У Соснівському районному суді Черкас 23 листопада відбулося чергове засідання у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снєгірьова). Допитали потерпілого — військового капелана.

0b8007d236e3dc6d

Капелан розповів, чому подав заяву до СБУ, пише Суспільне.

Військовий капелан розповів, що до нього звернулися люди, які відвідують храм і розповіли, що під час війни з РФ представники УПЦ МП говорять, що ПЦУ — "маргінали".

"Вони запитали мене, може ми дійсно церква — "підмінник", чому так? Я передивився відео в ютубі, яке було у відкритому доступі у ютубі, і був обурений ним. Тому і написав заяву".

Також розповів, що було у цих відео:

"Це слова пана Снєгірьова, він був головною дійовою особою цього відео, у ньому брали інтерв'ю. Я не вважаю себе маргіналом, людиною, яка має певні переконання, які ніде не визнають. Він говорив такі слова стосовно ПЦУ. Напевно, це було не про людей, а про духовенство нашої церкви. Я знаю, що СБУ займається такими справами, тому написав заяву".

З його слів, ці слова завдали йому моральної шкоди, принижують його як людину і в них є розпалювання релігійної ворожнечі. Також він висловив свою думку щодо церкви УПЦ МП: "Змінилася назва, але не змінилася суть".

Всі троє захисників митрополита почали ставити питання потерпілому на кшталт "У якому році на території України почала діяти УПЦ та ПЦУ, на підставі яких документів?" та "Який закон порушив Феодосій", однак сторона обвинувачення та суддя зняли ці питання, позаяк вони не стосуються розгляду справи і "це не урок релігієзнавства чи права".

Під час судового засідання митрополит Феодосій сказав, що у відео він розмірковував на релігійні та канонічні теми "про різницю між УПЦ МП і ПЦУ". Давати коментарі представникам ЗМІ — відмовився.

Наступне засідання призначили на 11 грудня.

Залишився допитати четвертого потерпілого. Зі слів прокурора, останні кілька днів з ним немає зв'язку і невідомо де він — на Сході України чи в іншому місці і, чи живий він взагалі.

реклама

Коментарі  

 
+16 #14 Путнік 28.11.2023 17:23
Дивно, назвати томос термосом зі сцени для публіки та реготати над цим – не є розпалюванням, а назвати когось маргіналом – є розпалюванням.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #13 Вишенька 28.11.2023 13:57
Цитую Пєца Порошок:
Церква це дуже древній бізнес-проєкт. Туди люди несуть величезні гроші. Я один додумався, як забрати мільйони бабла у одних і віддати іншим. Бо я дуже розумний! Може хоч тепер з мене напишуть ікону. Бо я дуже красивий! :lol:
Так отож! Як ти літери не переставляй - УПЦ, ПЦУ, УКЦ, АБВГД, суть завжди одна - бізнес на людських страхах і забобонах, де політики теж мають гешефт і вигоду. А прості дурні рвуть вишиванки і платять за чужий бізнес.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #12 Пєца Порошок 28.11.2023 13:28
Церква це дуже древній бізнес-проєкт. Туди люди несуть величезні гроші. Я один додумався, як забрати мільйони бабла у одних і віддати іншим. Бо я дуже розумний! Може хоч тепер з мене напишуть ікону. Бо я дуже красивий! :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #11 Вася 27.11.2023 18:46
Цитую Олекс:
Цитую Алекс:
Бог один!!!

А Ви не задавались питанням, чому з 1917 року церкву гнобили, рушили і знічтожували до 1941 року, а тут на тобі....зелене світло, фінансова підтримка?? Тому, що обіср.вшийся сталін намагався мобілізувати всі сили на боротьбу зі своїм вчорашнім друганом гітлером, який його трохи переграв. А сНІГІРЯМ нічого робити серед жовто-блакитних Синичок

ужос. Никто церковь особо не гнобил, просто они не нужны были в таком количестве.
встречный вопрос:а кто же эти церкви рушил?инопланетяне?-нет, местные верующие...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #10 Олекс 26.11.2023 17:13
Цитую Вишенька:
Цитую Олекс:
Цитую Алекс:
Бог один!!!

