На передовій продовольчого фронту. Громади області активно долучилися до ініціативи «Сади Перемоги». Нині ж область – лідер за кількістю прийнятих програм самозабезпечення продовольством в територіальних громадах. Про це розповів заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Турченяк під час онлайн-конференції.

DSC_0540

Ініціатива «Сади Перемоги» проекту SURGe впроваджується за фінансової підтримки Уряду Канади. Від початку втілення цієї продовольчої програми цьогоріч навесні, територіальні громади області активно долучилися до її реалізації на місцях.

– Програму самозабезпечення продовольством уже ухвалили 22 територіальні громади, – відзначив Олександр Турченяк. – Ще близько 10 працюють над розробкою аналогічних програм. У цей непростий час Черкащина, як тилова область, тримає продовольчий фронт. Завдяки вирощеній агропродукції, підтримуємо внутрішньо переміщених осіб, які нині проживають в області, а це понад сто п’ятдесят тисяч осіб, направляємо допомогу на передову та в регіони, де точаться бойові дії.

Найбільше затверджених програм у межах ініціативи «Сади Перемоги» у Черкаському та Звенигородському районах. Утім на місцях цього року збільшили площі висадки овочів повсюдно. Зокрема, ввели в обіг комунальні землі, які раніше не використовувалися, вирощували агропродукцію самостійно у домогосподарствах.

– У час війни забезпечення продовольством – одне із наших основних завдань, – наголосив заступник очільника області. – На жаль, зараз ми спостерігаємо достатньо напружену ситуацію з цим. Агресія з боку сусідньої держави стала додатковим стимулом для розвитку та розширення сільгоспвиробництва. Тому підтримка аграрної галузі міжнародними партнерами є зараз надважливою.

«Сади Перемоги» стали своєрідною логічною реакцією на ті загрози та виклики для України та всього світу, які виникли через повномасштабне вторгнення. Мета цієї ініціативи – допомогти із забезпеченням збалансованої їжі тих, хто того потребує в Україні. Адже ще у квітні третина домогосподарств нашої держави відчувала нестачу у продуктах харчування. Ініціатива має два напрямки: продовольча безпека домогосподарств та територіальних громад.

Кожна ТГ самостійно визначає свої потреби і свої способи розвитку «Садів Перемоги». Відповідно до потреб учасникам програми забезпечують:

  • надання насіння та посадкового матеріалу;
  • закупівля корму для птахівництва в індивідуальних домогосподарствах;
  • закупівля малої техніки для обробітку невеликих масивів земель;
  • закупівля портативного обладнання для виготовлення крупів з місцевої сировини в невеликих обсягах у самій громаді;
  • закупівля обладнання для виготовлення м`ясних та овочевих консервів та ін.

Керівниця напряму продовольчої безпеки SURGe Тетяна Лебухорська зазначила, що проект підтримує територіальні громади Черкащини не лише посадковим матеріалом, а й технікою. Сьогодні Буцька селищна територіальна громада Уманського району отримала від проекту сучасний трактор із навісним обладнанням для подальшої реалізації ініціатив проекту SURGe, раніше вона також отримала автоклави.

Також громади-учасниці “Садів Перемоги” забезпечувались і іншою технікою. Так, Чигиринська територіальна громада Черкаського району: сушарка, автоклав, морозильна камера, професійна електросковорідка, електроплита, мотоблок. Також громади отримували насіння, добрива,  засоби захисту рослин, банки і кришки для консервації. Така допомога є суттєвою і спонукає громади до розширення діяльності в рамках реалізації проекту.

Наприкінці онлайн-конференції Олександр Турченяк зазначив, що роль аграрного сектору та продовольчої безпеки суттєво зросла в умовах війни. І тут надзвичайно важлива ініціатива саме територіальних громад реалізовувати проект «Сади перемоги».

Він також закликав територіальні громади скористатися успішними кейсами Буцької, Чигиринської та Селищенської територіальних громад.

Пресслужба Черкаської ОВА

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100