майно орендують і заробляють на ньому шалені гроші.

Чому Черкаська ТЕЦ не купує українське вугілля? Є дані, що його чомусь купують на окупованих територіях і оформлюють як поставки з Європи. При цьому заплющуються очі на те, що митні документи на це вугілля є, а документів про доставку його в Україну залізницею – немає.

Якщо хтось скаже, що ТЕЦ може працюватиме тільки на вугіллі з ОРДЛО, то я відповім, що це – неправда. Для роботи котлів Черкаської ТЕЦ підходить не тільки російське вугілля чи вугілля з ОРДЛО, й українське, яке видобувають по цей бік лінії фронту.

Цьогоріч Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила для Черкаської ТЕЦ, що при розрахунку тарифу треба виходити від вартості вугілля в розмірі 1890 гривень. А ТЕЦ із 2018 року продовжує всім нам нав’язувати ціну в 3216 гривень за тону – саме таку ціну вугілля було закладено в тариф.

Коли я прийшов на посаду голови ОДА, мені спробували «підсунути» на підпис документик – погодження тарифу на послуги Черкаської ТЕЦ. Цей документ мали згодом пред’явити в НКРЕКП, мовляв, влада і громадськість підтримує керівництво Черкаської ТЕЦ. Так от, ми його не підтримуємо!

Знизити тариф – цілком реально

Найбільша таємниця ТЕЦ – це структура тарифу, в яку входить ціна вугілля. Ми кілька разів зверталися офіційно, запрошували керівництво ТЕЦ в облдержадміністрацію. Нам обіцяли, що тариф можна знизити на 15-20%. Ми погодилися на тому, що це буде справедливо в соціальному плані. Після цього виникла пауза, потім на ТЕЦ сказали, що вони розмірковують над новим тарифом. Потім почався опалювальний сезон...

Нарешті ми вчергове нагадали про обіцянку знизити тариф. ТЕЦ обслуговує більшу частину населення. З кранів тече вода температурою не 55 градусів, як мало б бути за нормативом, а 45-49 градусів.

Мені як голові облдержадміністрації від ТЕЦ нічого не потрібно. Я хочу тільки, щоб із людей не «викачували» кошти, які вони могли б витратити на щось корисне. Особливо в такий скрутний час, як зараз.

У громади міста є право – забрати підприємство назад у власність, і ми лише нагадуємо про це право.

Звичайно, після оприлюднення цієї інформації на мене полився бруд.

Правда така, що кожна родина, яка користується послугами Черкаської ТЕЦ, системно переплачує!

Запроваджена на підприємстві фінансова звітність дає привід небезпідставно підозрювати менеджмент «Хімволокна» у системних порушеннях на підприємстві. Адже є п’ять кримінальних проваджень ГСУ Нацполіції та СБУ, які наразі проводять слідство по таких напрямках, як крадіжки грошових коштів в особливо великих розмірах посадовими особами ПАО «Черкаське хімволокно», штучне завищення затрат під час доставки вугілля з-за кордону, закупки ТМЦ, реалізація інвестиційних і ремонтних програм, а також фінансування терористичних організацій ЛНР-ДНР.

Мушу також нагадати, що Державна екологічна інспекція у Черкаській області ще рік тому встановила численні порушення вимог природоохоронного законодавства, які стосуються безконтрольності викидів забруднюючих речовин та порушення вимог щодо поводження з відходами. Ці порушення досі не усунуто.

Підсумовуючи, ще раз наголошу: керівництво ТЕЦ зобов’язане і проводити модернізацію підприємства, і встановлювати адекватні тарифи.

Натомість, воно не робить ані одного, ані іншого. А коли Антимонопольний комітет або НКРЕКП нагадують про амортизаційні відчислення, керівництво ТЕЦ іде в суди. І ухвалення рішень блокуються.

Щоб більш наочно показати ситуацію з ТЕЦ, я проведу таку аналогію: хтось у вас орендував квартиру і каже, що робитиме в ній усе, що захоче і платитиме за це стільки, скільки вважатиме за потрібне. Ось і все.

Сергій Сергійчук, голова Черкаської ОДА

* Коментар «Прочерку».

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #16 Леон 31.12.2020 15:36
Фініта ля комедіа!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #15 Oreo 23.12.2020 15:00
Цікава ситуація! Місто,яке повинне бути зацікавленим в наведенні ладу з ТЕЦ набрало в рот води,а область воює!
Мер вітає ТЕЦ з днем енергетика теплими і вдячними словами.
Щось тут не те!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #14 Державний 23.12.2020 12:54
Не верю я этому губеру, вот не верю и всё.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #13 Леон 22.12.2020 07:47
Хоч один губернатор,хоча це повинна робити мерія Черкас,розворуш ив це гніздо шершнів.
Проте,зламати їх опір,малоймовір но.
Спрут дуже сильний.
А на підгавкувачів,п ане губернатор,не звертайте уваги!
Вони й на себе гавкають.Мілкі!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #12 Коли діло в руках 20.12.2020 19:08
Сергійчіка, можна бути спокійними. Діла не буде.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #11 Ботнар 20.12.2020 19:02
100% Сергійчук каже правду! Підтримую,насна ги і здійснення запланованого!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #10 Єгор 20.12.2020 11:50
Може, воно й так, але чому така вибірковісь у піклуванні про гаманці лише частини містян? Наскільки відомо мені, тарифи від ТЕЦ навіть із нинішнім непоступливим керівництвом менші, ніж у іншої частини міста, що обслуговуються теплокомуненерг о на чолі зі "своїм" Карасем. Так видається, що губернатора лише одна половинка сідниці муляє!?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #9 Петя 20.12.2020 06:22
На митниця гаряча вода - ледь тепла, а гроші деруть на повну
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-16 #8 Серьожа с Жовтневої 19.12.2020 18:12
Цитую Яків Миколайович:
Цитую Серьожа с Жовтневої:

Твої дурнуваті висновки виникли через невміння користуватися гуглтранслейтом при перекладанні українською отриманої методички.

Тобi Якооов Михалович пора валить **************.А так на твой дурковатый комент отвечаю:Динверс ия характеризующая идеинтично-адекватное происхождение анализирующего спектра интермодуляцион ных искажений, связана с неординарным интерфейсом многопотоковых колебаний твоего серого вещества и не только твоего а авдееча миколаеча и всех дахновских бомжей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #7 Зінченко 19.12.2020 16:49
вже четвертий сезон жодного разу не бачив цифри лічильника тепла, бачу лише цифри в платіжці, а в кінці листопада взагалі щось накрутили бо температура в квартирі днів 4-5 була 28-29 градусів, повна безвідповідальн ість і обман- ось що таке тарифи на тепло від ТЄЦ..........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!