Якщо батюшки УПЦ, монахи - патріоти України, хай формують полки, бригади, і під Авдієвкою, Бахмутом, Купянськом доказують що вони Українці.
ПЦУ багато зі своїх батюшок і монахів полків і бригад наформувала? Нуль! Бо такі самі бізнесмени від релігії, як і в УПЦ. Ті самі кадри, що вчилися в Росії. А ви за них рвете вишиванку.

Ну військову таємницю, тим паче *ополизам расПутіна і його гУндяєвським шісткам розкривати не будемо...а вернимося до буденного..чого ФСБєшна церква відмовляється відспівувати звгиблих українських героїв. Чи рюські бурятсько-мордовські канони више...ой вибачась...крисенька тобі не дозволяють?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #9 Вишенька 25.11.2023 21:16
Цитую Олекс:
Цитую Алекс:
Бог один!!!

Якщо батюшки УПЦ, монахи - патріоти України, хай формують полки, бригади, і під Авдієвкою, Бахмутом, Купянськом доказують що вони Українці.
ПЦУ багато зі своїх батюшок і монахів полків і бригад наформувала? Нуль! Бо такі самі бізнесмени від релігії, як і в УПЦ. Ті самі кадри, що вчилися в Росії. А ви за них рвете вишиванку.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #8 Олекс 24.11.2023 19:24
Цитую Алекс:
Бог один!!!

А Ви не задавались питанням, чому з 1917 року церкву гнобили, рушили і знічтожували до 1941 року, а тут на тобі....зелене світло, фінансова підтримка?? Тому, що обіср.вшийся сталін намагався мобілізувати всі сили на боротьбу зі своїм вчорашнім друганом гітлером, який його трохи переграв. От тоді і згодилися батюшки, але з того часу вони могли стать батюшками, якщо підписали угоду з КГБ. І сьогоднішня московська церква це таємний відділ ФСБ, а українська УПЦ його філіал. Любого батюшку вважаючим себе патріотом України попросіть привселюдно назвати гундяєва - крисою що благословляє геноцид українського народу, народ з якого зародилося христіянство на Русі. Вони вже дойшли до такого маразму, що говорять Володимир з мацкви. Якщо батюшки УПЦ, монахи - патріоти України, хай формують полки, бригади, і під Авдієвкою, Бахмутом, Купянськом доказують що вони Українці. А сНІГІРЯМ нічого робити серед жовто-блакитних Синичок
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #7 Ольга Іванівна 24.11.2023 15:40
То зробіть йому ”при спробі втекти”йі буде амінь.щ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #6 Скептик 24.11.2023 11:32
Цитую jack:
Цитую О.Бурений:
Ще довго триватиме цей довбаний цирк? Це справді те, чим повинна посеред війни займатися спецслужба? Не соромно?


Ви праві в тому, що НЕ ЗА ТЕ гундяєвсько-путлерівську падлюку судять. Все місто знає, що саме гніздилище зла в Певшотравневому парку було центром антиукраїнських сил на Черкащині. ТАМ збиралися на наради зрадники-колаборанти, путлерівська агентура та їх поплічники. ТАМ друкували та роздавали обманутим віруючим антиукраїнські листівки. ТАМ планували і організовували антиукраїнські провокації. І на чолі цього кодла путлерівської агентури стояв саме оцей попик. Незрозуміло луше - КУДИ дивилася роками СБУ?

Записи "нарад зрадників-колаборантів" та інших поганих людей, а також антиукраїнські листівки, які нібито друкували в парку, - в студію!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #5 Да, уш! 24.11.2023 10:39
"Апять смєшалісь на парадє
Попи , чекісти , вори , бл ....." (С)