реклама Делікат

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького отримав ліцензію на навчання 600 студентів – майбутніх лікарів (по 100 осіб на 6 курсах). Це повинно сприяти зменшенню дефіциту лікарських кадрів на Черкащині, який сьогодні сягає 1,5 тис осіб.

Круглий стiл

Про це ректор ЧНУ Олександр Черевко повідомив під час круглого столу 12 липня «Підготовка кадрів для системи охорони здоров’я в умовах медичної реформи», який відбувся в стінах університету.

У круглому столі взяли участь президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк, керівники провідних столичних національних медичних академій та університетів, ректори й викладачі черкаських вишів, в.о. голови ОДА Тарас Висоцький, керівники галузі охорони здоров’я Черкас і області, лікарі.

Учасники круглого столу наголосили, що в Україні відчувається суттєвий брак фахівців у будь-яких сферах, у тому числі й у медицині. Це пов’язано головним чином із від’їздом спеціалістів за кордон.

– У нас в Україні наразі великий брак не лише лікарів, а й медсестер. У одній із провідних європейських клінік мені сказали, що «кращих медсестер, ніж в Україні, не існує», тож готові приймати їх на роботу. Мені здається, що від масового виїзду за кордон медсестер стримує лише незнання іноземних мов, – сказав Віталій Цимбалюк.

А ректор Черкаської медичної академії Інна Губенко зазначила, що випускників цього вишу запрошують на роботу в Німеччину, пропонуючи не тільки гідну зарплату, а й безкоштовне навчання мови й безкоштовну тримісячну практику.

З огляду на суттєвий брак медичних кадрів, запровадження підготовки медичних працівників у ЧНУ може сприяти зменшенню гостроти проблеми. «Якщо хоча б половина випускників залишиться працювати на Черкащині – це все одно для нас буде суттєвим полегшенням», – вважає керівник Звенигородської центральної районної лікарні Вардан Айрапетян.

Щоб запобігти відтоку випускників за кордон, фахівці з Національної академії медичних наук радять укладати з абітурієнтами угоду про те, щоб після закінчення вишу вони кілька років пропрацювали на території Черкащини.

Пообіцяли кияни й допомогу – як із підготовкою викладачів (кандидатів медичних наук) у столичних аспірантурах, так і практичну: київські лектори можуть приїжджати в Черкаси для читання курсів лекцій.

У свою чергу, керівники й лікарі лікувальних закладів області пообіцяли університету сприяння в проведенні для студентів практичних занять і навчальних практик.

Як наголосив Віталій Цимбалюк, у підготовці лікаря величезну роль відіграє практична робота, в тому числі у період проходження інтернатури. В цьому плані для черкаських інтернів можуть бути створені досить сприятливі умови, адже, приміром, у Києві у деяких лікувальних закладах лікар іноді відповідає за багатьох інтернів, «які ходять натовпом і яких нікуди не пускають». Тоді як в ідеалі досвідчений лікар не повинен вести більше ніж одного інтерна. «У вас є непогані практикуючі лікарі, які реально можуть навчити», –  зазначив Віталій Цимбалюк.

Наголошуючи на великому значенні практики в роботі лікаря, директор інституту урології Національної академії медичних наук України Сергій Возіанов зазначив, що, незважаючи на відмінність в університетських навчальних програмах (у Міністерстві охорони здоров’я вважають, що українська медична освіта поступається західній), український лікар із 10-15-річним досвідом роботи не поступається найкращим американським, німецьким або швейцарським лікарям.

– До 2017 року Черкаська область не мала вищого навчального медичного закладу, – нагадав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. – Починаючи з 2015 року, керівництво області вело перемовини щодо відкриття в Черкасах філій медичних університетів України. Це не знайшло підтримки з їхнього боку.

Враховуючи це, область почала рухатися в напрямку створення свого вищого навчального медичного закладу. У 2016 році Черкаський медичний коледж реорганізовано в Черкаську медичну академію. У 2017 році установа отримала ліцензію Міністерства освіти і науки України на підготовку фахівців за другим (магістерським) рівнем за спеціальностями «Медсестринство» та «Медицина». У вересні 2018 року вже розпочато фахівців за другим (магістерським) рівнем за спеціальністю «Медицина (професійна кваліфікація – лікар)». Перший випуск відбудеться у 2024 році в кількості 30 осіб.

– Відкриття медичного факультету в Черкаському національному університеті забезпечить підготовку висококваліфікованих лікарів та дозволить покращити кадрове забезпечення медичних установ області, – сподівається Михайло Лобас. – Таким чином, до 2017 року ми не мали жодного вищого медичного закладу, а на сьогоднішній день маємо два!

Наприкінці круглого столу ректор ЧНУ Олександр Черевко і президент НАМН Віталій Цимбалюк підписали угоду про співпрацю.

Угода

Нагадаємо, у квітні 2018 року рішенням вченої ради ЧНУ було створено кафедру фундаментальної медицини. Кадровий склад кафедри складається з штатних працівників, зокрема кандидатів медичних, біологічних і психологічних наук, доцентів. У розпорядженні кафедри перебувають двадцять три навчальних приміщення, оснащених комп’ютерною технікою і сучасним навчальним обладнанням. Лабораторні і практичні заняття відбуватимуться на базі навчально-наукових інститутів природничих наук, фізичної культури, спорту та здоров’я, навчальної лабораторії медичної і фізичної реабілітації санаторію-профілакторію «Едем» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, а також клінічних відділень лікувальних комунальних закладів, зокрема Черкаського обласного онкологічного диспансеру і Черкаської обласної лікарні.

З лютого 2019 року на базі ЧНУ ім. Богдана Хмельницького функціонує навчально-науковий центр «Медичний інститут Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #20 Алекс 02.12.2023 05:00
Ужас
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #19 Фізрук-хірург 01.12.2023 12:46
Перша апірація запам'яталась, навіть руки не тряслись. Просто я був увєрєнний, шо дєлаю вскритіє!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #18 Прапор 01.12.2023 11:42
Нова золота підкова
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #17 Пацієнти 01.12.2023 10:36
Про підготовку лікарів у ЧНУ оголосили 4 роки тому. Що вже вдалося?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #16 Вікторія 30.11.2023 21:27
НА БАЗІ ЧОГО БУДУТЬ ГОТУВАТИ?На базі порваного атласа Сінєльнікова?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #15 МУЦАЛХАНОВ 27.08.2019 14:56
Який університет на чолі із банкіром такі і медики будуть
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+23 #14 Михайло 29.07.2019 08:26
Спочатку педінститут готував вчителів, і це природньо, він і називався "педагогічний". А зараз - на всі руки майстри - і журналістів, і юристів, і дизайнерів. Але лікарів - це вже не смішно, бо це здоров'я людей. ... - зупиніться!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #13 Петрович 23.07.2019 07:26
Цитую Почти полет на Марс:
Ну, если педигигический институт уже начал врачей готовить, то через полгода можно уже начинать и космонавтов. И всем этим кадрам вручать значки в виде золотой подковы.

А чому? Нормально. В музеї Семиренка в Млієві є крісло і скафандр космонавтів, залишилось дещо з харчування в тубах. Так що вперед-"Per aspera ad astra"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #12 Почти полет на Марс 15.07.2019 20:28
Ну, если педигигический институт уже начал врачей готовить, то через полгода можно уже начинать и космонавтов. И всем этим кадрам вручать значки в виде золотой подковы.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #11 правда 14.07.2019 21:11
неправда, це вірш великого поета золотопідковног о сонцесяйного сашка
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100