реклама

реклама

Формування проєкту місцевого бюджету на 2023 рік – один з найбільших викликів для територіальних громад. Оскільки на сьогодні є багато чинників, які заважають точно прорахувати ресурс громади на рік уперед.

businesspeople-working-finance-accounting-analyze-financi

Про це зазначив радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Микола Гулько:

«Наприклад, право не сплачувати єдиний податок з 1 квітня 2022 року для фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку І та ІІ груп. І таке право зберігатиметься за ними до припинення або скасування воєнного стану на території України. При плануванні на наступний рік надходжень єдиного податку від ФОП І та ІІ груп на рівні 2022 року є ризикованим, тому що частина ФОП сплачує податки, а частина скористалася наданими урядом пільгами. І є великий ризик, що ФОП, які сплачували податки у 2022 році можуть теж скористатися можливістю не сплачувати єдиний податок. Це своєю чергою вплине на зменшення дохідної частини бюджету та необхідність скорочувати видаткову частину бюджету».

Ще одним фактором, який необхідно врахувати при формуванні проєкту місцевого бюджету – є зміни до Податкового кодексу для громад, які зазнали військової агресії. Мова йде про відсутність нарахувань та відсутність сплати земельного податку та орендної плати за землю, зазначив радник.

«Перелік таких територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, визначається Кабміном. Однак, на сьогодні переліку територій, де не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата) та на яких ведуться (велися) бойові дії поки що немає, — підкреслив Микола Гулько.

Зазначеній темі була присвячена інформаційна сесія, яку команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Черкаській області організувала нещодавно для фінансистів з громад Черкаської, Полтавської, Сумської, Донецької та Луганської областей.

Також, під час заходу проводилося опитування учасників щодо очікувань від наповнення місцевого бюджету у 2023 році, яке продемонструвало результат - 88 % за прогноз дохідної частини бюджету на рівні або меншому ніж у 2022 році.

Пресслужба управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100